Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Bagażnik rowerowy do Giulii

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    No niestety, tabela na str. 191 instrukcji mówi o 50kg. Absurdalnie mało.
    Co ciekawe Thule (poważna firma) na stronach swoich bagażników dla Giulii daje adnotację, że max obciążenie dachu dla Giulii to ... 60kg.

    Przy okazji max. obciążenie kuli haka to 65kg, czyli też niewiele.

    Same Wingbary są praktycznie niesłyszalne nawet przy 150km/h i to ogromny postęp względem poprzednich belek jakie miałem, ale:
    - musisz mieć zamontowane te gumowe listwy w rowkach od góry i te krótkie od dołu przy stopach, wtedy tam wiatr nie gwiżdże. Ja mam te gumy pocięte na mniejsze odcinki i je wtykam między uchwyty;
    - mówimy o samych belkach. Jak wieziesz rowery czy box, to te rowery czy box strasznie szumią, więc brak hałasu od belek niewiele zmienia;
    - sposób mocowania belek w Giulii (łapa wchodząca pod uszczelkę drzwi) powoduje więcej hałasu niż np. w moim Legacy Kombi, gdzie stopy są dużo mniejsze (mocowanie na wkręt ukryty w listwie dachowej) i nic z nich nie wystaje. Za to w Giulii montuje się je znacznie szybciej. Ogólnie hałas od drzwi to jest duży temat w Giulii i ten sposób mocowania belek nie poprawia sytuacji.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Trochę mnie ten temat rozjaśnił, bo przyznam, że nie brałem obciążenia pod uwagę. Niestety raczej nie zmieszczę się w wadze bo żona ma rower na prąd a ten skurczybyk waży jak 2 normalne MTB.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Ostatnio zdejmowałem z dachu bagażnik i go zważyłem, może komuś się przyda.

    Zestaw 2xThule Wingbar 118cm + 4 uchwyty rowerowe (2xAtera Giro + 2 inne raczej lekkie) waży łącznie 17kg.

    Czyli na rowery zostaje 33kg, zatem tylko jakieś carbonowe szosówki, jeśli się chce 4 załadować....

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Panowie, czy ktos interesował sie zakupem uchwytu rowerowego na klapę bagażnika ? Powiem szczerze będę ozywał go sporadycznie możne kilka razy w ciągu 2-3 msc, żeby przewieźć rowery w odległości 100km, dlatego też cena jest kluczowa. Nie wchodzi w grę bagażnika dachowy czy na hak.


    https://allegro.pl/oferta/uchwyt-row...ery-9025390117
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Trochę z innej beczki - a wozicie czasem rower w bagażniku? Wejdzie bez problemu, po złożeniu oparcia tylnej kanapy?

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Dwa raczej nie ma szans zeby weszły, przy jednym troche zamieszanie bo kierownice trzeba składac, bo od srodka roweru nie włożysz.
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    A o jakim rowerze mowa? Wejdzie szosowy z barankiem do środka? Sprawdzałem w salonie i otwór po złożeniu siedzeń jest bardzo nisko. Może być problem z pedałami.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Trochę z innej beczki - a wozicie czasem rower w bagażniku? Wejdzie bez problemu, po złożeniu oparcia tylnej kanapy?
    Miałem przyjemność przewozić MTB do serwisu ok 3km, ale musiałem jechać z otwartym bagażnikiem.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Kupiłem crossa, Unibike Viper. Nie pakowałem do bagażnika jeszcze ale dam znać, musi wejść!

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar perconti
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce & 156 Selespeed
    Postów
    12

    Domyślnie

    MTB na kołach 29 cali rama XL (naprawdę duży rower) wszedł mi przy zdjętym przednim kole i poluzowanej kierownicy (obróconej o 90 stopni) bez większych problemów.

Podobne wątki

  1. Bagażnik rowerowy- 156 SW
    Utworzone przez dexster w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 14:33
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory