Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Giulia 200 km i 19"

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Giulia 2.0 200km
    Postów
    7

    Domyślnie Giulia 200 km i 19"

    Drodzy forumowicze.
    Czy 8JX 19 ET33 na przód i 9J X 19 ET34 na tył to rozsądny wybór przy najsłabszej 2-litrowej Alfie 200 km ? Do tego 225/40 R19 na przód i 255/35 R19 z tyłu
    Bardzo mi się te felgi podobają i mogę kupić w rozsądnej cenie, ale czy tym da się jeździć, nie połamie mi kręgosłupa na pierwszej studzience ? Nie będzie mnie woziło na koleinach ?
    I kolejne pytanie - ponieważ opony przód/tył są różne, to czym się kierować przy wyborze. Sporo jeżdżę w deszczu (Alpy) i zastanawiam się, czy na jedną oś nie włożyć deszczówek typu RainSport. Ale na którą ? Przód czy tył ? Nie jeździłem tylnonapędowcem (maluch się nie liczy).
    Dziękuję z góry za każdą sugestię.
    Krzysiek

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Giulia 2.0 200km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Oczywiście czytałem
    Niestety nie ma tam odpowiedzi na żadne z moich pytań

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Jeżdżę taką wersją po naszych polskich drogach i jak najbardziej na plus.... aczkolwiek nie jest to mój pierwszy samochód z takim rozmiarem kół , więc jakieś tam doświadczenie i styl jazdy (uwaga na krawężniki podczas parkowania ) mam wypracowany . Mocy jest pod dostatkiem żeby to napędzić , co do wyboru opon ......cóż letnie , mam brigstone , run flaty i absolutnie nie mogę narzekać na nie , często robię trasy do Berlina , dość dynamicznie jadąc i absolutnie nigdy nie sprawiły iż czułem się niepewnie. Jeżeli chcesz założyć coś z większą przyczepnością w deszczu , oczywiście na tylną oś .
    Pozdr

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Giulia 2.0 200km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za tą odpowiedź. Fabryczne 16" zostawię sobie na zimę ale latem duże koło robi wrażenie

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Przy szerokim kapciu na tyle musisz uważać na koleiny. Jest na to oczywiście metoda - trzymamy kierownice obydwoma rękoma.
    Mocy spokojnie wystarczy. Kupuj i ciesz się felgą

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    [MENTION=82460]zulik1[/MENTION] dorzuce swoje pare groszy w kilku punktach, choc mozliwe ze juz moje opinie czytales:
    1.jak najbardziej szeroki tyl, tym bardziej do RWD - wyglad i przyczepnosc, tym bardziej z moze kiedys zdecydujesz sie na jakis chip na ponad 300HP i wypadaloby zeby sie nie slizgala przy mocniejszym ruszaniu
    2.zadnej kierownicy na koleinach nie wyrywa, tym bardziej ze tylko tyl jest szerszy, a to przod glownie powoduje uczycie wyrywania kierownicy
    3.jakie tam sa opony? jesli run flat to moze kregoslupa nie lamie, da sie jezdzic, ale troche trzeba uwazac i wtedy jest jak dla mnie akceptowalnie ale na pewno nie jakos komfortowo. przy kupnie nastepnych opon bede mial duza zagwozdke czy nie brac 19" bez RF a nawet nie zwiekszyc szerokosci do 235 i 265 (przy tym samym profilu kolo dojdzie te ok 4mm opony)
    4.lepsze opony na tyl, szczegolnie w RWD IMHO. moze inaczej - wg mojego rozeznania nie daje sie opon gorszych na tyl w zadnym typie napedu, tym bardziej w mocniejszym RWD
    5.ja bym unikal mieszania opon pomiedzy osiami, niby dozwolone w Polsce (choc np z tego co wiem nie w Czechach/Slowacji i pewnie paru innych krajach), bo w roznych warunkach, rozne osie moga zachowywac sie jednak troche inaczej i samochod bedzie Cie bardziej zaskakiwal przy dynamiczniejszej jezdzie (o ile tak jezdzisz, jak nie to nie ma problemu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Moja "druga" Giulia Quadrifoglio- czyli, jak dostałem nowe auto...
    Utworzone przez Gali w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 446
    Ostatni post / autor: 17-11-2017, 08:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory