Strona 11 z 35 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #101
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Brake by wire...
    Cholera trochę strach

    Producent auta i producent systemu twierdzą w materiałach, że system jest tak skonstruowany by w razie awarii kierowca mógł zahamować.

    (Nie odnoszą się do całego wątku i poszczególnych wiadomości - IMO potrzebna solidna korespondencja użytkownika na temat całej sprawy z FCA)
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Wiadomo już coś więcej?
    Chociaż gdzie faktycznie jest auto?
    Mocno rozpatruję zakup Stelvio, przestałem się dziwić bo poczytałem tutaj i już mnie nie zraża podejście sprzedawców w salonie Alfy do klienta (zaszczyt kupić, jakby to były ręcznie wytwarzane Ferrari z mocami produkcyjnym wyrzedanymi na lata do przodu) ale takie historie i ich obsługa przez FCA dają dużo do myślenia...

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    No wlasnie....jaki jest biezacy status tej sprawy....???? Wlasciciel odzyskal samochod? Zreperowany?

  4. #104
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    No wlasnie....jaki jest biezacy status tej sprawy....???? Wlasciciel odzyskal samochod? Zreperowany?
    Auto nadal jest w Austrii , uzyskalo status naprawione i Centrala rozpoczęła procedure zwrotu auta. Umowiono mnie na odbior. Usunięto błędy z komputera, wgrano nowe oprogramowanie , wykonano testy drogowe ale nie znaja przyczyny awarii nadal.
    Ponieważ kontakt z austriakami i Centralą jest ustrudniony poprosiłem niezaleznego eksperta z niemiec o wsparcie w tej sprawie.
    Jutro kolejne starcie.

  5. #105
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Prosiłem we wcześniejszej wypowiedzi, żebyś sprecyzował, czy faktycznie auto następnego dnia w teście w serwisie miało problem z hamulcami. Pytam, bo jeżeli hamulców nadal nie było nawet na drugi dzień, znaczy że to nie wina np. zagotowanego płynu. Jeżeli dodamy do tego usunięcie błędów i wgranie nowego oprogramowania a także zaliczone testy drogowe to oznacza wyłącznie błąd programowy lub elektroniki. Hamulców nie było, usunięto błędy, wgrano nowy soft, hamulce są. Ewidentnie wymagałoby to dalszej diagnostyki pod kątem tego jaka część układu lub softu zawiodła bo może to zrobić drugi raz.
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 27-05-2019 o 10:42

  6. #106
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Prosiłem we wcześniejszej wypowiedzi, żebyś sprecyzował, czy faktycznie auto następnego dnia w teście w serwisie miało problem z hamulcami. Pytam, bo jeżeli hamulców nadal nie było nawet na drugi dzień, znaczy że to nie wina np. zagotowanego płynu. Jeżeli dodamy do tego usunięcie błędów i wgranie nowego oprogramowania a także zaliczone testy drogowe to oznacza wyłącznie błąd programowy lub elektroniki. Hamulców nie było, usunięto błędy, wgrano nowy soft, hamulce są. Ewidentnie wymagałoby to dalszej diagnostyki pod kątem tego jaka część układu lub softu zawiodła bo może to zrobić drugi raz.
    Następnego dnia mowili ze wiedzą, ze jest ogromny problem z hamowaniem. Testowali zatem auto bez hamulcow - one same na drugi dzień nie wróciły. Natomiast nie oddali mi auta wtedy i nie chcieli tego zrobić . Mieli szukać przyczyny bo znaleźli tylko skutki . To co wydarzyło się pozniej jest poza moją kontrolą , powiedziano mi ze usunięcie błędów wystarczyło aby auto było naprawione i działa. Mechanicznie nic nie zrobili. Podobno wgrali soft od nowa.
    Później mój ekspert ustalił iż w Serwis potwierdził mu że po awarii otrzymali auto z brakiem mozliwosci hamowania ale komputer w sekcji Fault Storage nie zanotował ,zapisał lub wskazał takiej awarii. Nawet nie wiem co to znaczy wiec moze mi powiesz? Fault Storage co to jest?

    Zmienił się natomiast status sprawy... skontaktowali się ze mną z Centrum obsługi klienta i sciągają auto na warsztat w Bielsku na lawecie.

  7. #107
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    Następnego dnia mowili ze wiedzą, ze jest ogromny problem z hamowaniem. Testowali zatem auto bez hamulcow - one same na drugi dzień nie wróciły. Natomiast nie oddali mi auta wtedy i nie chcieli tego zrobić . Mieli szukać przyczyny bo znaleźli tylko skutki . To co wydarzyło się pozniej jest poza moją kontrolą , powiedziano mi ze usunięcie błędów wystarczyło aby auto było naprawione i działa. Mechanicznie nic nie zrobili. Podobno wgrali soft od nowa.
    Później mój ekspert ustalił iż w Serwis potwierdził mu że po awarii otrzymali auto z brakiem mozliwosci hamowania ale komputer w sekcji Fault Storage nie zanotował ,zapisał lub wskazał takiej awarii. Nawet nie wiem co to znaczy wiec moze mi powiesz? Fault Storage co to jest?

    Zmienił się natomiast status sprawy... skontaktowali się ze mną z Centrum obsługi klienta i sciągają auto na warsztat w Bielsku na lawecie.
    Przez ten cały czas masz jakieś auto zastępcze?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #108
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    skontaktowali się ze mną z Centrum obsługi klienta i sciągają auto na warsztat w Bielsku na lawecie.
    jestes z BB/okolic, czy tylko sciagneli do glownego ASO w PL? bede probowal cos sie tez dopytac mechanikow albo mistrza jak tam bede. nie wiem czy mi powiedza o co chodzi.
    męcz ich żeby poszedł ticket TESEO na to - w BB jest ten dział, oni są taką grupą do kontaktu z Włochami przy trudnych sprawach dla wszystkich ASO w PL, wdrażają poprawki itp.

    tylko najgorsze z własnego doświadczenia (choć nie z krytycznymi sprawami, tylko pierdołami typu radio czy za słabe sprężyny klapy bagażnika) że Włosi odpowiadają po wielu tygodniach a nawet miesiącach mimo jakiś tam nacisków ze strony serwisu/TESEO.

    ja po jakims czasie przestalem gadac z biurem serwisu a nawet mistrzami - sprawy zaczalem bezposrednio z kierownikiem serwisu omawiac (Pan Bednarz), a tylko ustalenia ida w doł. W razie czego podam Ci do niego bezposredni tel komorkowy na priv.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #109
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Przez ten cały czas masz jakieś auto zastępcze?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    mialem bmwx4 do piatku 24 maja.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jestes z BB/okolic, czy tylko sciagneli do glownego ASO w PL? bede probowal cos sie tez dopytac mechanikow albo mistrza jak tam bede. nie wiem czy mi powiedza o co chodzi.
    męcz ich żeby poszedł ticket TESEO na to - w BB jest ten dział, oni są taką grupą do kontaktu z Włochami przy trudnych sprawach dla wszystkich ASO w PL, wdrażają poprawki itp.

    tylko najgorsze z własnego doświadczenia (choć nie z krytycznymi sprawami, tylko pierdołami typu radio czy za słabe sprężyny klapy bagażnika) że Włosi odpowiadają po wielu tygodniach a nawet miesiącach mimo jakiś tam nacisków ze strony serwisu/TESEO.

    ja po jakims czasie przestalem gadac z biurem serwisu a nawet mistrzami - sprawy zaczalem bezposrednio z kierownikiem serwisu omawiac (Pan Bednarz), a tylko ustalenia ida w doł. W razie czego podam Ci do niego bezposredni tel komorkowy na priv.
    nie jestem z BB :-) sciagnają auto do głównego ASO. Oj z tego co piszesz czeka mnie kolejna przeprawa no ale po polsku ... teraz to bedzie luksus na jaki mnie nie bylo stac w austrii :-)
    przyda sie nr tel, będę wdzięczny a jak jesteś z BB to może dasz się namówic na jazdę próbną po naprawie? :-)

  10. #110
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    nie jestem z BB :-) sciagnają auto do głównego ASO. Oj z tego co piszesz czeka mnie kolejna przeprawa no ale po polsku ... teraz to bedzie luksus na jaki mnie nie bylo stac w austrii :-)
    przyda sie nr tel, będę wdzięczny a jak jesteś z BB to może dasz się namówic na jazdę próbną po naprawie? :-)
    juz posylam na priv, rowniez do mnie.
    na pewno moge starac sie pomoc, dopytac osobiscie mechanikow/mistrzow/kierownika. jazda, no jesli mnie przekonaja ze jest tip-top to czemu nie, choc watpie czy dadza mi sie przejechac autem innego klienta. w razie czego moge dopilnowac osobiscie ze kierownik pojezdzi (on tylko robi testy drogowe z tego co wiem) - czy to wsiasc z nim czy byc swiadkiem ze jezdzi (np za nim pojechac).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory