Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Hałas podczas kręcenia kierownicą

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie Hałas podczas kręcenia kierownicą

    Panowie mam do Was pytanie. Dzisiaj podczas jazdy nie wiem czemu akurat dzisiaj, albo wystąpiło nagle, albo jechałem z ciszej nastawionym radiem, ale podczas kręcenia kierownicą zacząłem słyszeć taki hałas sam nie wiem ocieranie, buczenie. Sam nie wiem do czego to porównać, troszkę tak jak kiedyś w przekładni hydraulicznej było za mało płynu, ale o wiele ciszej. Nie wydaje mi się żeby było to głębiej znaczy przekładnia czy kolumna raczej coś mechanicznego przy kierownicy sam nie wiem pierścień spiralny poduszki? Słyszalny również przy wyłączonym silniku. Miał to ktoś, może już przerabiał?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    u mnie (i nie tylko) popiskiwała jakby wilgotna guma o metal przy kręceniu - może u Ciebie inny dźwięk/wrażenie jest? u mnie to kiedyś występowało tylko przy mrozach, 2x ASO pryskało, po drugim razie pomogło na 2 miesiące, ale wróciło. dzisiaj na przeglądzie znów było podejście jakimś innym smarem. narazie cisza, pożyjemy zobaczymy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No tak mi właśnie to wygląda jakby coś o coś szorowało. Widziałeś gdzie oni aplikowali ten smar? Może sam bym to zaaplikował i nie musiałbym nigdzie jechać. Z góry dzięki

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    akurat jak gosc zajmowal sie pryskaniem to troche lazilem inne sprawy obgadac z mistrzem i kierownikiem serwisu. widzialem tylko ze serwisant mocno nurkowal pod spod, mial zdjeta ta plasikowa oslone nad pedalami i tam cos pryskal. wspomnial jednak o 2 miejscach, ale co dokladnie to nie podpowiem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Mam wiarygodną informację, że powodują ten hałas przełączniki zespolone przy kierownicy i tam podobno trzeba potraktować smarem. Spróbuję dam znać.

Podobne wątki

  1. Zgrzytanie podczas kręcenia kierownicą
    Utworzone przez Oxymoron w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 14:46
  2. Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 14:47
  3. Dziwne Buczenie podczas kręcenia kierownicą
    Utworzone przez Hacker40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 15:19
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 13:55
  5. stuki podczas kręcenia kierownicą
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2007, 07:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory