Strona 19 z 35 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #181
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    Potwierdzam, diagnostycy w krk znalezli przyczynę awarii. Chwała kierownikowi serwisu Wotkowi za profesjonalne podejcie. Dowiedziałem się ze chodzi o gniazdo bezpiecznika w ktorym styki uległy przegrzaniu. jeszcze nie wiem czy wymieniono calą skrzynkę czy to gniazdo. zrobiono test z wyjętym bezpiecznikiem i uzyskano dokladnie moją awarię przy czym podkreślono ze z bardzo słabym hamowaniem i miekkim pedałem hamulca . jestem tym stanem nadal zaniepokojony i będę naciskał aby sprawdzono to w innym Stelvio . Nie chce odbierać auta z hamowaniem tak słabym . po za tym ile minie czasu do następnej awarii gniazda? i co jesli spali sie ten głupi bezpiecznik? nie mogę pozwolić sobie na zlekceważenie sprawy i wciskanie mi auta kolanem.
    ten bezpiecznik jest w skrzynce pod maska z lewej strony - to tyle co poki co wiem .
    To co byś proponował? Bo nie bardzo wiem co serwis ma zrobić./ Znaleźli przyczynę awarii, wymienili gniazdo na nowe i co jeszcze mają zrobić? Bo przecież serwis Ci nie przeprojektuje gniazda czy skrzynki.

  2. #182
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    To co byś proponował? Bo nie bardzo wiem co serwis ma zrobić./ Znaleźli przyczynę awarii, wymienili gniazdo na nowe i co jeszcze mają zrobić? Bo przecież serwis Ci nie przeprojektuje gniazda czy skrzynki.
    Przepalone styki bezpiecznika to nie przyczyna awarii, a jej skutek. Same z siebie (o ile projekt był poprawnie zrobiony) nie mogę się przegrzewać.
    Więc wymiana gniazda to w mojej ocenie usunięcie skutku.

    Trzeba się dowiedzieć z jakiego powodu styki się przegrzewały.
    To po pierwsze.
    A po drugie to sprawdzić jak system działa w wypadku braku bezpiecznika.
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 10-06-2019 o 18:40

  3. #183
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Kolego nie wiem co w panice naciskałeś ale na pewno nie hamulec, system hamulcowy hydrauliczny musi zadziałać w razie awarii pedał jest zdecydowanie twardy ale hamulce zadziałają no chyba, że w układzie w ogóle nie ma płynu, Dziwi mnie albo i nie opinia serwisu że bez bezpiecznika hamulce są bardzo słabe i miękki pedał ale liczę, że to kwestia interpretacji na zasadzie pan Józek przekazał pani Ani, żeby przekazała panu Januszowi... Podobnie z układem kierowniczym, zerwie się pasek, pompa wspomagania przestaje działać ale jesteś w stanie dalej skręcać choć z dużym oporem. Nie pozostaje nic innego jak wyciągnąć ten tajemniczy bezpiecznik, najlepiej to dowiedz się od czego on jest, gdzie on jest i zrób test hamulców (pewnie inni także zrobią) no i w końcu to pokaż notatkę z serwisu co to za magia.

  4. #184
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Czytales w ogole ten watek? W Giuli o Stelvio zastosowano nowy uklad hamulcowy, elektro hydrauliczny. Nie jest to standardowy uklad, a caloscia steruje elektronika, uklad zapasowy owszem jest, ale sila jego hamowania jak na razie dla nas jest nieznana, wiec nie bylbym taki pewny siebie...
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 10-06-2019 o 19:38

  5. #185
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Naprawdę nie ma tu nikogo ze skrzynią manualną? Bo coraz więcej teorii, gdybania, a w sumie nikt nie wie, jak działa hamulec bez prądu. Skoro nie można obejść w prosty sposób Park Mode to niech ujawni się ktoś z manualem.

  6. #186
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Przepalone styki bezpiecznika to nie przyczyna awarii, a jej skutek. Same z siebie (o ile projekt był poprawnie zrobiony) nie mogę się przegrzewać.
    Więc wymiana gniazda to w mojej ocenie usunięcie skutku.

    Trzeba się dowiedzieć z jakiego powodu styki się przegrzewały.
    To po pierwsze.
    A po drugie to sprawdzić jak system działa w wypadku braku bezpiecznika.
    Moim zdaniem jedyne co serwis może zrobić to zgłosić to wyżej i to kolega od Stelvio powinien wymóc na serwisie. Serwis nie jest od robienia testów czegokolwiek. Z bezpiecznikiem czy bez, bo i tak nie wdroży akcji serwisowej ani nic takiego.

  7. #187
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Naprawdę nie ma tu nikogo ze skrzynią manualną? Bo coraz więcej teorii, gdybania, a w sumie nikt nie wie, jak działa hamulec bez prądu. Skoro nie można obejść w prosty sposób Park Mode to niech ujawni się ktoś z manualem.

    +500. Z automatem jest ciężko, bezpiecznik na razie nie wiadomo jaki. Ze skrzynią manualna prosty temat, lekka górka luz i próba hamowania, która czarno na białym pokaże czy w razie czego mamy w wozach hamulce czy nie mamy. Trochę mi się nie chce wierzyć żeby do produkcji puścili układ hamulcowy, który w razie spalenia bezpiecznika nie hamuje, ale fajnie by było mieć pewność, zatem koledzy ze skrzynią manualną: uniżenie prosimy

  8. #188
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    może lepiej tą próbę hamowania zrobić na SKP na rolkach? przynajmniej będą dane pomiarowe.

    bezpiecznik nie wiemy jaki, ale może by tak ściągnąć wtyk z modułu ABS a wcześniej włączyć ten tryb holowania w menu radia?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Kolego nie wiem co w panice naciskałeś ale na pewno nie hamulec, system hamulcowy hydrauliczny musi zadziałać w razie awarii pedał jest zdecydowanie twardy ale hamulce zadziałają no chyba, że w układzie w ogóle nie ma płynu, Dziwi mnie albo i nie opinia serwisu że bez bezpiecznika hamulce są bardzo słabe i miękki pedał ale liczę, że to kwestia interpretacji na zasadzie pan Józek przekazał pani Ani, żeby przekazała panu Januszowi... Podobnie z układem kierowniczym, zerwie się pasek, pompa wspomagania przestaje działać ale jesteś w stanie dalej skręcać choć z dużym oporem. Nie pozostaje nic innego jak wyciągnąć ten tajemniczy bezpiecznik, najlepiej to dowiedz się od czego on jest, gdzie on jest i zrób test hamulców (pewnie inni także zrobią) no i w końcu to pokaż notatkę z serwisu co to za magia.
    spróbuj sam a potem tak komentuj. tak na chłopski rozum pozgaduję. jest to mozliwe że pedał leci głęboko, bo najpierw przecież ma działać system elektroniczny który robi sztuczny opór na pedale hamulca (że niby jak prawdziwy hydrauliczny, choć na 100% tak to dobrze nie działa). jak nie było oporu od systemu elektronicznego pedału hamulca, to moze wpada głębiej i dopiero łapie opór, ale generalnie jakieś "przełożenie" (skok wg siły hamowania), jest mniejsze niż w typowych autach z hydraulicznym hamulcem bez wspomagania? empirycznie ktoś to musi sprawdzić i potwierdzić i siłę hamowania i skok hamulca a w razie wtopy to zgłaszać UOKIK itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #189
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Gdzie ty masz ten tryb holowania w radiu?

  10. #190
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    może lepiej tą próbę hamowania zrobić na SKP na rolkach? przynajmniej będą dane pomiarowe.
    Na pewno, wtedy znalibysmy z jaką siłą hamowania mamy do czynienia, ale może najpierw ktoś sprawdzi czy hamowanie w ogóle ma miejsce. Jeżeli nie bardzo w ogóle na razie ktoś to zrobił, to na pewno ktoś szybciej znajdzie czas by zrobić to koło domu czy pracy niż znajdzie czas by pojechać na rolki

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory