Strona 14 z 35 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #131
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    tylko że podejście prezentowane przez FCA jest mówiąc delikatnie niepoważne. zamiast dać klientowi auto zastępcze i poinformować, że dokładnie musza przeanalizować sytuację, to się przerzucają tym Stelvio jak gorącym kartoflem, a klient dostaje co chwila sprzeczne informacje. po każdej z nich tracąc kawałek zaufania do marki. a zaufanie szybko się traci, odzyskuje powoli - jeśli w ogóle to możliwe. zresztą to nie tylko przypadłość FCA. BMW też próbowało "po cichu": załatwić problem palących się diesli przez EGR. swoją drogą są przecież w Polsce/Europie instytucje państwowe/unijne które powinny się takim tematem zainteresować.

  2. #132
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    czytam i czytam i dochodzę po raz kolejny do tego samego wniosku: kiedyś to jednak było lepiej! W 1992 roku naprawiali Temprę. Brakło części to wykręcali ze swoich prywatnych lub z auta "dawcy" (ASO)! W 1999 roku w Serwisie Alfy brakło czasu na moją umówioną (na dzień i godzinę) wizytę - naprawa silnika wycieraczek. Zaproponowali żebym przyjechał w innym terminie. OK ale dajcie auto zastępcze - naprawili po godzinach. Na czas wymiany rozrządu (wariator) dali auto zastępcze (bez pytania). Naprawy, wymiany odbywały się bezproblemowo. Auto się zepsuło to stawali na głowie, żeby naprawić. Niestety z biegiem lat wygląda to coraz gorzej. Inna sprawa, że auta są coraz bardziej skomplikowane. Wymyślili zespoloną pompę hamulcową. Tylko po co? Może właśnie ta kompaktowa konstrukcja nawaliła (jakiś pstryczek elektryczek stwierdził, ze kierowca nie chce hamować mimo, że wciska pedał?) ? W 99% aut układ hamulcowy ma budowę prostą jak drut. Po jakiego grzyba to komplikować? Dla 0,2m skuteczniejszego hamowania? Powyższy przypadek nadaje się do kryminału, a przynajmniej to, ze klient nie dostał samochodu zastępczego.

  3. #133
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Aktualizacja oprogramowania to wiadomo że niczego nie naprawiła. Przecież przez ten czas naprawy raczej nie diagnozowali oprogramowania i nie zrobili fixa. Po prostu wgrali nowszą wersję bo była, albo tę samą, coś się tam zresetowało i tyle.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  4. #134
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    tylko że podejście prezentowane przez FCA jest mówiąc delikatnie niepoważne. zamiast dać klientowi auto zastępcze i poinformować, że dokładnie musza przeanalizować sytuację, to się przerzucają tym Stelvio jak gorącym kartoflem, a klient dostaje co chwila sprzeczne informacje. po każdej z nich tracąc kawałek zaufania do marki. a zaufanie szybko się traci, odzyskuje powoli - jeśli w ogóle to możliwe. zresztą to nie tylko przypadłość FCA. BMW też próbowało "po cichu": załatwić problem palących się diesli przez EGR. swoją drogą są przecież w Polsce/Europie instytucje państwowe/unijne które powinny się takim tematem zainteresować.
    Teraz nie wiem co się dzieje z moim samochodem. Wiem że jest w serwisie w Krakowie. Po napisaniu skargi do Customer Care samochód wyjechał na lawecie z Innsbruck a i miał pojechać do bielska-białej. Za lawetę nie musiałem płacić. Bardzo byłem zdziwiony Kiedy zadzwoniłem do mnie z Krakowa z zapytaniem po co ten samochód do nich przyjechał. Wysłałem więc im kopie maila który wysłałem do Customer Care. Później otrzymałem samochód zastępczy tym razem BMW X5. Wcześniej gdy auto stało w innsbrucku miałem BMW X4. Jeżeli serwis nie wykaże raportu w którym wykryli przyczyną awarii to zostawię im to auto i poproszę ich aby ktoś jeździł nim przez następne 1000 km. Teraz jestem ostra zajęty pracą, więc nie dzwonię do nich nie próbuje się nawet dowiedzieć na jakim etapie są zwykle informacje z linijki telefonicznej były wprowadzające w błąd Więc przestałem tam dzwonić bo nie chcę się denerwować, dam szansę serwisowi w Krakowie na znalezienie tej przyczyny, nie będę zawracał gitary. Mają go u siebie dopiero od zeszłej środy sądzę że to niewiele czasu.

  5. #135
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Już teraz wszytko jasne, to sprawka BMW by przejmować Klientów Alfy
    A tak poważnie, to niezłe jaja...

  6. #136
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    @otopi - ponieważ mimo wielu wątpliwości uważam że awaria była poważna to oprócz raportu o wykryciu usterki poproś o raport z przyjęcia samochodu (niech opiszą zgłoszone przez Ciebie zachowanie samochodu) a następnie raport z usunięcia usterki (włącznie z kim konsultowali diagnozę i procedurę naprawczą w FCA). Nie wiem kto w przypadku leasingu to załatwia czy leasingodawca czy użytkownik. Opisany Przez Ciebie ciąg zdarzeń bardziej wskazuje na zbycie niż dokładne wyjaśnienie sprawy.

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    @otopi - ponieważ mimo wielu wątpliwości uważam że awaria była poważna to oprócz raportu o wykryciu usterki poproś o raport z przyjęcia samochodu (niech opiszą zgłoszone przez Ciebie zachowanie samochodu) a następnie raport z usunięcia usterki (włącznie z kim konsultowali diagnozę i procedurę naprawczą w FCA). Nie wiem kto w przypadku leasingu to załatwia czy leasingodawca czy użytkownik. Opisany Przez Ciebie ciąg zdarzeń bardziej wskazuje na zbycie niż dokładne wyjaśnienie sprawy.
    Dobrze tak zrobię.
    Powiedz mi jedynie do kogo teraz powinienem pisać. Czy ponownie do costumer care czy też do serwisu A może do obu? Jak dotąd na emaila nikt mi nie odpowiada otrzymuje jedynie telefony na które nie mogę powołać dalej. Na przykład serwis w Krakowie na prośbę o wydanie mi raportu jakiegokolwiek z Innsbrucka powiedział że nie mają go w systemie i taki raport może pojawić się nawet za miesiąc. Innymi słowy nie mają żadnych informacji z Innsbruck a zatem nie wiedzą co się stało I co zrobił tamten Serwis. Z rozmów z Centrum Fiat w bielsku-białej dowiedziałem się że zostały usunięte błędy w komputerze oraz wgrane oprogramowanie. Nie podano mi szczegółów więc nie wiem jakie oprogramowanie i jakie błędy zostały usunięte. Na podstawie tych informacji centrum Alfa Romeo uznało za Samochód naprawiony i że miałem jechać po niego do Innsbruck. Centrum Fiat w bielsku-białej po otrzymaniu mojej Skargi uznał iż auto ma wrócić do kraju i tu zostać przebadane.
    czy powinienem do nich pojechać i osobiście to załatwić? Czy jest ktoś kto chce ze mną tam pojechać? Jestem laikiem w tych sprawach więc mogą mi wcisnąć każdą głupotę.
    Na przykład Zostałem zapytany o lewarek w bagażniku dlaczego on tam leży bo powinien być schowany. Po dłuższej rozmowie chcieli po prostu wiedzieć czy zmieniałem koło a nie widzieli że lewarek jest nieużywany także koło zapasowe jest nieużywane y. No przecież normalnie po użyciu są ślady. Wyjaśniali że zmiana koła mogła doprowadzić do uszkodzenia jakiś czujników. Czyli co powinien zmieniać koło tylko w serwisie? Na szczęście nie miałem takiej potrzeby więc nie wiem co powiedzieć.

  8. #138
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Dramat. To już nawet nie jest dno. Tu słychać pukanie od spodu...

  9. #139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    Tak, naciskałem do końca i nie tylko ja bo laweciarz też . pedał w podłogę i hamulec ledwo ledwo. na autostradzie ... szok. Serwis sprawdził wszystko i nie stwierdził usterek mechanicznych. sprawdzili wszystko pokolei i nie znaleźli powodu tego zachowani. w tym własnie tkwi problem ... jak mam ufać dalej maszynie z funkcją losowego sabotażu - co to ja jestem królik doświadczalny. niech eksperymentują na swojej rodzinie!
    Śledzę wątek i istnieje jeszcze jedna hipoteza - system z jakiegoś powodu uznał, że jest bardzo ślisko i stąd ABS "bronił się" przed blokadą hamulców. Przeciw tej hipotezie przemawia brak ręcznego hamulca. Czujniki?? Czekamy na wynik z ASO.

  10. #140
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie chcialem pisac za kolege [MENTION=82631]oktopi[/MENTION] ale skoro spekulacje sie zaczynaja i niektorzy chcieliby sie cos dowiedziiec to uchyle rabka informacji. z rozmowy tel z nim wiem ze serwis w Krk znalazl usterke i tez byl w stanie odtworzyc problem. wiem ze ma sie dowiedziec szczegóły ale nie zdziwilbym sie gdyby z tego byla przynajmniej globalna inspekcja wszystkich aut (moze serii?) albo nawet i kampania na wymianę. w skrocie ktorys styk na zasilaniu byl przegrzany/utleniony, moze jednostkowa wada produkcyjno-montazowa a moze potencjalby problem we wszystkich egzemplarzach. nie wie kolega o ktory styk chodzilo ale ma sie dowiedziec.

    a system zapasowy/hydrauliczny jest widac tak malo wydajny ze auta nie da sie praktycznie zatrzymac. myślę ze jesli fca z tym nic nie zrobi to trzeba bedzie zglosic to do uokik za nich

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory