Strona 13 z 35 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #121
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Zwracam tylko uwagę na to, że system wykrył usterkę hamulców (podczas ich testowania) zanim jeszcze auto wyjechało na drogę, a bez tego systemu, informacja o niesprawnych hamulcach dotarłaby do kierowcy dopiero w momencie ich użycia np. przy dużej prędkości na autostradzie.
    no wlasnie tak nie bylo. pytanie tez czy byla to realna usterka, czy usterka widmo - cos falszywego - blad firmwaru, blad elektryki itp
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #122
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    No i jak sie to Stelvio dzisiaj ma? Zdrowe i hula?

  3. #123
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    To bardzo niedobra wiadomość dla FCA, fanów marki i zwykłych kierowców.
    Samochód tej marki o mało co nie zabił właściciela z powodu awarii sprzętu lub / i oprogramowania.
    Nikt nie wie dlaczego, wszyscy umywają ręce.
    Ja wysłałem zapytanie do AR, z prośbą o oficjalne ustosunkowanie się do opisanego tutaj przypadku.
    Każdy powinien to zrobić, jeśli zostaną zbombardowani wiadomościami dotyczącymi tego incydentu może coś z siebie wydadzą.

  4. #124
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    A póki właściciel mógłby zaktualizować swój wątek...

  5. #125
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    A póki właściciel mógłby zaktualizować swój wątek...
    auto jest w kraju, w serwisie w krk. szukają przyczyny. teraz jestem w delegacji i nie wiem co sie dzieje z autem. dzwoniono do mnie z zapytaniem o szczegóły dotyczące zdarzenia i wyposażenie auta.

  6. #126
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    To bardzo niedobra wiadomość dla FCA, fanów marki i zwykłych kierowców.
    Samochód tej marki o mało co nie zabił właściciela z powodu awarii sprzętu lub / i oprogramowania.
    Nikt nie wie dlaczego, wszyscy umywają ręce.
    Ja wysłałem zapytanie do AR, z prośbą o oficjalne ustosunkowanie się do opisanego tutaj przypadku.
    Każdy powinien to zrobić, jeśli zostaną zbombardowani wiadomościami dotyczącymi tego incydentu może coś z siebie wydadzą.
    Tak rodzą się mity, uprzedzenia i nie do końca sprawdzone informacje. Coś słyszałem, tak mówili, o mało nie zabił człowieka.
    Rozmawiając z ludzi znających się na rzeczy (przy kawie ) o opisywanym przypadku - dynamiczna jazda przez Alpy (przełęcz brenneńska), przegrzany płyn hamulcowy, o tarczach i klockach nie ma co wspominać, na parkingu zapewne była sygnalizacja awarii, to że trzeba użyć siły aby wcisnąć pedał hamulca po wyłączeniu wspomagania mało kto wie (zdaje sobie sprawę z tego).

  7. #127
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Tak rodzą się mity, uprzedzenia i nie do końca sprawdzone informacje. Coś słyszałem, tak mówili, o mało nie zabił człowieka.
    Rozmawiając z ludzi znających się na rzeczy (przy kawie ) o opisywanym przypadku - dynamiczna jazda przez Alpy (przełęcz brenneńska), przegrzany płyn hamulcowy, o tarczach i klockach nie ma co wspominać, na parkingu zapewne była sygnalizacja awarii, to że trzeba użyć siły aby wcisnąć pedał hamulca po wyłączeniu wspomagania mało kto wie (zdaje sobie sprawę z tego).
    Przecież autor wyraźnie pisze że pedał hamulca wszedł lekko do podłogi to co miał zrobić jeszcze, tak go wcisnąć żeby wyszedł drugą stroną? Pisze też że komunikat pojawił się jak ruszył a nie podczas postoju. Zanim pojawił się komunikat, mógł się spokojnie rozpędzić do 100 km/h.
    Skandaliczny jest też sposób załatwienia sprawy, przynajmniej z tego co pisze autor, ja bym więcej nie wsiadł do tak "naprawionego" auta.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  8. #128
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Tak rodzą się mity, uprzedzenia i nie do końca sprawdzone informacje. Coś słyszałem, tak mówili, o mało nie zabił człowieka.
    Rozmawiając z ludzi znających się na rzeczy (przy kawie ) o opisywanym przypadku - dynamiczna jazda przez Alpy (przełęcz brenneńska), przegrzany płyn hamulcowy, o tarczach i klockach nie ma co wspominać, na parkingu zapewne była sygnalizacja awarii, to że trzeba użyć siły aby wcisnąć pedał hamulca po wyłączeniu wspomagania mało kto wie (zdaje sobie sprawę z tego).
    pytanie czy Ty nie przekrecasz i nie robisz plotek/mitów. kolega pisał wyraznie jak było, rozmawiałem z nim dwukrotnie telefonicznie i dokładnie mi to potwierdzał - pedał wpadł do podłogi, auto nie hamowało, wyhamował tylko dlatego że na parkingu było trochę pod górkę a na końcu i tak uderzył w krawężnik. awaria też była w ASO dopóki nie zrobili czegoś co skasowało problem od strony komputera (nie wiemy dokładnie co zrobili, czy coś zresetowali, czy odłączali aku, czy skasowali błędy, bo kontakt był marny i nikt nie wiedział o co chodzi), w każdym razie po tym zabiegu auto nagle się "naprawiło". nic nie odpowietrzali, nic nie naprawiali mechanicznie. raczej dość niepokojące
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #129
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Sugerowałbym:
    1. zainteresować tematem media motoryzacyjne.
    2. kontynuować rozmowy z FCA poprzez prawnika.
    obawiam się, że inaczej jeszcze trochę będziesz się "kopał z koniem".
    Przy okazji masz jakieś namacalne informacje z FCA? Bo mam wrażenie że w komunikacji support /klient panuje totalna kakofonia. przeczytałem dziś cały temat (luźny dzień w pracy ) i w końcu w jakim stanie trafiło do Polski? naprawione czy nie naprawione? hamulce działają, czy nie?
    dość istotnym jest to co pisałeś o wgraniu nowego softu - to się potwierdziło, czy kolejna fake informacja z serwisu?
    po mojemu to jest tak:
    jeśli wgrali nowy soft i to przywróciło działanie hamulców, to FCA w trybie pilnym powinno uruchamiać akcję serwisową.
    natomiast jeśli wgranie softu nie usunęło przyczyny, a jedynie objawy, to usterka w najbliższym czasie powróci.
    Gdyby to było moje auto, to:
    w pierwszej kolejności żądałbym wymiany na inne.
    w drugiej, gdyby się nie zgodzili negocjowałbym wymianę na inną konfigurację w ramach leasingu z jakąś dopłatą (niby trochę będziesz stratny, ale bezpieczeństwo przede wszystkim)
    w trzeciej z oporami zgodziłbym się na naprawę polegająca na wymianie na nowe WSZYSTKICH elementów układu hamulcowego, poczynając od pedału, poprzez pompy, abs-y, na klockach, tarczach + nowym ECU kończąc.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 04-06-2019 o 11:41

  10. #130
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Sugerowałbym:
    1. zainteresować tematem media motoryzacyjne.
    2. kontynuować rozmowy z FCA poprzez prawnika.
    obawiam się, że inaczej jeszcze trochę będziesz się "kopał z koniem".
    Przy okazji masz jakieś namacalne informacje z FCA? Bo mam wrażenie że w komunikacji support /klient panuje totalna kakofonia. przeczytałem dziś cały temat (luźny dzień w pracy ) i w końcu w jakim stanie trafiło do Polski? naprawione czy nie naprawione? hamulce działają, czy nie?
    dość istotnym jest to co pisałeś o wgraniu nowego softu - to się potwierdziło, czy kolejna fake informacja z serwisu?
    po mojemu to jest tak:
    jeśli wgrali nowy soft i to przywróciło działanie hamulców, to FCA w trybie pilnym powinno uruchamiać akcję serwisową.
    natomiast jeśli wgranie softu nie usunęło przyczyny, a jedynie objawy, to usterka w najbliższym czasie powróci.
    Gdyby to było moje auto, to:
    w pierwszej kolejności żądałbym wymiany na inne.
    w drugiej, gdyby się nie zgodzili negocjowałbym wymianę na inną konfigurację w ramach leasingu z jakąś dopłatą (niby trochę będziesz stratny, ale bezpieczeństwo przede wszystkim)
    w trzeciej z oporami zgodziłbym się na naprawę polegająca na wymianie na nowe WSZYSTKICH elementów układu hamulcowego, poczynając od pedału, poprzez pompy, abs-y, na klockach, tarczach + nowym ECU kończąc.
    Myślę że FCA ma nielada zagwostke nie daj Boże by mu coś się stało po tym jak mu auto oddadzą to mają przekopane.. no i dla nich też jest ważne żeby odkryć przyczynę problemu bo jeśli to jakaś wada konstrukcyjna to może być kolejna akcja serwisowa konieczna.. odpukac na ten moment to jeden przypadek o którym wiemy że samochód nie chciał hamować..

    Czyli jak dobrze zrozumiałem to tylko redukcja biegu wchodziła w grę do zmniejszenia prędkości, ręczny też nie działał bo to ten sam moduł nim steruje zgadza się?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory