Strona 6 z 35 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    jak tu nie wierzyć w to, że kiedyś auta były lepsze - wtedy zabrakło hamulca to za pięć minut wiedziałeś co się stało. Niedawno zabrakło mi hamulców w aucie (146 z 1998roku) oczywiście żaden komunikat o wyłączeniu systemu się nie wyświetlił. Okazało się, że po wymianie płynu nie dokręcili odpowietrznika... Jest jedno małe "ale" - samochód w dalszym ciągu (słabo bo słabo) hamował. W innym przypadku, kiedy pękł przewód hamulcowy, miałem do dyspozycji hamulec ręczny (awaryjny), na którym bez problemu można było do serwisu dojechać.
    W powyższej historii kilka rzeczy zastanawia (nie twierdzę, że się nie wydarzyła).
    1.Najważniejsze: pojazdy (w tym auta, pociągi itp.) są tak konstruowane, że zawsze masz możliwość zatrzymania się. W osobowych działa drugi lub kolejny obwód, w ciężarowych, kolejach w przypadku spadku ciśnienia w układzie hamulce się zaciskają (odwrotnie niż w osobowych). Mimo wszystko układ hamulcowy nie jest układem bardzo skomplikowanym (pomijając centralkę ABS, która w przypadku JAKIEGOKOLWIEK problemu się wyłącza i auto jest autem bez ABS)
    2. ŻADEN komputer nie może wyłączyć systemu hamulcowego (chyba, ze go produkuje terrorysta). Może wyłączyć ABS, ASR itp. nie system hamulcowy.
    3. System hamulcowy jest systemem mechanicznym (hydraulicznym) - nogą wywieramy ciśnienie na klocki hamulcowe. Nawet bez wspomagania hamulec musi być.
    4. Zastanawiające jest również to, ze serwis nie może wykryć usterki. Może działają za zasadzie: komputer nic nie pokazuje więc nie wiemy co się stało. Może nie chcą się pobrudzić, wejść pod auto i dokręcić wężyk? Nieprawdopodobne ale możliwe...

    Z niecierpliwością czekam na finał sprawy.

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    pedał hamulca nie był zablokowany. był miękki az do podłogi , przy podłodze był opor ktory wywoływał bardzo słabe hamowanie, na tyle słabe ze cięzko było zatrzymać się na parkingu z predkości nie większej niż 20 km - droga hamowania była bardzo długa i gdybym miał to samo na autostradzie to na bank udezyłbym w cos bo nie miałem czym hamowac . dodam ze stało sie to nagle, bez zapowiedzi bez alermow przed - zadnych ostrzezen czy komunikatow przed . nastąpiło odcięcie i alarmy zaczęły swoje a ja juz tylko patrzyłem w lusterka i na droge. na parkingu mimo iz trzymalem noge na hamulcu to zatrzymalem sie na krawężniku.
    Czyli wskzanie na układ hydrauliczny/płyn.Jeśli pedał " wpada" to pompa: nie wytwarza ciśnienia bo jest :uszkodzona /coś stało się z płynem/ układ jest nieszczelny. Wspomaganie i elektronika jest na zewnątrz układu - to ruch pedału pompuje płyn.

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Teraz mam jasność. Ostatnio miałem w serwisie auto, w którym było podobne zjawisko, tyle, że było postępujące a nie nagłe. Okazało się, że 1. sekcja pompy przepuszcza, co powodowało w zasadzie jałowy ruch pedału, bez efektu hamowania, a dopiero dociśnięcie (mechanicznie popychacz) do końca wywoływało reakcję ale bardzo słabą.

  4. #54
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Też po takim opisie mi się wydaję, że nie ma tutaj "czarów" związanych z nieposłuszną elektroniką. Definitywnie padło coś mechanicznego co przekłada się na siłę hamowania. Nie wiem z czym się tak tam pieprzą za przeproszeniem w tym serwisie i tyle czasu cisza. No nie ma bata, przecież trzeba sprawdzić, od kół do pompy. Jeżeli by układ działał poprawnie, a jedynie nie było wspomagania to w normalnym samochodzie servo, ewentualnie brak podciśnienia, a w tym przypadku ten elektromagnes, jednak jeżeli w ogóle nie hamował to, albo nie ma płynu, albo się zagotował, albo pompa nie dawała ciśnienia. Przecież to nie prom kosmiczny...

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    wnerwia mnie juz to czekanie. poprosilem kierowce lawety aby z nimi pogadal , potem zadzwonilem do sprzedawcy aby sprawdzil w serwisie czy jest tam faktycznie jakis raport, dalej zadzwonilem do Fiat assistance - nie otrzymalem od nich odpowiedzi . brakuje mi juz cierpliwosci.

    Stelvio jezdzilo doskonale ,bylem bardzo zadowolony - przyspieszenie wgniatało w fotel. zawsze stabilne na zakretach. prowadzenie sprawialo przyjemność i radość z jazdy zwłaszcza po krętych drogach i szczególnie pod góre gdzie można depnąć i czuć moc . silnik brzmial charaktrystycznie i w trybie D szatan . miałem obawy iz auto bedzie bujac sie jak kanapa na kółkach ale wierzcie mi ze nie w tym aucie.
    pozwolcie ze zacytuje muchę z kreskowki " no to se kur... polatałam" https://www.youtube.com/watch?v=fd6PQA_W6M8

  6. #56
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dobra, bo widzę że teamy znacznie odbiega od tematu. Któryś kolega miał dzisiaj dzwonić rano do serwisu by się coś dowiedzieć jak dobrze pamiętam. Dzwonił? Dowiedział się czegoś? Ty dzwoniłeś? Bo nie rozumiem trochę, auto stoi od 7 mają jak dobrze pamiętam, nic nie wiesz, auto zastępcze masz czy nie? I nie pompujesz tego serwisu, nie dzwonisz do FCA? Wybacz, ale trochę dziwna sytuacja. Ratę leasingu płacisz, auta za niemałą sumę nie masz i to jeszcze nie wiesz co się stało na dobrą sprawę. Ja bym ich męczył codziennie i serwis i polskie przedstawicielstwo FCA...

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    tak, fajnie że pytasz. dzwoniłem do fiat assisttance, do sprzedawcy i ich serwis w polsce. dzwoniłem tez do kierowcy lawety co mnie zwiozla do serwisu w Austrii. dzwinil tam tez znajomy, ale niestety nie dogadal sie z nimi. w Austrii serwis nie rozmawia w innym języku jak niemiecki i po angielsku slabo jest pogadać.
    w polski serwisie sprawdzili status ale tam nic nie ma jeszcze. kazali czekac az ten w Austrii skonczy naprawę i napisze raport.
    auto zastępcze mam do jutra bmw x4, nie lubie go.

  8. #58
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    wnerwia mnie juz to czekanie. poprosilem kierowce lawety aby z nimi pogadal , potem zadzwonilem do sprzedawcy aby sprawdzil w serwisie czy jest tam faktycznie jakis raport, dalej zadzwonilem do Fiat assistance - nie otrzymalem od nich odpowiedzi . brakuje mi juz cierpliwosci.

    Stelvio jezdzilo doskonale ,bylem bardzo zadowolony - przyspieszenie wgniatało w fotel. zawsze stabilne na zakretach. prowadzenie sprawialo przyjemność i radość z jazdy zwłaszcza po krętych drogach i szczególnie pod góre gdzie można depnąć i czuć moc . silnik brzmial charaktrystycznie i w trybie D szatan . miałem obawy iz auto bedzie bujac sie jak kanapa na kółkach ale wierzcie mi ze nie w tym aucie.
    pozwolcie ze zacytuje muchę z kreskowki " no to se kur... polatałam" https://www.youtube.com/watch?v=fd6PQA_W6M8

    Chwila bo nie rozumiem ? Dlaczego nie masz stelvio zastepczego ???

  9. #59
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Chwila bo nie rozumiem ? Dlaczego nie masz stelvio zastepczego ???
    Bo to naziści Tam tylko Bety, Ałdi i Merce.

    Ja nie rozumiem czegoś innego. W jednym z postów piszesz, że

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    chlopcy w serwisie meisingera sprawdzali auto nastepnego dnia wiec plyn nie mogl byc przegrzany a hamulce nie wrocily
    A wcześniej, że
    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    Serwis nie wie co sie stalo i czy to nie powtorzy sie , nikt nic nie wie - i nikt mi nie zwroci zaufania do tego "auta" . Serwis nie wydał auta aby tym jechać, nie wiedzą czy np na autostradzie stanie sie to raz jeszcze - nie mogą dać na to gwarancji.
    poniekąd sugerując, że auto jest sprawne, ale serwis go nie wydaje, bo nie znaleźli przyczyny.

    To jak to jest? Nie działało na parkingu, nie działało następnego dnia w serwisie, a od tego czasu samo się naprawiło, ale nie chcą go wydać od kilku dni, bo nie wiedzą jak się naprawiło? To nie brzmi jak ASO, ich ulubiony tekst to "jeździć, obserwować", każde ASO Alfy odda samochód jak tylko usterka nawet na sekundę zniknie.

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    ...
    3. System hamulcowy jest systemem mechanicznym (hydraulicznym) - nogą wywieramy ciśnienie na klocki hamulcowe. Nawet bez wspomagania hamulec musi być.
    ...
    Nie każdy. Np. taki "by wire" jak w Stelvio jest mechaniczny (hydrauliczny) dopiero za pedałem hamulca (dokładniej - za pompą hamulcową), czyli może olać co tam nogą kierowca wyprawia...

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory