Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Automatyczne światła podczas deszczu

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie Automatyczne światła podczas deszczu

    Czy u Was podczas deszczu światła się zapalają automatycznie?
    Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że gdy wycieraczki zaczynają pracować automatycznie (i mówimy już o mocnym deszczu) to światła się nie włączają - dalej dzienne. W każdym innym aucie włączały się światła mijania. Jechałem za Stelvio i to samo, wycieraczki mu chodzą, a auto nadal na dziennych. O ile z przodu auto widać bo ledy, tak z tyłu już dużo gorzej.
    No i kiedyś w czasie deszczu trzeba było jeździć na światłach, bo mandacik - a teraz nie wiem, czy coś się zmieniło w przepisach?! Może dzienne wystarczają?!
    Wydaje się duże niedopatrzenie ze strony Alfy...
    Pozdro,
    Bartas

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Potwierdzam , w Giulii tak samo i tak , jest za to mandat .

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    W poprzednim aucie, była opcja, włącz światła podczas pracy wycieraczek i to było bardzo fajne, w Stelvio tego nie uświadczysz, pomimo że wycieraczki zapieprzają jak głupie a jest względnie jasno, światła nie zapalają się

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no właśnie w ostatnim tygodniu parokrotnie takie miałem sytuacje - zbyt jasno więc nie włączyły się światła choć wycieraczki chodziły. pierwszy raz przełączałem ręcznie na światła mijania.

    jak będę w ASO na przeglądzie za 8 dni to zgłoszę to do TESEO - może jakiś ticket spowoduje że za rok update firmwaru BCM to poprawi.

    PS. w tych samych warunkach mijałem kilka innych aut (bierzące modele innych marek) i też nie włączały im się światła mijania
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    26

    Domyślnie

    a jeżeli chodzi o automatyczne wycieraczki to nie macie wrażenia, że czasem powinny się włączyć a się nie włączają ?? tak jakby reagują za późno ??

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Jest przecież regulacja czułości działania.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    26

    Domyślnie

    no tak dwa tryby, i mam wrażenie, ze działają bardzo ospale w tym drugim trybie - gdzie powinny być bardziej czułe. zwłaszcza jak pada "delikatny" deszczyk. tez tak macie ?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o czułość to nie mam zastrzeżeń na razie w Giulii.

    Też zgłoszę w ASO ten temat, może zrobią coś z tym fantem, jak będzie więcej ticketów. Tym bardziej, że to prosta kwestia programowa: if leje_deszcz then włącz_światła. Żadna filozofia i wszystko niezbędne na pokładzie już jest.

    Szczerze to nie przypominam sobie, żebym widział inne auta w deszczu tylko z ledami, ale zacznę specjalnie zwracać na to uwagę. Tylko niech deszczu więcej popada...
    Pozdro,
    Bartas

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o czułość nie mam żadnych zastrzeżeń. Co do tego że inne auta zasuwają jedynie na ledach, to jasna sprawa. Nawet zwracałem na to uwagę jadąc superbem, że u mnie już działały światła, a towarzystwo pomimo deszczu dalej na dziennych, a teraz mam tak samo...
    Trzeba jeszcze brac poprawkę czy samochód po pierwsze ma te funkcję, czy przełącznik świateł jest na auto, no i czy użytkownik włączył te funkcję

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    W A-Klasie W176 2014 światła załączały się przy ciągłej pracy wycieraczek i gasły po minucie..dwóch przerywanej. W Mazdzie 6 2017 nie załączają się automatycznie podczas deszczu.

Podobne wątki

  1. [159] Przełącznik zespolony pod kierownice- światła automatyczne
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-07-2023, 21:34
  2. Wyłączające się światła podczas deszczu.
    Utworzone przez Swierrzy w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2019, 22:45
  3. Automatyczne zamykanie podczas jazdy
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 20:03
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 07:52
  5. Automatyczne ryglowanie drzwi podczas jazdy - antynapad
    Utworzone przez Voytheck w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory