Strona 32 z 35 PierwszyPierwszy ... 2223242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #311
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Z tego co czytałem ostatnio był podobny problem i wina był słaby akumulator.. swoją drogą masakra ze akumulator może pozbawić hamulców..

    Dzwoni, ale nie w tym kościele. Powodem nie był słaby akumulator, a awaria czujnika akumulatora IBS.
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...hamowania.html

  2. #312
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Dzwoni, ale nie w tym kościele. Powodem nie był słaby akumulator, a awaria czujnika akumulatora IBS.
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...hamowania.html
    Ok niestety wyszukiwanie wątków na forum w tapatalk nie należy do najwygodniejszych, albo nie umiem

    Nie mniej dzięki za sprostowanie - dobrze wiedzieć na co zwracać uwagę.

    A jaka masz datę produkcji samochodu?

    Edit:
    Ok znalazłem w twoim wątku..

    Czerwiec 2019. Stelvio Q.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 08-01-2020 o 15:12

  3. #313
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    witam,
    wysyłam emaile do Innsbrucka - niestety bez rezultatu. Wyglada na to ze musze tam pojechać. Potrzebuje na to jednak motywacji bo strasznie daleko...chyba ze popracowac i przy okazji po drodze ich odwiedzic.
    Auto ma juz 27k i nadal ciesze sie ze jezdzi . Z hamowaniem jest inny problem teraz gdyz po 27k mam zużyte klocki z przodu. Moim zdaniem za szybko się starły.
    pozdrawiam z WRO

  4. #314
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Szok. Jakim cudem po 27 tysiach klocki kaput?

  5. #315
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    witam,
    wysyłam emaile do Innsbrucka - niestety bez rezultatu. Wyglada na to ze musze tam pojechać. Potrzebuje na to jednak motywacji bo strasznie daleko...chyba ze popracowac i przy okazji po drodze ich odwiedzic.
    Auto ma juz 27k i nadal ciesze sie ze jezdzi . Z hamowaniem jest inny problem teraz gdyz po 27k mam zużyte klocki z przodu. Moim zdaniem za szybko się starły.
    pozdrawiam z WRO
    Za szybko?? Myślę, że to zdecydowanie NIE za szybko..

  6. #316
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Szok. Jakim cudem po 27 tysiach klocki kaput?
    No raczej to zależy bezpośrednio od jazdy. Powiem Wam tak, rozrzut z jakim się spotkałem jeżeli chodzi o zużycie klocków przód.
    Rekordzista w jedną stronę zjechał je po ok 9 tyś km, w drugą stronę wynik pierwszej wymiany to 180 tyś km...

  7. #317
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No raczej to zależy bezpośrednio od jazdy. Powiem Wam tak, rozrzut z jakim się spotkałem jeżeli chodzi o zużycie klocków przód.
    Rekordzista w jedną stronę zjechał je po ok 9 tyś km, w drugą stronę wynik pierwszej wymiany to 180 tyś km...
    Dokładnie tak, głównym powodem szybszego zużycia klocków jest styl jazdy. Jeżeli ktoś regularnie rusza pierwszy ze świateł w mieście (i jako pierwszy zatrzymuje się na kolejnych), a na trasie często korzysta z aktywnego tempomatu (który redukcję prędkość kontroluje hamulcami), to powinien liczyć się z szybszym zużyciem klocków.

  8. #318
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    temat drążę dalej ponieważ okazuje się iż jest inaczej niż mi mowiono. Do tej pory myślałem ze warsztat w Innsbrucku usunął błędy i ich nie zapisał . Okazało się jednak że było inaczej. System bo awarii mimo ze hamulce nie działały nie wyświetlał jakichkolwiek błędów dotyczących hamulców . " after a complete brake collapse, that the FAULT STORAGE (Fehlerspeicher) is green lighted, So, they don´t see a fault in computer. "
    Ta skromna różnica w przekazie jest jednak nie bez znaczenia.
    Kontynuuje temat ...
    dzis dowiedzialem się ze wykasowanie błedów z komputera auta nie oznacza ze nie mozna ich przywołać gdyz zapisują sie na sprzecie ktory jest podłączony do auta i co wiecej w autoryzowanych serwisach ten sprzet łączy się z chmurą producenta i na ich serwerach zapisuje błędy które zczytano np w moim aucie w Innsbrucku. Ściema serwisów i producenta jest niepokojąco przerażająca ...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Szok. Jakim cudem po 27 tysiach klocki kaput?
    spodziewałem się ze zużyje je prędzej bo ich nie oszczędałem po awarii. Ty też pewnie byś tak robił na moim miejscu :-)
    Teraz zastanawiam sie co tam wrzucić bo tarcze tez są podejrzane z racji tego iz po przejechaniu po powierzni dysku w poprzek od rantu wewnetrznego do zewnetrzenego wyczuwałem wyraźne wgłębienia jak po lini sinusoidy.
    Wiem ze tu mogę zapytać co jest najlepszego do tego auta wiec to robię ale tez zaraz poczytam moze znajde w innych tematach na forum.

  9. #319
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    dzis dowiedzialem się ze wykasowanie błedów z komputera auta nie oznacza ze nie mozna ich przywołać gdyz zapisują sie na sprzecie ktory jest podłączony do auta i co wiecej w autoryzowanych serwisach ten sprzet łączy się z chmurą producenta i na ich serwerach zapisuje błędy które zczytano np w moim aucie w Innsbrucku. Ściema serwisów i producenta jest niepokojąco przerażająca ...
    nie kwestionuje, ale taka opcja ma dotyczyć właśnie FCA? pytam, bo rożni producenci/koncerny maja różne możliwości

  10. #320
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    oto dzis otrzymalem kolejną wymijającą odpowiedz z continentala cytuje:

    Thank you for contacting us.

    We are sorry to hear that you have issues with your car. Please understand that it is not possible for us to analyze the situation from a distance.
    Therefore, please get in contact with your authorized dealer. They should retrace your issue and diagnose your car.
    If required, the OEM (Alfa Romeo) can get in contact with Continental and ask for an analysis of the brake system.
    If you have any further questions in the meantime, please don`t hesitate to contact us.
    Kind regards
    Marketing & Communications

    Business Unit Vehicle Dynamics

    Division Autonomous Mobility and Safety (AMS)



    Contintental Teves AG & Co. oHG

    Guerickestraße 7

    60488 Frankfurt a. M.

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory