Strona 31 z 35 PierwszyPierwszy ... 212223242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #301
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    jutro wymieniam płyn w krk i zapytam o tą akcję https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/201...9V551-5463.PDF

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Continental
    pisałem do Continentala ale mnie zbyli ze nie maja gdzie mi sprawdzić ... po wymianie płynu zacznę dzwonić az do skutku
    Ostatnio edytowane przez oktopi ; 09-08-2019 o 18:30 Powód: korekta

  2. #302
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    [MENTION=82631]oktopi[/MENTION] czy masz jakieś nowe info?

  3. #303
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    https://www.o2.pl/artykul/berlin-por...2293655423105a

    Ciekawe jak rozwiazany byl system hamulcowy w tym Porsche. Czasem nie podobnie? Z artykulu wynika ze prawdopodobnie hamulce zawiodly.

  4. #304
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Przeczytałem pierwszy post i jedno mogę powiedzieć. Śliska nawierzchnia była przyczyna paniki i braku spowalniania pojazdu. Układ hamulcowy jest tak konstruowany ze również działa bez elektroniki ( nie licząc pomocniczego) Tak na marginesie, jak odłączycie zasilanie tylnych hamulców to ABS ESP przejmie kontrole podczas włączania ham. pomocniczego.

  5. #305
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Przeczytałem pierwszy post i jedno mogę powiedzieć. Śliska nawierzchnia była przyczyna paniki i braku spowalniania pojazdu. Układ hamulcowy jest tak konstruowany ze również działa bez elektroniki ( nie licząc pomocniczego) Tak na marginesie, jak odłączycie zasilanie tylnych hamulców to ABS ESP przejmie kontrole podczas włączania ham. pomocniczego.
    Musisz zdecydowanie przeczytać kolejne.

  6. #306
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Musisz zdecydowanie przeczytać kolejne.

    Dlatego moja, również hipoteza jest następująca- Śliska nawierzchnia, aktywacja ABS mocno obciąża instalacje elektryczną , nieprawidłowe przewodnictwo bezpiecznika, wyłączenie centrali ABS ( przerwy w zasilaniu) . Serwis nie stwierdza usterki, aktualizuje centralkę. Nic szczególnego, usterka jak usterka, układ mechaniczny pracował zgodnie z założeniem konstruktora ( producent ATE )

    oktopi przynieś ten płyn do mnie, zrobię badanie.

  7. #307
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Dlatego moja, również hipoteza jest następująca- Śliska nawierzchnia, aktywacja ABS mocno obciąża instalacje elektryczną , nieprawidłowe przewodnictwo bezpiecznika, wyłączenie centrali ABS ( przerwy w zasilaniu) . Serwis nie stwierdza usterki, aktualizuje centralkę. Nic szczególnego, usterka jak usterka, układ mechaniczny pracował zgodnie z założeniem konstruktora ( producent ATE )

    oktopi przynieś ten płyn do mnie, zrobię badanie.
    Moi drodzy,
    przepraszam za mój brak aktywnosci. Teraz mam szczyt sezonu i muszę zarabiać aby przezyc zimę . W związku z tym tematy związane ze Stelvio poszły na drugi tor i wrócę do nich później.

    Płyn hamulcowy lezy w bagażniku i nie zdecydowałem się go oddać do badań gdyż ....

    ... byłem go wymienić i tu historia , która nie chciałem opisywać bo mi ręce opadły. Po przyjeżdzie na wymiane od razu zapytałem czy wiedzą dlaczego i po co przyjechałem , otrzymałem odpowiedź pozytywną ale powstanowiłem brać udział w wymianie i tu zonk. Panowie mieli ogromny kłopot z wymianą. Najpierw przes sterylną strzykawkę i wężyk odciągnięto ze zbiornika 200 ml płynu i to tyle co przebiegło prawidłowo. Dalej panowie zabrali sie do roboty. Wyszedłem i jak wróciłem Pan uzupełnił już płyn w hamulcu przy użyciu UWALONEGO lejka... co mogłem pomysleć? ze jaja sobie robi wiec zapytałem czemu wlał nowy płyn przez brudny lejek... na szybko odpowiedział ze przmył wiec pytam czym przemył i tu kolejny raz zonk ... odpowiedział ze tym co zwykle i pokazuje mi puszke ze spray silikonowym ... załamałem się i podddałem.
    Potem spuszczali płyn z hamulcow ... przy użyciu komputera i starego zbiornika na zlewki... nie szło im to i mnie wyprosili. Dostałem od nich około 100 ml zasyfionego płynu sciągniętego z hamulców przy kołach który nie nadaje sie do badań. Inna kwestia jest taka iz specjalnie zostało zamówione 2 L płynu aby porządnie przepłukali układ i za tyle zapłaciłem... niestety nie zrobili tego a po całym zabiegu otrzymałem około 300 ml płynu. I taki jest świat...tyle płyni jest w rowerze.


    Zaktualizowali mi jeszcze oprogramowanie i z wielkim przerazeniem wyjechalem z tamtąd gdyż to mnie poprostu przygniata - to za duzo na jednego człowieka na jeden dzień - it is too much for one man to take for a day...

    Alfa którą jezdze ma magnes na moje 4 litery i zapingalem nią z przyjemnością .... przejechalem drugie tyle km co miała w momencie zdarzenia i nie mam uwag.
    Chce sprawdzić go na torze proszę o porade na który najlepiej.

  8. #308
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    temat drążę dalej ponieważ okazuje się iż jest inaczej niż mi mowiono. Do tej pory myślałem ze warsztat w Innsbrucku usunął błędy i ich nie zapisał . Okazało się jednak że było inaczej. System bo awarii mimo ze hamulce nie działały nie wyświetlał jakichkolwiek błędów dotyczących hamulców . " after a complete brake collapse, that the FAULT STORAGE (Fehlerspeicher) is green lighted, So, they don´t see a fault in computer. "
    Ta skromna różnica w przekazie jest jednak nie bez znaczenia.
    Kontynuuje temat ...

  9. #309
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Jakies wiesci? Ciekaw jestem jak to się skończyło. Z tego co czytałem ostatnio był podobny problem i wina był słaby akumulator.. swoją drogą masakra ze akumulator może pozbawić hamulców..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #310
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Z obrazka wynika, ze pedał hamulca jest bezpośrednio połączony z pompą niemieckiego modułu MK C1 Continentala i pedał wchodzi do tego modułu jako tłok hydrauliczny. Z rysunku nie wynika też jasno, ze jest bezpośrednie hydrauliczne przełożenie tłoka pedału hamulca na tłoki hamulcowe przy kołach. Mozemy się tego tylko domyślać z rysunku i z tekstu. Skopiuję z translatora tutaj akapit na temat "bezpieczenstwa". Wynika z niego, ze przy awarii zasilania pompa Continentala powinna zapewnić minimalną wg prawa siłę hamowania. Jeżeli tego nie było to szukałbym przyczyny w niemieckiej pompie MK C1.

    https://www.pneurama.com/en/rivista_...SHIP-?ID=28026

    "
    Bezawaryjne

    Obciążenie nakrętki pochodzi z jednego kierunku - od strony tłoka pompy roboczej - co pozwala z dużą dokładnością obliczyć względne położenie tłoka.

    Ten siłownik kulkowo-śrubowy został zaprojektowany tak, aby nie wymagał konserwacji, ale w przypadku awarii (choć mało prawdopodobnej) pompa jest gwarantowana przez pompę podłączoną do pedału i to samo miałoby miejsce nawet w przypadku całkowitej awarii zasilania. Rozmiar pompy podłączonej do pedału hamulca tandemowego zapewnia w każdym razie minimalną skuteczność hamowania przewidzianą prawem (6,43 m / s2 przy nacisku na pedał 500 N), nawet jeśli pojazd powinien ważyć 2 tony lub więcej.

    Ponadto brak obszernej skorupy konwencjonalnego wzmacniacza hamulca pozwala uzyskać dodatkowe 10 cm w przedniej części pojazdu, co można wykorzystać do zwiększenia głębokości strefy zgniotu przed przedziałem pasażerskim. Zagwarantowana jest zgodność systemu z systemami ABS i ESC, które mają zawór przepływu i powrotu dla każdego koła, a jeśli chodzi o MK C1, system zaworów został udoskonalony, podobnie jak jego czujniki.
    "
    Przepraszam za translator ale nie chce misie pisać.

    Wg mnie to co powinien zrobić serwis Alfy to natychmiast skontaktować się z Niemcami z Continentala, wymienić pompę a starą oddać do ekspertyzy aby kolejny produkt niemieckiej "myśli technicznej" nie zabił już nikogo więcej.



    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory