Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Novitec Powerjet 4 - zmierzona moc? Warto?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie Novitec Powerjet 4 - zmierzona moc? Warto?

    Mam takie pytanie czy ktoś korzystał na dłuższą metę z rozwiązania oferowanego przez novitec/Squadra? Od kilku dni z nimi koresponduje, ale nie są zbyt skorzy by podesłać mi jakikolwiek wykres po modyfikacji. Także po pytaniu o czasy z RaceLogic nie doczekałem się odpowiedzi.
    Dlatego kieruję serie pytań do Was:
    1) Przyrost mocy jest odczuwalny?
    2) ktoś porównywał Noviteca z RaceChip? ewentualnie wprowadzał korektę mapy do RC - ponieważ ma taką możliwość?
    3) Czasy? Spalanie?
    4) w skrócie, warto?

    btw. w rozmowie dostałem info, że niestety nie można zdjąć tego ogranicznika bo salon będzie miał ślad

    Będę wdzięczny za odpowiedź, tylko mam prośbę nie dywagujmy nad sensem Boxów Jeszcze raz dzięki!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar bartekpl
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    83

    Domyślnie

    Interesowałem się tematem dość długo. Przejrzałem wszystkie możliwe zagraniczne fora, nie znalazłem nigdzie wykresów z Noviteca. Przyrosty pozostają zagadka i ta cena...

    Racechip sytuacja wygląda zupełnie inaczej, wykresy dostepne, opinie bdb, a przy odrobinie sprytu można mieć wersje GTS za 1000zł

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Czyli to jets standardowa zagrywka, niby na stronie mają 3 tygodniowy okres próbny for free. Poczekamy, może ktoś tego użył i się wypowiedział. Plusem RC jest to, ze znam kilka firm które mogą dostroić go pod Twoje auto i super działa. Natomiast z informacji jakie znalazłem samo urządzenie RC jest prostszym rozwiązaniem niż to od NOVITEC. Dlatego też zacząłem analizować ta opcję.


    Novitec module (Germany)- 3 sensors: Boost/Manifold Absolute Pressure/Turbo exhaust temp - is superior in terms of electronics and quality
    Dimsport (Italy) - 3 sensors: Boost/Manifold Absolute Pressure/not sure of 3rd sensor,
    Racechip (Germany) - 2 sensors:
    Boost/MAP and TDI tuning (UK) - 2 sensors: Boost/MAP.


    Poczekam, muzę w międzyczasie ktoś tu trafi z większą ilością informacji, niestety auto trzeba hamować na kołach więc plus minus można ocenić wtedy potencjał BOXa, a do tego Race Logic prawdę powie jak sprawdzi czasy. Jak nie rozwiazemy tego wspólnie to zdam relacje z tygodnia testowego

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar bartekpl
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    83

    Domyślnie

    Stopień zaawansowania jest na tym samym poziomie, to prosty kontroler który oszukuje ilość powietrza +paliwa.

    W Novietec trzeci przewód podpinasz do czujnik temperatury koło turbiny, na wydechu.
    Zadania ma dwa:
    -box nie uruchamia się dopóki silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury.
    -w momencie gdy za mocno katujesz samochód i temp dojdzie do bardzo dużych wartości, czujnik ściąga moc.

    W RC pierwsze zadanie jest rozwiązane przez czas zwłoki(po odpaleniu silnika box nie działa, dopiero po około 5minutach)

Podobne wątki

  1. Masa powietrza zmierzona za mała 1.9 JTD 8V logi
    Utworzone przez RoBeRt 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-03-2020, 08:56
  2. Zmierzona masa powietrza a oczekiwana - czy to normalne?
    Utworzone przez Pilar13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-12-2019, 15:39
  3. [Giulietta] Novitec Powerjet 3
    Utworzone przez bakol w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory