Strona 2 z 35 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    ale co chcesz znac ? vin ?nr auta, nr tel do mnie lub do zony ? czy moze do auto Meisinger?l
    Wystarczyłaby jakaś fotka z telefonu z komunikatem o błędzie, ale Ty nawet nie podałeś w jakim serwisie zostawiłeś to auto. Jesteś tu nowy, więc to co piszesz wymaga potwierdzenia z wiarygodnego źródła, bo to poważna sprawa.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy przypadek, cytat z ELEARN-a: "Pedał hamulca jest bezpośrednio połączony z pompą hamulcową. Pompę hamulcową zaprojektowano tak, aby zapewniała wyższe ciśnienie niż tradycyjne układy z serwohamulcem, ponieważ - w razie usterki systemu - kierowca musi mieć możliwość zahamowania samochodem przy użyciu pedału hamulca, bez wywierania zbyt wysokiej siły. Pompa hamulcowa składa się z cylindra, dwóch tłoków, O-ringu uszczelniającego oraz czujnika położenia lub skoku pedału.
    Jest to czujnik typu bezstykowego: położenie pierścienia magnetycznego, połączonego z głównym tłokiem, jest odczytywane przez przetwornik elektromagnetyczny.".

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    Jest w leasingu i oddam go komus na pewno. ZARPAHPN0K7C37960
    Ja mam końcówkę vin K7C43777. Blisko.

  4. #14

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Bardzo ciekawy przypadek, cytat z ELEARN-a: "Pedał hamulca jest bezpośrednio połączony z pompą hamulcową. Pompę hamulcową zaprojektowano tak, aby zapewniała wyższe ciśnienie niż tradycyjne układy z serwohamulcem, ponieważ - w razie usterki systemu - kierowca musi mieć możliwość zahamowania samochodem przy użyciu pedału hamulca, bez wywierania zbyt wysokiej siły. Pompa hamulcowa składa się z cylindra, dwóch tłoków, O-ringu uszczelniającego oraz czujnika położenia lub skoku pedału.
    Jest to czujnik typu bezstykowego: położenie pierścienia magnetycznego, połączonego z głównym tłokiem, jest odczytywane przez przetwornik elektromagnetyczny.".
    Ja wiem że im dłużej żyję, to mniej rzeczy jest niemożliwych, ale po opisie jak to działa to właśnie wygląda mi to jedną z właśnie teoretycznie niemożliwych...

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    ale co chcesz znac ? vin ?nr auta, nr tel do mnie lub do zony ? czy moze do auto Meisinger?
    Oktopi, zgroza czytac. Ja Tobie wierze bo sam mialem przypadek ze samochod na austostradzie kolo Salzburga sam stawal deba! Znam doskonale tego dilera Meisinger bo od nich kupilem Stelvio, tylko ze maja 3 siedziby. Reutte jest kilka km od mojego domu, Przedmiescia Insbrucka, Vols, troche dalej ale tam teraz jedze na servis/naprawy. (tam pewnie trafiles bo to droga z Wloch) takz sa w Dobrinin blizej Szwajcarii. Wlasciciela calej sieci Pana Meisingera znam i jesli wyrazisz zgode to do niego lub jego assytentki zadzwonie po wiadomosci. Moge? A dla Ciebie moge przekazac dane Petera Wunsch ktory jest "zone managerem" FCA odpowiedzialnym za ten rejon gdybys chcial cos dalej z nimi zalatwiac! Jeszcze raz zgroza!

    W miedzyczasie zycze tylko zielonych swiatel! Na marginesie, zona moja tez do Stelvio nie wsiada od stycznia 2018 po sytuacji ktora opisywalem na tym forum. Caly czas mi truje abym sie Stelvio pozbyl i jesli to co piszesz nie bedzie mialo konkretnego wytlumaczenia to tak zrobie! Twoj przypadek moze ocali mnie!

    Powodzenia!

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    podałem, auto Meisiger Innsbruk zadzwon i spytaj sie o moje auto , jesli chcesz wiecej to mogę podać nr rej . albo sprawy w fiat assistance ale to sa wrazliwe dane. bylem z rodzina - z dzieckiem a dokumentacja jest w seriwisie i ich raporty sa w ogolnym systemie widocznym juz w kazdym serwisie - tak mi powiedzieli na miejscu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Oktopi, zgroza czytac. Ja Tobie wierze bo sam mialem przypadek ze samochod na austostradzie kolo Salzburga sam stawal deba! Znam doskonale tego dilera Meisinger bo od nich kupilem Stelvio, tylko ze maja 3 siedziby. Reutte jest kilka km od mojego domu, Przedmiescia Insbrucka, Vols, troche dalej ale tam teraz jedze na servis/naprawy. (tam pewnie trafiles bo to droga z Wloch) takz sa w Dobrinin blizej Szwajcarii. Wlasciciela calej sieci Pana Meisingera znam i jesli wyrazisz zgode to do niego lub jego assytentki zadzwonie po wiadomosci. Moge? A dla Ciebie moge przekazac dane Petera Wunsch ktory jest "zone managerem" FCA odpowiedzialnym za ten rejon gdybys chcial cos dalej z nimi zalatwiac! Jeszcze raz zgroza!

    W miedzyczasie zycze tylko zielonych swiatel! Na marginesie, zona moja tez do Stelvio nie wsiada od stycznia 2018 po sytuacji ktora opisywalem na tym forum. Caly czas mi truje abym sie Stelvio pozbyl i jesli to co piszesz nie bedzie mialo konkretnego wytlumaczenia to tak zrobie! Twoj przypadek moze ocali mnie!

    Powodzenia!
    na insbruckcker Str. Vols, zgadzam sie , mozesz porozmawiac o moim aucie jesli chcesz wiecej danych mozesz do mnie napisac email lub cos. Mam duzy problem bo to daleko jest z Wrocławia. Na miejscu rozmawialem z sandra2 Sandra Smrcka ona mowi po angielsku a ja nie mowie po niemiecku.

    - - - Updated - - -

    sabotaz? czyli co zglosic na policje aby przegladneli kamery z parkingu bo do parkingu dojechalem bez problemu z Wloch zrobilem trase wiecej niz 450km i nie bylo klopotu z hamowaniem. plyny sie nie wylaly a w serwisie nie stwierdzili mechanicznych uszkodzen , bateria i ladowanie tez ok , hamowanie bylo na poziomie 5% wciskalem do konca i wtedy na koncu byl delikatny opor a auto powoli hamowalo, z takim hamowaniem zatrzymywalem sie na parkingu bardzo powoli i balem sie ze rozwale sie na parkingu . nie chcialbym tego doswiadczyc na autostradzie.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    OK, w poniedzialek rano dzwonie do Sandra Smrcka ktora jest prawa reko wlasciciela, (biegle mowi takze po angielsku) nie dam rady pojechac bo jestem sam w domu/pracy i kuruje psa po duzej operacji. Jedno tylko nie wiem czy mi Sandra cos powie mimo ze mnei zna i mimo ze powiem jej ze Ty mnie o telefon prosiles. A to dlatego ze w Austrii z prywatnoscia danych osobowych to maja szal...nawet dash-cam sa zakazane i grozi 10tys euro kara....jakby ktos byl zainteresowany to wiedziec. Dla przestrogi.

    Przyslij mi jakims messengerem, jesli mozesz, swoje imie i nazwisko bo trudno mi bedzie mowic ze to o oktopi'ego woz mi chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 18-05-2019 o 16:37

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    auto stoi na krakowski blachach - tam jest tansze ubezpieczenie niz we wro. Zostawilem u nich kurtke bluze na zamek i buty sportowe na kanapie- wstyd teraz bo mogly byc po podrozy i sam wiesz. mam nadzieje ze wrzucili mi je do auta. ja im podalem moj nr tel ale tam na serwis desku nie mowili po angielsku i tylko sandra tłumaczyla, Andreas z mazdy był miły i troche ze mną raczył porozmawiać po angielsku. kawe maja dobrą. dzieki za pomoc

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    To co czytam to jakaś masakra. W poniedziałek dzwonię do FCA by się dowiedzieć czy wiedzą o tym, czy planują jakieś działania.

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory