Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Automatyczne światła podczas deszczu

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar bartekpl
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    83

    Domyślnie

    W instrukcji jest napisane że światła automatyczne są połączone z czujnikiem zmierzchu i czujnikiem deszczu.
    Jutro sprawdzę jak to dziala u mnie

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Ze zmierzchu tak, z deszczu nie zauważyłem

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Do jazdy przy ogr przejrzystosci powietrza mozna uzywać tez świateł przeciwmgłowych. W Giulietcie, o czym nie kazdy pewnie wiem, jest tak, że mozna przyciskiem włączyc przednie przeciwgłowe (przy niewłączonych światłach mijania) i włacają sie tez wtedy tylne pozycyjne oraz poświetlają zegary. Nie wiem czy tak mozna zrobić w Giulii i Stelvio. Nie wszystkie auta tak maja, że pozwalają włączyć przeciwmgłowe bez włączania mijania.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Do jazdy przy ogr przejrzystosci powietrza mozna uzywać tez świateł przeciwmgłowych. W Giulietcie, o czym nie kazdy pewnie wiem, jest tak, że mozna przyciskiem włączyc przednie przeciwgłowe (przy niewłączonych światłach mijania) i włacają sie tez wtedy tylne pozycyjne oraz poświetlają zegary. Nie wiem czy tak mozna zrobić w Giulii i Stelvio. Nie wszystkie auta tak maja, że pozwalają włączyć przeciwmgłowe bez włączania mijania.
    W Giulii w znakomitej większości nie ma typowych przeciwmgielnych. P/mgielne pojawiają się tylko w wersji bez ksenonów a takich aut jest raczej mało.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Aha. To jakie to sa nietypowe te przeciwgłowe w Gulii?

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    W Giulii w znakomitej większości nie ma typowych przeciwmgielnych. P/mgielne pojawiają się tylko w wersji bez ksenonów a takich aut jest raczej mało.
    nawet gorzej, bo nie byływ standardzie przy zwykłych lampach a za doplata 1100zł - takie auta praktycznie nie istnieja - ja widziałęm kilka w 2016r ale to były przedprodukcyjne testówki którymi jeździ Bosmal w Bielsku (oni robią część testów drogowych dla AR). takie halogeny da się tylko zamówić w wersji Giulia i Super, ale już żadnej innej nie (Business/BTech/Veloce/Veloce TI/Q)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Aha. To jakie to sa nietypowe te przeciwgłowe w Gulii?
    po prostu nie ma przy xenonach, mają wystarczyć ledy+xenony. BTW, w wątkach o Giulii/Stelvio bardzo dużo piszesz o tym jak to jest w Giulietcie - czasem nawet bez informacji że piszesz o Giulietcie (stąd nie raz łapałem się że coś nie gra, ale już wiem że jak widzę jako autora XJ6 to wiem o co chodzi)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nawet gorzej, bo nie byływ standardzie przy zwykłych lampach a za doplata 1100zł - takie auta praktycznie nie istnieja - ja widziałęm kilka w 2016r ale to były przedprodukcyjne testówki którymi jeździ Bosmal w Bielsku (oni robią część testów drogowych dla AR). takie halogeny da się tylko zamówić w wersji Giulia i Super, ale już żadnej innej nie (Business/BTech/Veloce/Veloce TI/Q)
    Ja widziałem kilka takich sztuk we Włoszech.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    BTW, w wątkach o Giulii/Stelvio bardzo dużo piszesz o tym jak to jest w Giulietcie - czasem nawet bez informacji że piszesz o Giulietcie (stąd nie raz łapałem się że coś nie gra, ale już wiem że jak widzę jako autora XJ6 to wiem o co chodzi)
    A też na to zwróciłem uwagę, IMO bez sensu jest komentowanie po to aby porównać Giulię z Giuliettą.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nawet gorzej, bo nie byływ standardzie przy zwykłych lampach a za doplata 1100zł - takie auta praktycznie nie istnieja - ja widziałęm kilka w 2016r ale to były przedprodukcyjne testówki którymi jeździ Bosmal w Bielsku (oni robią część testów drogowych dla AR). takie halogeny da się tylko zamówić w wersji Giulia i Super, ale już żadnej innej nie (Business/BTech/Veloce/Veloce TI/Q)

    - - - Updated - - -


    po prostu nie ma przy xenonach, mają wystarczyć ledy+xenony. BTW, w wątkach o Giulii/Stelvio bardzo dużo piszesz o tym jak to jest w Giulietcie - czasem nawet bez informacji że piszesz o Giulietcie (stąd nie raz łapałem się że coś nie gra, ale już wiem że jak widzę jako autora XJ6 to wiem o co chodzi)
    Piszę, bo ogólnie interesuje mnie AR, nawet to czego nie mam. Po prostu ze względów edukacyjnych. Często można się dowiedzieć czegoś ciekawego pośrednio i o moim aucie.
    Zaraz uzupełnię profil, żeby nie było pomyłki znowu.
    Przyznasz, że rozwiązanie polegające na tym, że nie można nawet za dopłata mieć świateł przeciwmgłowych z przodu, jest mocno nietypowe. Ja wiem, że tych świateł się używa rzadko, ale dla mnie auto z nimi jakoś tak lepiej wygląda. Chyba że AR uznała, że w Giulii dołożenie tych świateł psułoby ogólny wygląd, linię czy image

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Piszę, bo ogólnie interesuje mnie AR, nawet to czego nie mam. Po prostu ze względów edukacyjnych.
    rozumiem, tylko ze czasem z Twoich postow mozna bylo odniesc wrazenie ze piszesz o Giulii/Stelvio, wiec robila sie dezinformacja w watku. to ze masz teraz uzupelniony profil niewiele pomaga w tej kwestii, bo np ja wiekszosc postow czytam na komorce (albo mobilna wersja strony, albo subskrypcja na email), a tam nie wyswietla profilu. ja juz wiem ze XJ6=uzytkownik Giulietty, ale wielu moze nie czaic tego. zatem sugeruje troche bardziej powsciagliwie sie wypowiadac o tym jak cos dziala w Giulii/Stelvio, jesli sugerowac to wyraznie ze na przykladzie Giulietty piszesz, a jak cie cos ciekawi to oczywiscie pytaj (jednak dotychczas czesciej pisales jakby z poziomu tego wiedzacego a nie pytajacego)


    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Zaraz uzupełnię profil, żeby nie było pomyłki znowu.
    zawsze to juz lepiej miec uzupelniony profil


    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Przyznasz, że rozwiązanie polegające na tym, że nie można nawet za dopłata mieć świateł przeciwmgłowych z przodu, jest mocno nietypowe. Ja wiem, że tych świateł się używa rzadko, ale dla mnie auto z nimi jakoś tak lepiej wygląda.
    100% zgoda, sam bym zamowil gdyby mozna bylo



    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Chyba że AR uznała, że w Giulii dołożenie tych świateł psułoby ogólny wygląd, linię czy image
    cos moze byc na rzeczy a nie chcialo im sie robic pasujacych ledowych p/mgielnych (presja czasowa/cena/spodziewane male zainteresowanie/moze to co jest w ledzie/xenonie juz robi lepsza robote?)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    W Giulii występuje opcja świateł przeciwmgielnych w reflektorach posiadających doświetlanie zakrętów. Po wymianie na wyłącznik ze światłami przeciwmgielnymi i aktywacji w MES po jakim czasie zniknęły (nie włączały się) dałem sobie spokój. Opis - E2030 Przednie światła przeciwmgielne (reflektory Bi-ksenonowe z AFS).
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 15-05-2019 o 20:07

Podobne wątki

  1. [159] Przełącznik zespolony pod kierownice- światła automatyczne
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-07-2023, 21:34
  2. Wyłączające się światła podczas deszczu.
    Utworzone przez Swierrzy w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2019, 22:45
  3. Automatyczne zamykanie podczas jazdy
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 20:03
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 07:52
  5. Automatyczne ryglowanie drzwi podczas jazdy - antynapad
    Utworzone przez Voytheck w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory