Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Temat: Wymiana szyby przedniej

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomahawk
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Legnica/Wrocław
    Auto
    jest Alfa 166 FL 3.2 v6; była Alfa 156 SW 1.9 JTD 03'
    Postów
    53

    Domyślnie Wymiana szyby przedniej

    Hej,

    czy wymieniał już ktoś z Was przednią szybę w Giulii?
    Jeżeli tak, to w jakim ASO, może macie jakieś konkretne do polecenia, jestem z Legnicy ale mogę się kawałek przejechać

    Ewentualnie czy macie może jakieś doświadczenie w tym temacie z serwisem GEZET Zielona Góra, pytam bo tam auto było kupione i serwisowane, i ja akurat zastrzeżeń nie mam (chociaż do tej pory to zmienili tylko raz olej i koła) i jeżeli nie będzie żadnych odpowiedzi w temacie to pewnie tam się umówię.

    Z góry dzięki za odpowiedzi!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomahawk Zobacz post
    Hej,

    czy wymieniał już ktoś z Was przednią szybę w Giulii?
    Jeżeli tak, to w jakim ASO, może macie jakieś konkretne do polecenia, jestem z Legnicy ale mogę się kawałek przejechać

    Ewentualnie czy macie może jakieś doświadczenie w tym temacie z serwisem GEZET Zielona Góra, pytam bo tam auto było kupione i serwisowane, i ja akurat zastrzeżeń nie mam (chociaż do tej pory to zmienili tylko raz olej i koła) i jeżeli nie będzie żadnych odpowiedzi w temacie to pewnie tam się umówię.

    Z góry dzięki za odpowiedzi!
    Nigdy nie wymieniałem w ASO, zawsze w warsztacie, który się specjalizuje w szybach.
    ASO wymienia szyby raz na jakiś czas więc nie jest to dla nich rutynowa czynność. Zakłady specjalistyczne robią to kilka razy dziennie i potrafią niczego nie spierniczyć a można przy tej czynności uszkodzić tapicerkę no i przede wszystkim wkleić źle (przecieki, szumy itp).

    ADFu nie polecam, mam z nimi złe doświadczenia.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomahawk
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Legnica/Wrocław
    Auto
    jest Alfa 166 FL 3.2 v6; była Alfa 156 SW 1.9 JTD 03'
    Postów
    53

    Domyślnie

    Właśnie tego się obawiam, a z drugiej strony chce mieć wszystko TIP TOP jak fabryka nakazała (oryginalna szyba ze znaczkiem Alfy).

    W sumie miałem do czynienia jak dotąd z ASO Volvo i Suzuki jeśli chodzi o wymianę szyby i zastrzeżeń nigdy nie miałem.

    A co do ADFu to słyszałem wiele opinii i żadnej dobrej, mnie też dość olewająco traktowali, dlatego Giulia została zakupiona w Zielonej Górze.

    Z serwisów poza ASO na Dolnym Śląsku coś polecisz w razie co?

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Nie wiem jak w innych, ale u nas w ASO wychodząc z założenia właśnie, że ktoś kto robi to najczęściej, robi to najlepiej, to po prostu auto przyjeżdża do nas, szyba i klej od nas, a wymienia szybe ekipa, która przyjeżdża z serwisu wyspecjalizowanego w tym temacie
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 11-04-2019 o 18:18

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomahawk
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Legnica/Wrocław
    Auto
    jest Alfa 166 FL 3.2 v6; była Alfa 156 SW 1.9 JTD 03'
    Postów
    53

    Domyślnie

    Czyli u Was ASO podnajmuje firmę wyspecjalizowaną w tym, dobrze rozumiem?

    Mówisz pewnie o ASO w okolicach Lublina? (trochę daleko )

    Jutro zadzwonię do Zielonej Góry i ich wypytam, i tak muszę się w ASO jakimś zjawić na kampanię serwisową związaną z tempomatem tylko teraz tak myślę, że pewnie będę musiał zostawić auto na dłużej niż 1 dzień.
    Ostatnio edytowane przez Tomahawk ; 11-04-2019 o 18:26

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomahawk Zobacz post
    Czyli u Was ASO podnajmuje firmę wyspecjalizowaną w tym, dobrze rozumiem?

    Mówisz pewnie o ASO w okolicach Lublina? (trochę daleko )

    Jutro zadzwonię do Zielonej Góry i ich wypytam, i tak muszę się w ASO jakimś zjawić na kampanię serwisową związaną z tempomatem tylko teraz tak myślę, że pewnie będę musiał zostawić auto na dłużej niż 1 dzień.
    Z tego co widze Długołęka stara się o dobre opinie. Jak narazie bylem na dwóch serwisach i odpukac jestem zadowolony.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomahawk Zobacz post

    Z serwisów poza ASO na Dolnym Śląsku coś polecisz w razie co?

    Niestety nie.

    Swego czasu serwisowałem auto w Poznaniu. Niby dobrze, ale po jakimś czasie kilka kwiatków wyszło więc PolCar z listy dobrych ASO wypadł.
    Skasowali mi m. in soft (przy wymianie kolektora, jest to standardowa procedura ale informowałem ich że mam chip i żeby nie zmieniali. Potem sam zobaczyłem na egzaminerze ze mam fabryczny i tylko oni mogli go zmienić).

    Ostatnio serwisuję w Opolu, na razie nie podpadli ale wiedza ogólna na poziomie ASO ( moim średnim ogólnym ogarnięciem traktują mnie jak VIPa). Ale relacyjnie bardzo OK.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie wiem jak w innych, ale u nas w ASO wychodząc z założenia właśnie, że ktoś kto robi to najczęściej, robi to najlepiej, to po prostu auto przyjeżdża do nas, szyba i klej od nas, a wymienia szybe ekipa, która przyjeżdża z serwisu wyspecjalizowanego w tym temacie
    Jeśli pracujesz w ASO to macie bardzo zdrowe podejście.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Raz wymieniałem szybę w ASO i nigdy więcej (btw. GEZET w Gorzowie). Źle spasowana, przeciekała, podsufitka upieprzona... Robiłem z takich samych pobudek co Ty. Auto na gwarancji, ASO to na pewno się zna, itp.
    Daj do dobrej firmy co się zajmuje szybami i będziesz miał zrobione jak się należy .
    Pozdro,
    Bartas

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    w 159 wymieniałem tylną szybę w B-B w firmie specjalizującej się w tym od lat, bo szyba miała porysowane 4 ścieżki grzejne. najpierw dostałem jakąś hiszpańską szybę (nie pamiętam marki ale miała być dobra), sama szyba porażka, jedna ścieżka na dzień dobry okazała się przerwana (błąd produkcyjny, wtrącenie/rozmazanie które dopiero po czasie odkryłem jak zrobiło się zimniej), do tego profil szyby był taki że na środku wycieraczka nie wycierała jej. szyba zamontowana krzywo (w bok ofset ok 3mm, przez to jedna szczelina minimalna, druga ogromna się zrobiła). do tego podziubali mi zaślepki śrub i panel w okółna klapie i jeszcze coś nie pasowało przy uszczelkach i poprawiali. potem wyszła dopiero ta sprawa wady ścieżki grzejnej, przyjechałem na wymianę gwarancyjną, nowe 2 szyby sciągnęli, popatrzyłem, to samo badziewie z tą samą wadą ścieżek. skończyło się na szybie z ASO ori. denerwowały mnie te podziubania w panelach plastikowych i zaślepkach po ich grzebaniu, kupiłem panele z rozbitka, jak demontowałem to okazało się że wszystkie ileśtam zaczepów pourywali przy demontażu i na dwustronnej taśmie + plackach kleju w tych miejscach to zmontowali (pewnie żeby jakoś się trzymało i nie skrzypiało/rezonowało). generalnie masakra. chyba największa firma w B-B specjalizująca się w szybach, albo jedna z największych.
    ja już nie mam do nikogo zaufania. w teoretycznie flagowym ASO w B-B też już tyle razy pokazali przy Giulii jak są lewi/niekompetentni/niestaranni i niszczą mi auto, że teraz już nad nimi stoję na serwisie i patrzę im na ręce. parę wtop już zastopowałem, a parę rzeczy z którymi sobie nie radzili rozwiązałem. wiem, pocieszający i pomocny post, taka rzeczywistość
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    A może po prostu zapytaj w ASO, czy robią to sami, czy mają podwykonawce? Ja tez bym aso nie ufał, to nie jest odkręcanie śrubek i wymiana pasujących do siebie idealnei elementów, tylko rzemieślnicza robota z ręcznym wycinaniem i klejeniem.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana przedniej szyby, Warszawa
    Utworzone przez Ewa_C w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2017, 16:27
  2. [159] Wymiana przedniej szyby
    Utworzone przez Luki78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-06-2016, 15:23
  3. Wymiana szyby czołowej/przedniej
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:08
  4. 156 wymiana spryskiwaczy przedniej szyby
    Utworzone przez Kacu6na9 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:12
  5. wymiana przedniej szyby
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 22:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory