Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Bagażnik rowerowy do Giulii

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie Bagażnik rowerowy do Giulii

    Czy ktoś ma godny polecenia i praktyczny bagażnik rowerowy dla Giulii? Jak spisuje się w praktyce? Zastanawiam się nad bagażnikiem na klapę, ale nie chciałbym uszkodzić auta. Co polecacie ?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    Czy ktoś ma godny polecenia i praktyczny bagażnik rowerowy dla Giulii? Jak spisuje się w praktyce? Zastanawiam się nad bagażnikiem na klapę, ale nie chciałbym uszkodzić auta. Co polecacie ?
    Moim zdaniem najlepiej na dach. Na klapę jest chyba niepraktyczny bo dostęp do bagażnika (jeśli się nie mylę) będzie niemożliwy. Jest też opcja na hak, ale nie wiem jak z montażem haka.

    Osobiście używam THULE ProRide 591 (widze, że teraz już jest jego następca 598) i jestem zadowolony. Szybki montaż i demontaż, zaciskanie na ramie poprzez pokrętło tuż nad dachem, demontaż podobnie - wciskasz przycisk i zdejmujesz rower.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    A jakie masz belki do mocowania uchwytów?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    A jakie masz belki do mocowania uchwytów?
    Thule stopy Rapid System 754 i belki starszy model który został mi z 159 czyli AeroBar. Teraz są nowsze i stopy i belki.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Ja mam wszystko z Thule, belki Wingbar 118cm, stopy 754, kit 1836, box Motion 600 i 2 bagażniki rowerowe proride 591 i do tego komplet 10 wkładek na jeden klucz żeby było wygodniej. Bagażnik rowerowy jeden mi zmoddyfikowali w sklepie- obrócili, dzięki czemu mam dwa rowery skierowane przeciwnie ale zamki z jednej strony - to mus bo na belkach ~120cm z boxem 60cm rowery musza być ustawione jeden do przodu, drugi do tyłu, a nie było by dobrego dostępu do zamka gdyby bagażnik nie został przerobiony.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180614_145712.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	95.9 KB
ID:	258221Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180614_145727.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	114.0 KB
ID:	258222
    nie mam fotki na Giulii z boxem/rowerami, mam jeszcze ze 159 (z taką drobną różnica że tam miałem belki inne aerobar 120cm)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170618_063802.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	144.9 KB
ID:	258223

    bardzo dawno temu (~2004, jeszcze jak miałem lanosa), miałem bagażnik na klapę - marne to było, niewygodne, źle się mocowało, trzymało wg mnie na słowo honoru- jak kupiłem alfę to od razu bagażnik na dach a tamten dałem komuś za free
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-05-2019 o 23:04
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Odkopuję temat z zapytaniem, czy przewoził ktoś Giulią 4 rowery, albo czy w ogóle jest szansa taką ilość rowerów zabrać? Jaki wybrać najlepiej sposób/bagażnik do przewozu?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    na te belki thule wchodzą 4 rowery - woziłem jeszce w 159 ale w Giulii są tej samej długości belki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    454

    Domyślnie

    witam, podepnę się pod temat - zastanawiam się nad boxem, nie wiem jaka wielkość w sensie długość, tak żeby wizualnie to siedziało, ktoś coś może polecić....
    Belki kupiłem oryginalne te zaokrąglone z alfa romeo (katalog akcesoria)
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7066.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	53.7 KB
ID:	268872  
    Ostatnio edytowane przez bami159 ; 03-05-2020 o 20:13

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Ja często wożę 4 rowery na dachu (ale b.lekkie).
    Belki Thule Wingbar 118cm (dedykowane dla Giulii są 127, ale mi zostały z Subaru i długość spokojnie wystarcza).
    Dokupiłem tylko dedykowane dla Giuliii stopy mocujące.
    2 rowery przodem, 2 rowery tyłem bez problemu się mieszczą.
    Ale uwaga, wg instrukcji max obciążenie dachu to niestety tylko 50kg.
    2belki + 4 uchwyty to już pewnie 12-15kg.
    Czyli na rowery zostaje 35-38kg.
    Zatem 4 normalne dorosłe rowery (inne niż jakieś szosowe carbony) w żadnym razie się nie zmieszczą w limicie.
    Jeśli dziecięcy rower to ok. 9-11kg, młodzieżowy ok. 12kg, lekki góral/cross 12-13kg, treking 15-16kg, a miejski 18-20kg, to nietrudno policzyć, że w zasadzie nie ma szans się zmieścić.

    Do tego jazda nie jest zbyt przyjemna, a spalanie przy np. 110 na tempomacie przekracza 11-12/100 zależy jak wiatr wieje.
    Poza tym, jak żona kiedyś musiała gdzieś sama pojechać i chciała wziąć rower, to bez szans, bo większość dziewczyn nie da rady wrzucić roweru na dach.
    Jakbym już tego całego sprzętu nie miał, to chyba wybrałbym jakąś dobrą odchylaną platformę na hak jednak.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    na ja też mam też dokładnie 118cm, i rowery dawane na przemian przód/tył - też został mi zestaw ze 159, tam było 70kg z tego co pamietam, tu kurcze piszesz 50kg - nawet nie sprawdzałem - dokupiłem tylko adaptery i docelowo zmieniłem tylko na wingbary licząc że będzie ciszej niż na poprzednich aerobarach (niestety raczej nic to nie dało).
    tak, na dach źle się wkłada rowery, potem trzeba uważać żeby gdzieś nie wjechać, a spalanie rośnie o ok 3l/100 przy trasach. długie trasy do tego męczące, bo hałas jest taki że daje popalić.

    rozwiązanie na hak wydaje mi się fajniejsze, ale tu problemem jest to czy ma się hak - większość nie ma, sam zestaw też będzie droższy do tego trzeba dodatkową tablicę rejestracyjną.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Bagażnik rowerowy- 156 SW
    Utworzone przez dexster w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 14:33
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory