Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Automatyczne światła podczas deszczu

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    rozumiem, tylko ze czasem z Twoich postow mozna bylo odniesc wrazenie ze piszesz o Giulii/Stelvio, wiec robila sie dezinformacja w watku. to ze masz teraz uzupelniony profil niewiele pomaga w tej kwestii, bo np ja wiekszosc postow czytam na komorce (albo mobilna wersja strony, albo subskrypcja na email), a tam nie wyswietla profilu. ja juz wiem ze XJ6=uzytkownik Giulietty, ale wielu moze nie czaic tego. zatem sugeruje troche bardziej powsciagliwie sie wypowiadac o tym jak cos dziala w Giulii/Stelvio, jesli sugerowac to wyraznie ze na przykladzie Giulietty piszesz, a jak cie cos ciekawi to oczywiscie pytaj (jednak dotychczas czesciej pisales jakby z poziomu tego wiedzacego a nie pytajacego)



    zawsze to juz lepiej miec uzupelniony profil



    100% zgoda, sam bym zamowil gdyby mozna bylo




    cos moze byc na rzeczy a nie chcialo im sie robic pasujacych ledowych p/mgielnych (presja czasowa/cena/spodziewane male zainteresowanie/moze to co jest w ledzie/xenonie juz robi lepsza robote?)
    W sumie racja. Nie będę się wypowiadał w tematach Giulia/Stelvio, żeby nie zaburzać wątków i nie mieszać ludziom w głowach.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    W Giulii występuje opcja świateł przeciwmgielnych w reflektorach posiadających doświetlanie zakrętów. Po wymianie na wyłącznik ze światłami przeciwmgielnymi i aktywacji w MES po jakim czasie zniknęły (nie włączały się) dałem sobie spokój. Opis - E2030 Przednie światła przeciwmgielne (reflektory Bi-ksenonowe z AFS).
    Właśnie, przecież w xenonach 35W jest doświetlanie zakrętów za pomocą świateł przeciwmgłowych (mówię o Cornering, nie mylić ze skrętem głównych reflektorów). Ale właśnie się zorientowałem, że nie mam włącznika świateł przeciwmgłowych przednich, LOL. Giulia Super.

    Tu obrazek z instrukcji, chyba dla wersji bez ksenonów U mnie w tym miejscu jest tylko włączanie tylnych przeciwmgłowych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-05-15 o 21.59.12.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	48.2 KB
ID:	258446
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 15-05-2019 o 21:03

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    W Giulii występuje opcja świateł przeciwmgielnych w reflektorach posiadających doświetlanie zakrętów. Po wymianie na wyłącznik ze światłami przeciwmgielnymi i aktywacji w MES po jakim czasie zniknęły (nie włączały się) dałem sobie spokój. Opis - E2030 Przednie światła przeciwmgielne (reflektory Bi-ksenonowe z AFS).
    Jesteś pewien?

    Czy może po prostu po wymianie włącznika elektryka uruchamiała LEDowe doświetlanie zakrętów jako przeciwmgielne?

    Przy ksenonach skrętnych doświetlanie zakrętu robią LEDy i jest to moim zdaniem co innego niż cornering z instrukcji. Cornering dotyczy odrębnych przeciwmgielnych i to chyba występuje tylko przy reflektorach halogenowych. Przy ksenonach skrętnych taką funkcje pełnia LEDy.


    Czytałem to dokładnie w instrukcji bo wysyłałem oficjalne zapytanie dlaczego w infotainment nie mam opcji wyłączenia doświetlania jeśli instrukcja mówi że jest taka możliwość.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Właśnie, przecież w xenonach 35W jest doświetlanie zakrętów za pomocą świateł przeciwmgłowych (mówię o Cornering, nie mylić ze skrętem głównych reflektorów). Ale właśnie się zorientowałem, że nie mam włącznika świateł przeciwmgłowych przednich, LOL. Giulia Super.

    Tu obrazek z instrukcji, chyba dla wersji bez ksenonów U mnie w tym miejscu jest tylko włączanie tylnych przeciwmgłowych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-05-15 o 21.59.12.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	48.2 KB
ID:	258446
    Tak to przełącznik z wersji bez ksenonów bo jest ręczne ustawianie poziomowania.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Ja dokupiłem taki wyłącznik i po aktywacji w MES działało jakiś czas. Jednocześnie nie znalazłem wyłącznika bez regulacji ustawienia reflektorów ale z przeciwmgielnymi przód i tył więc nie wiem czy czasem ta opcja miała być i w końcu została wycofana.
    Wyłącznik pokazany wyżej występuje w wersji ze zwykłymi reflektorami. Może ktoś ma taką opcję z Bi-ksenonami i może się pochwali?. Podałem źródło informacji ( do ściągnięcia z Elearn).
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 15-05-2019 o 21:36

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Mam bi-ksenony z AFS i nie ma włącznika dla przednich przeciwmgielnych. Dodatkowo w instrukcji przy rodzajach żarówek jest gwiazdka dla przednich przeciwmgielnych:
    (*) Tylko w przypadku reflektora w wersji bazowej, z halogenowymi żarówkami świateł mijania/drogowych
    Czyli dla ksenonów nie ma takiej opcji - dziwne posunięcie w sumie, nie wiadomo dlaczego...
    Pozdro,
    Bartas

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Co ciekawe w Stelvio przeciwmgielne mogą mieć wyłącznie wersje z dieslem. Włoska logika.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Faktycznie "Cornering" to chyba nazwa doświetlania zakrętu przy zwykłych halogenach + przeciwmgłowe w zderzaku.

    Doświetlanie, które jest przy światłach xenon, nazywa się SBL (Static Bending Light) i wykorzystuje jakieś dodatkowe LEDy. Czyli rzeczywiście nie mamy świateł przeciwmgłowych z przodu nawet na potrzeby doświetlania zakrętu. No i też nie ma słowa w instrukcji o możliwości wyłączenia SBL (w przeciwnieństwie do Cornering).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-05-17 o 22.12.07.png
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	153.0 KB
ID:	258488

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Fragment z opisu ELEARN:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	abc.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	126.1 KB
ID:	258489  

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    U mnie SBL działa również przy parkowaniu, wiec zdecydowanie poniżej prędkości 20 km/h

  10. #30
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Ja mam włącznik świateł przeciwmgłowych, ale typowych świateł przeciwmgłowych nie mam. Może są jakieś zintegrowane z reflektorami, nie wiem, ale po jego włączeniu nic się nie dzieje. Mam Giulię Business, reflektory najzwyklejsze, więc po co jest ten włącznik?

Podobne wątki

  1. [159] Przełącznik zespolony pod kierownice- światła automatyczne
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-07-2023, 21:34
  2. Wyłączające się światła podczas deszczu.
    Utworzone przez Swierrzy w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2019, 22:45
  3. Automatyczne zamykanie podczas jazdy
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 20:03
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 07:52
  5. Automatyczne ryglowanie drzwi podczas jazdy - antynapad
    Utworzone przez Voytheck w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory