Strona 21 z 35 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #201
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ktoś już namierzył który to dokładnie bezpiecznik pod maską?

    Myślicie że komputer zapamięta błędy po jego odpięciu i testach na SKP?

  2. #202
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    poniewaz otrzymuje informacje z serwisu o konczeniu naprawy to mam do Was pytanie ....
    tu jest opis pracy hamulcow
    http://home.planet.nl/~jwq/giulia/elearn/brake1.pdf

    wynika z niego iz wszystkimi systemami związanymi z hamulcami steruje modul abs takze pompą hydrauliczną.
    W dokumencie z linku w sekcji master cylinder jest opis dot. przypadku ogolnej awarii systemu i reakcji jaka ma nastąpić po awarii.
    następnie opisują ze( tłum. google)
    Czujnik jest typu bezdotykowego: położenie pierścienia magnetycznego, połączonego z tłokiem pierwotnym, jest odczytywane przez
    przetwornik elektromagnetyczny.

    czyli awaria gniazda bezpiecznika od modułu abs do ktorego wszystko jest podpięte łącznie z przetwornikiem elektromagnetycznym odpowiedzialnym za reakcje hamulca hydraulicznego powoduje zanik reakcji hamulca i brak odpowiedzi hamulca hydraulicznego? czy ta awaria powoduje tylko błędy w komputerze ?
    Chcę wiedzieć czy zanik prądu w module wpływa na odczyty hamulca hydraulicznego i czy wogole sa razem na pewno podpiete do tego samego modułu. jesli tak to awaria mojego auta nie jest naprawiona bo spalenie bezpiecznika lub cos podobnego sprawi ze znow zostane na drodze bez hamulcow , inne auta tez tak mają?

    proszę o konretną odpowiedz , wiem ze mogę nierozumieć pracy brake by wire ... więc lepiej zapytam o wyjaśnienie.

  3. #203
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Przeglądając załączony przez Ciebie schemat i opis działania, wygląda na to jeżeli się nie mylę, to jednak nie jest to takie konkretne "brake by wire" bo widać jest połączenie mechaniczne pomiędzy pedałem hamulca, a układem, a potencjometr odczytuje jedynie ruch i siłę jaką naciskany jest pedał i poprzez to dyktuje siłę hamowania.
    Jednak w oparciu o to o czym rozmawialiśmy telefonicznie oraz, że w serwisie po wyjęciu odpowiedzialnego bezpiecznika, kierownik stwierdził, że to hamowanie bez zasilania jest właściwie żadne i jako tako można zatrzymać pojazd z 40 km/h, ale przy większej prędkości to raczej dzwon murowany.
    Tak jak uzgodniliśmy wal z tym pismem, żeby producent określił jak to jest właśnie z hamulcami bez wspomagania, bo wszędzie jest napisane, że hamulce są w przypadku awarii, ale jakie? Niech podadzą faktyczną siłę hamowania w przypadku awarii systemu.

  4. #204
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    poniewaz otrzymuje informacje z serwisu o konczeniu naprawy to mam do Was pytanie ....
    tu jest opis pracy hamulcow
    http://home.planet.nl/~jwq/giulia/elearn/brake1.pdf

    wynika z niego iz wszystkimi systemami związanymi z hamulcami steruje modul abs takze pompą hydrauliczną.
    W dokumencie z linku w sekcji master cylinder jest opis dot. przypadku ogolnej awarii systemu i reakcji jaka ma nastąpić po awarii.
    następnie opisują ze( tłum. google)
    Czujnik jest typu bezdotykowego: położenie pierścienia magnetycznego, połączonego z tłokiem pierwotnym, jest odczytywane przez
    przetwornik elektromagnetyczny.

    czyli awaria gniazda bezpiecznika od modułu abs do ktorego wszystko jest podpięte łącznie z przetwornikiem elektromagnetycznym odpowiedzialnym za reakcje hamulca hydraulicznego powoduje zanik reakcji hamulca i brak odpowiedzi hamulca hydraulicznego? czy ta awaria powoduje tylko błędy w komputerze ?
    Chcę wiedzieć czy zanik prądu w module wpływa na odczyty hamulca hydraulicznego i czy wogole sa razem na pewno podpiete do tego samego modułu. jesli tak to awaria mojego auta nie jest naprawiona bo spalenie bezpiecznika lub cos podobnego sprawi ze znow zostane na drodze bez hamulcow , inne auta tez tak mają?

    proszę o konretną odpowiedz , wiem ze mogę nierozumieć pracy brake by wire ... więc lepiej zapytam o wyjaśnienie.
    Strona 2 pedał jest mechanicznie połączony z pompą ponieważ kierowca musi zatrzymać pojazd w razie awarii ale hamuje wtedy przednia oś!
    Ogólnie : między "pedałem" a pompą jest "pośrednik" odpowiedzialny za feedback , tworzenie ciśnienia itd. Obrazowo czyli nie ściśle ale aby zrozumieć- masz dwa tłoki a między nimi "sprężyna" cokolwiek to jest. Ciśniesz na pierwszy a spręzyna popycha drugi ale sprężyna może działać silniej niż ty lub słabiej - jej moc jest regulowana siłownikiem elektromagnetycznym tu: silnikiem i ślimakiem do tego jest ta cała elektronika. Niemniej mechanicznie dalej ciśniesz na drugi tłok i dlatego hamulec ma działać mimo zaniku regulacji sprężyny. Stąd jednak moim zdaniem przyjrzałbym sie nie elektronice a mechanice czyli pompie- ale ja się nie znam - to nie mój zawód.

    System aktywuje się 1,8 sek juz po otwarciu drzwi ( punkt do sprawdzenia) i ulega deaktywacji po 10 minutach po wyłączeniu zapłonu a moduł ABS po 60 minutach od wyłączenia, każde naciśniecie pedału hamulca wznawia proces od początku (kolejny punkt do sprawdzenia)
    Nie ma opcji by ustawieniami wyłączyć elektronike hamulca - tylko bezpiecznik i akumulator.

    Dziękujemy za txt. Potwierdził wiele spekulacji i dużo wyjaśnił.

  5. #205
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Tak prawdę mówiąc, można pojechać na SKP Alfą w automacie, byle RWD. Stacja musi mieć stanowisko rolkowe (nie płyty). I zobaczyć jak hamuje sam przód. Jakaś informacja będzie. Ja się rozejrzę u siebie bo wszystkie moje SKP zaprzyjaźnione mają płyty. Ale coś znajdę, może ktoś będzie szybszy.

  6. #206
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Strona 2 pedał jest mechanicznie połączony z pompą ponieważ kierowca musi zatrzymać pojazd w razie awarii ale hamuje wtedy przednia oś!
    Ogólnie : między "pedałem" a pompą jest "pośrednik" odpowiedzialny za feedback , tworzenie ciśnienia itd. Obrazowo czyli nie ściśle ale aby zrozumieć- masz dwa tłoki a między nimi "sprężyna" cokolwiek to jest. Ciśniesz na pierwszy a spręzyna popycha drugi ale sprężyna może działać silniej niż ty lub słabiej - jej moc jest regulowana siłownikiem elektromagnetycznym tu: silnikiem i ślimakiem do tego jest ta cała elektronika. Niemniej mechanicznie dalej ciśniesz na drugi tłok i dlatego hamulec ma działać mimo zaniku regulacji sprężyny. Stąd jednak moim zdaniem przyjrzałbym sie nie elektronice a mechanice czyli pompie- ale ja się nie znam - to nie mój zawód.

    System aktywuje się 1,8 sek juz po otwarciu drzwi ( punkt do sprawdzenia) i ulega deaktywacji po 10 minutach po wyłączeniu zapłonu a moduł ABS po 60 minutach od wyłączenia, każde naciśniecie pedału hamulca wznawia proces od początku (kolejny punkt do sprawdzenia)
    Nie ma opcji by ustawieniami wyłączyć elektronike hamulca - tylko bezpiecznik i akumulator.

    Dziękujemy za txt. Potwierdził wiele spekulacji i dużo wyjaśnił.

    poniewaz mam zagwozdkę to kopię głębiej i znalazlem to
    https://www.pneurama.com/en/rivista_...SHIP-?ID=28026

    i cytuje ze
    The size of the pump connected to the tandem brake pedal ensures in any event the minimum braking efficiency prescribed by law (6.43 m/s2 with a pedal pressure of 500 N) even if the vehicle should weigh 2 tons or more.

    zatem wszystko poniżej podanych wartości jest wadą ukrytą?

  7. #207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    poniewaz mam zagwozdkę to kopię głębiej i znalazlem to
    https://www.pneurama.com/en/rivista_...SHIP-?ID=28026

    i cytuje ze
    The size of the pump connected to the tandem brake pedal ensures in any event the minimum braking efficiency prescribed by law (6.43 m/s2 with a pedal pressure of 500 N) even if the vehicle should weigh 2 tons or more.

    zatem wszystko poniżej podanych wartości jest wadą ukrytą?
    Niekoniecznie. Wyraźnie jest napisane, że aktuator ( to coś co moduluje pracę drugiego tłoka pompy) ma bardzo niskie prawdopodobieństwo awarii, ale jednak w razie awarii mechaniczny nacisk stopy na pedał hamulca o sile ca 50 kG ( to sporo, czasem niektórzy muszą użyć obu stóp) ma zapewnić opóźnienie prawnie wymagane 6,43m/ s2 tj ok 2/3 g czyli całkiem mocne hamowanie przy masie podróżnej rzędu 2ton i ponad. To opóźnienie może zależeć od warunków drogowych jak każde inne hamowanie i pomiar nie będzie miarodajny, ale siła hamowania na rolkach już tak i można ją przeliczyć szacunkowo z wzoru F= ma. Txt ten podkreśla prawny wymóg siły hamowania!
    Z pierwszego i drugiego txtu wynika: mechaniczne hamowanie musi być czyli pompa i jej mechanika dookoła . Jeśli zawiedzie mechanika elektronika nie wymusi hamowania- to chyba oczywiste.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 12-06-2019 o 21:13 Powód: uzupełnienie

  8. #208
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Tak prawdę mówiąc, można pojechać na SKP Alfą w automacie, byle RWD. Stacja musi mieć stanowisko rolkowe (nie płyty). I zobaczyć jak hamuje sam przód. Jakaś informacja będzie. Ja się rozejrzę u siebie bo wszystkie moje SKP zaprzyjaźnione mają płyty. Ale coś znajdę, może ktoś będzie szybszy.
    serwis umowił się na sprawdzenie siły hamowania na hamowni dla aut 4x4. będą teraz sprawdzać siłę hamowania bez bezpiecznika i z bezpiecznikiem oraz na wyłączonym silniku. w poniedziałek będę znał wyniki tego testu.

  9. #209
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    serwis umowił się na sprawdzenie siły hamowania na hamowni dla aut 4x4. będą teraz sprawdzać siłę hamowania bez bezpiecznika i z bezpiecznikiem oraz na wyłączonym silniku. w poniedziałek będę znał wyniki tego testu.
    Brawo dla nich za podejście. Wziąłbym jeszcze na ich miejscu jeden egzemplarz i sprawdził czy to wada jednostkowa czy ogólny problem.

  10. #210
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    serwis umowił się na sprawdzenie siły hamowania na hamowni dla aut 4x4. będą teraz sprawdzać siłę hamowania bez bezpiecznika i z bezpiecznikiem oraz na wyłączonym silniku. w poniedziałek będę znał wyniki tego testu.
    dobry kierunek. fajnie byloby gdyby ktos niezalezny moglby potwierdzic pomiary jak i dogladnac czy do cisniecia na hamulec nie wynajeli Pudziana i nie cisnal 2 stopami - system bedzie bardzo zalezny od sily nacisku na hamulec i trzeba tu zrobic pomiar jak dla normalnych ludzi (lub wg normy - ale to bedzie trudniej osiagnac bo skad jakis programowany silownik by wzieli i go dopasowali do Twojego auta)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory