Strona 18 z 35 PierwszyPierwszy ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #171
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    No i dokładnie tego szukałem w instrukcji, tyle że w dziale o holowaniu pojazdu, dlaczego tego tam nie ma?? Dzięki

  2. #172
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    No to już wiadomo, jak zrobić żeby skrzynia była w N. Po wyłączeniu silnika nacisnąć kilka razy pedał hamulca, żeby "stwardniał", i można zrobić test hamulców jadąc z górki. Wspomaganie nie powinno działać, pedał hamulca powinien być twardy, ale hamulce powinny działać.

  3. #173
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Holowanie samochodu z hydrokinetycznym automatem w trybie N to ryzyko uszkodzenia skrzyni. Do myjni czy aby popchnac pare metrow - tak. Ale holowanie tylko 4ma kolami na lawecie.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  4. #174
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No właśnie, automatycznie wskakuje P. To pozostają koledzy z ręczną skrzynią biegów w giulii
    w menu radia jest jakies ustawienie ktore wydaje mi sue sluzy do serwisu auta

    co do bezpiecznikow pewnie jest ich kilka dla bezpieczenstwa? trzeba by bylo popatrzec po schematach

  5. #175
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w menu radia jest jakies ustawienie ktore wydaje mi sue sluzy do serwisu auta

    co do bezpiecznikow pewnie jest ich kilka dla bezpieczenstwa? trzeba by bylo popatrzec po schematach

    Dzis rano wyłączyłem hamulec postojowy z menu connecta oraz ustawiłem N silnik wyłączony. Wspomaganie kierownicy wyłączyło się. Toczenie z górki - hamulec działał "normalnie" czyli nacisk= hamowanie. Czyli mechanika na 99% zadziałała. Ten jeden procent to niepewność czy elektronika wspomagania hamulca wyłączyła się tak samo jak wspomaganie kierownicy. A więc , który bezpiecznik aby nic nie zepsuc?

  6. #176
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Silnik wyłączony, a zapłon?

  7. #177
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Obawiam się że w przypadku tego rozwiązania praca silnika nie jest potrzebna do wspomagania jak w tradycyjnym serwie podciśnieniowym. Wystarczy zasilanie elektromagnesu przy włączonym zapłonie, chyba miarodajny będzie dopiero test przy wyciągniętym bezpieczniku. Tylko właśnie którym

  8. #178
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Może jednak znajdzie się ktoś z manualem i spróbuje kawałek z górki?

  9. #179
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie chcialem pisac za kolege [MENTION=82631]oktopi[/MENTION] ale skoro spekulacje sie zaczynaja i niektorzy chcieliby sie cos dowiedziiec to uchyle rabka informacji. z rozmowy tel z nim wiem ze serwis w Krk znalazl usterke i tez byl w stanie odtworzyc problem. wiem ze ma sie dowiedziec szczegóły ale nie zdziwilbym sie gdyby z tego byla przynajmniej globalna inspekcja wszystkich aut (moze serii?) albo nawet i kampania na wymianę. w skrocie ktorys styk na zasilaniu byl przegrzany/utleniony, moze jednostkowa wada produkcyjno-montazowa a moze potencjalby problem we wszystkich egzemplarzach. nie wie kolega o ktory styk chodzilo ale ma sie dowiedziec.

    a system zapasowy/hydrauliczny jest widac tak malo wydajny ze auta nie da sie praktycznie zatrzymac. myślę ze jesli fca z tym nic nie zrobi to trzeba bedzie zglosic to do uokik za nich
    Potwierdzam, diagnostycy w krk znalezli przyczynę awarii. Chwała kierownikowi serwisu Wotkowi za profesjonalne podejcie. Dowiedziałem się ze chodzi o gniazdo bezpiecznika w ktorym styki uległy przegrzaniu. jeszcze nie wiem czy wymieniono calą skrzynkę czy to gniazdo. zrobiono test z wyjętym bezpiecznikiem i uzyskano dokladnie moją awarię przy czym podkreślono ze z bardzo słabym hamowaniem i miekkim pedałem hamulca . jestem tym stanem nadal zaniepokojony i będę naciskał aby sprawdzono to w innym Stelvio . Nie chce odbierać auta z hamowaniem tak słabym . po za tym ile minie czasu do następnej awarii gniazda? i co jesli spali sie ten głupi bezpiecznik? nie mogę pozwolić sobie na zlekceważenie sprawy i wciskanie mi auta kolanem.
    ten bezpiecznik jest w skrzynce pod maska z lewej strony - to tyle co poki co wiem .

  10. #180
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Obawiam się że w przypadku tego rozwiązania praca silnika nie jest potrzebna do wspomagania jak w tradycyjnym serwie podciśnieniowym. Wystarczy zasilanie elektromagnesu przy włączonym zapłonie, chyba miarodajny będzie dopiero test przy wyciągniętym bezpieczniku. Tylko właśnie którym
    To właśnie jest pytanie, na które teraz nie znam odpowiedzi. Czyli test z wyciagnietym bezpiecznikiem. Od razu: aby zapłon wyłączyć trzeba zamknąć z kluczyka i wtedy Park Mode skrzyni sie włącza i zonk.

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory