Strona 23 z 35 PierwszyPierwszy ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #221
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Tak. Póki co o sprawie nikt nie wie to sprawy nie ma. Jakby jaki motor czy inny auto świat o tym napisał, to mogloby odnieść dużo lepszy skutek.

  2. #222
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Czyli jak rozumiem autoryzowany serwis austriacki odmówił dokumentacji polskiemu?
    To znaczy tyle, że nic nie mają, bo pokasowali wszystkie błędy zamiast zanalizować sytuację i skontaktować się z centrum technicznym FCA i poprosić o wsparcie - jest takie coś.
    To wymaga rzeczywiscie interwencji FCA ale z dopingiem UOKiK.
    Tej dokumentacji Fiat potrzebuje , bo domyślnie - buduje bazę danych co do awarii i sposobu naprawy dla centrum technicznego , a przynajmniej tak powinno być.
    Jeśli hamulec zadziałał należycie na stanowisku bez wspomagania- domyślam się z textu, że było to badane z uwzględnieniem czasu deaktywacji systemu, a nie działał w Austrii to pompa do weryfikacji mechanicznej, tyle, że potrzebne byłyby też błędy, a te znikły w serwisie i teraz muszą być spece z centrum wsparcia technicznego FCA czyli inżynierowie. To tylko moje zdanie nie poparte żadnym dyplomem politechnicznym.
    Tak, dokumentacja z Austrii nie istnieje bo tak to ujeto.
    czary mary znikła.
    pojade tam i to zalatwie.
    w nastepnym poscie wiecej o hamulcach napisze

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7449 (2).jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	66.0 KB
ID:	259443

    to zdjecie badan wykonanych po wyjeciu bezpiecznika

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7450 (2).jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	81.5 KB
ID:	259444

    a to przed wyjeciem bezpiecznika na sprawnym aucie

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7448.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	142.5 KB
ID:	259445

    a to bezpiecznik nr 70 bezowy, wpiety w port drugi - oryginalnie byl wpiety w port nr 1 to podobno tamten port mial awarie i przesuneli go dalej

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7445.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	111.2 KB
ID:	259446

    i zblizenie na niego

    - - - Updated - - -

    bardzo proszę forumowiczów w interpretacji wyników z hamowni - szczegolnie o ich przeliczenie bo mi wychodzi cos innego niz jest w komentarzu od serwisu.

    Uwaga !! wyciągniecie tego bezpiecznika jest na własną odpowiedzialność i wiąże sie z koniecznością wizyty w serwisie w celu usuniecia błędów.

  3. #223
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    [MENTION=82631]oktopi[/MENTION] sugeruję TVN turbo, motodoradca, jacek balkan motodziennik, itd. szum medialny dużo szybciej postawi ich do pionu, niż jakiś urzędnik z uokik (wiesz ile czasu minie, zanim zajmą się sprawą, o ile w ogóle się zajmą?)
    Zdzwilbys sie, jak szybko UOKiK potrafi zajac sie takimi sprawami oraz automatycznie powiadomic organy w calej Unii o problemie.
    Goraco radze koledze oktopi napisac do UOKiK, napelni FCA pampersa a doswiadczenie poucza, iz kazda korpo przechodzi w inny tryb pracy gdy pielucha pelna.

  4. #224
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    ja się wqr.. na niektóre podejście co do rozwiązań usterek, itp., ale są to rzeczy irytujące, ale raczej nie wpływające na bezpieczeństwo,
    a skoro w Twoim przypadku jest (niestety) takie podejście (a wydawało by się, że powinni zrobić wszystko, co mogą, żeby to wyjaśnić) to wg mnie UOKiK to dobry kierunek

  5. #225
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Nie, nie zgadza się.

    Rozporządzenie mówi o 50% WSH. Czyli ŁĄCZNA siła hamowania wszystkich osi podzielona przez łączny ciężar odpowiadający DMC pojazdu ma wynosić ponad 0.5.

    Dla przykładu, jeśli Stevia ma po 3.5kN na przednich kołach i po 2.5kN na tylnych kołach to ma łącznie 10 kN siłę hamowania.
    Jesli DMC wynosi 1950kg (i przyjmiemy przyspieszenie ziemskie = 10 m/s^2) to 19.5kN.

    W tym przykładzie mamy WSH = 10/19.5 = 0.51
    czyli spełnia.
    bardzo prosze kolegę o sprawdzenie wynikow z hamowni ktore umiescilem w plikach, mile widziana bedzie interpretacja wynikow z opowiednim komentarzem.
    to rowniez niepowtarzalna szansa na matematyczną poprawkę względem ostatniej wpadki :-)

  6. #226
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Nie jestem znawcą, ale uspokoiło mnie opublikowanie przez oktopi wyników siły hamowania. Wynika z nich że mamy mechaniczny, wydajny hamulec pomimo że działa "jak w Polonezie", czyli wymaga dużej siły nacisku.
    Co do tego konkretnego przypadku myślę że kolega oktopi powinien przeanalizować sytuację przed zaistnieniem problemu.
    Wszystko wskazuje na to że jest to "zagotowanie" płynu hamulcowego, jak pisał już ktoś wcześniej:
    - wpadający pedał i praktyczny brak hamulców: dokładnie taki objaw występuje w tej sytuacji
    - wystąpiło to po zatrzymaniu: wtedy właśnie znacznie wzrasta temperatura zacisków z powodu braku chłodzenia pędem powietrza
    - brak hamulców na drugi dzień: po zagotowaniu układ musi się odpowietrzyć
    - wypalone gniazdo bezpiecznika: wskazuje na intensywne działanie systemu hamulcowego przed awarią

    Wydaje mi się że hamulce były przez kolegę mocno eksploatowane przed zatrzymaniem. Być może hamowania silnikiem wspomagane jest w Stelvio z pomocom hamulców? Przecież to skrzynia automatyczna. Być może droga, którą poruszał się samochód była górzysta i dochdziło do częstych hamowań na zjazdach.
    Nie zmienia to jednak faktu że tak NIE MOŻE być w nowym samochodzie. Myślę że trzeba by zbadać ten płyn hamulcowy (nie wiem czy da się to zrobić w prosty sposób), a dla bezpieczeństwa wymienić go na jakiś sportowy, z wyższą temperaturą wrzenia.

    Jedna rzecz mnie niepokoi w tym konkretnym przypadku. Wyniki pomiarowe siły hamowania wskazują różnicę w oporach toczenia pomiędzy kołami. Tak jak wcześniej pisałem nie jestem znawcą, ale być może w trakcie normalnej jazdy hamulce na kołach (zwłaszcza prawa strona) dają pewien opór i to powoduje grzanie się hamulców. Nie wiem czy te odchyłki (różnice) i wielkość oporu toczenia to jest rzecz normalna, trzeba by zasięgnąć wiedzy diagnosty lub porównać z innym podobnym gabarytowo samochodem.

    Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i serwis znajdzie przyczynę tej awarii.

  7. #227
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    [MENTION=2291]grendziol[/MENTION] na chlopski rozum ma to sens dla mnie (laika). moze przyczyna byly gorki koło Innsbrucka i np uzywanie aktywnego tempomatu ktory co chwila dohamowywal? [MENTION=82631]oktopi[/MENTION], ktoredy jechales, jaki byl ruch i czy korzystales z ACC?

    pamietacie, kiedys byla akcja serwisowa na jakis zakres VINow na wymiane płynu hamulcowego w Giulii ze niby byl zanieczyszczony. może cos tego typu znow im sie przytrafilo - dostawca nie trzyma poziomu wymaganego?

    sigestia z zalaniem sportowego płynu wydaje sie sensowna.

    jedyna sprawa jaka nie trzyma mi sie kupy to dlaczego wyskoczyl blad i wszystkie systemy lacznie z elektrycznym hamulcem recznym wylaczylo? czy zapowietrzony uklad wywola krytyczny blad? a jesli tak to czy firmware BSM powinien odlaczyc i elektryczny reczny, wg mnie nie, no chyba ze firmware jest napisany do bani.

  8. #228
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    Nie jestem znawcą, ale uspokoiło mnie opublikowanie przez oktopi wyników siły hamowania. Wynika z nich że mamy mechaniczny, wydajny hamulec pomimo że działa "jak w Polonezie", czyli wymaga dużej siły nacisku.
    Co do tego konkretnego przypadku myślę że kolega oktopi powinien przeanalizować sytuację przed zaistnieniem problemu.
    Wszystko wskazuje na to że jest to "zagotowanie" płynu hamulcowego, jak pisał już ktoś wcześniej:
    - wpadający pedał i praktyczny brak hamulców: dokładnie taki objaw występuje w tej sytuacji
    - wystąpiło to po zatrzymaniu: wtedy właśnie znacznie wzrasta temperatura zacisków z powodu braku chłodzenia pędem powietrza
    - brak hamulców na drugi dzień: po zagotowaniu układ musi się odpowietrzyć
    - wypalone gniazdo bezpiecznika: wskazuje na intensywne działanie systemu hamulcowego przed awarią

    Wydaje mi się że hamulce były przez kolegę mocno eksploatowane przed zatrzymaniem. Być może hamowania silnikiem wspomagane jest w Stelvio z pomocom hamulców? Przecież to skrzynia automatyczna. Być może droga, którą poruszał się samochód była górzysta i dochdziło do częstych hamowań na zjazdach.
    Nie zmienia to jednak faktu że tak NIE MOŻE być w nowym samochodzie. Myślę że trzeba by zbadać ten płyn hamulcowy (nie wiem czy da się to zrobić w prosty sposób), a dla bezpieczeństwa wymienić go na jakiś sportowy, z wyższą temperaturą wrzenia.

    Jedna rzecz mnie niepokoi w tym konkretnym przypadku. Wyniki pomiarowe siły hamowania wskazują różnicę w oporach toczenia pomiędzy kołami. Tak jak wcześniej pisałem nie jestem znawcą, ale być może w trakcie normalnej jazdy hamulce na kołach (zwłaszcza prawa strona) dają pewien opór i to powoduje grzanie się hamulców. Nie wiem czy te odchyłki (różnice) i wielkość oporu toczenia to jest rzecz normalna, trzeba by zasięgnąć wiedzy diagnosty lub porównać z innym podobnym gabarytowo samochodem.

    Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i serwis znajdzie przyczynę tej awarii.
    witam,
    zajrzalem do KSIAZKI pt instrukcja obsługi i znalazlem iz w ukladzie hydraulicznym jest 0,9 litra płynu o nazwie zgodnie z linkiem ponizej:

    https://prideride.online/tutela-brak...-4-0-5-ltr-btl
    https://extranetpli-eu.pli-petronas....9_ssic_eng.pdf
    boiling point to temperatura wrzenia podana jest dla suchego i wilgotnego stanu 300- 200 st C co oznacza ze zagotowanie jest raczej nie mozliwe a jesli chcielibysmy aby tak bylo to plastik tego nie wytrzyma a na pewno wężyk , prawda?
    trasa nie jest jakas wymagajaca bo z wloch jedziesz nieco pod gore wiec malo hamowania raczej puszczasz gaz i zwalniasz. owszem uzywalem acc ale z umiarem bo z gory nie jest mi potrzebny lepiej jest puscic auto niech jedzie i to tyle. z Innsbrucka do stacji omv jest tylko pod gore i akurat bylo w korku wiec powoli z predkoscia 40- 50 bez hamowania tylko gazem i bez gazu.
    osobiscie uwazam ze zagotowanie jest nie mozliwe ale kto wie co to moze sie dziac z tak małą iloscia - generalnie plastik moze nie wytrzymac takiej temp i znieksztalci sie. zbiornik jest z takiego plastiku..
    nie pisalem ze gniazdo jest wypalone ale ze styki sie przegrzaly bo byly luzne i serwis powiedzial ze to wada fabryczna. slusznie tez w rozmowie telefonicznej kolega epsonix zauwazy ze to straszne januszowanie wykonal serwis przekladajac bezpiecznik do innego portu bo jak pojade do hiszpani i tam sie cos spierdaczy to mnie oskarza o majsterkowanie bo to nie tam ma byc ten bezpiecznik- straszna siara to jest dla serwisu ze nie zmienili na nowy box. pincet zloty im szkoda chyba to mogli powiedziec i bym im poooooozyczyl :-)

    generalnie czy tak wysoka temperatura co to potrzebna jest do zagotowania plynu to czynnik ryzyka ktore jesli istnieje i nie jest wlasciwie zaprojektowany uklad to jest jak dla mnie duza wada ukryta bo taki plyn powinien miec wlasna chlodnice a nie ma, no i same tarcze czy nie pokrzywia sie?

    a dodam ze w gorach bylo zimno 2-5 st c powyzej zera.

    mam nadzieje ze wyczepalem juz temat zagorowania plynu na zawsze :-)

    - - - Updated - - -

    a bo z tym dry i wet boiling point to jest dokladnie tak:
    https://www.epicbleedsolutions.com/r...t-brake-fluid/

  9. #229
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=2291]grendziol[/MENTION] na chlopski rozum ma to sens dla mnie (laika). moze przyczyna byly gorki koło Innsbrucka i np uzywanie aktywnego tempomatu ktory co chwila dohamowywal? [MENTION=82631]oktopi[/MENTION], ktoredy jechales, jaki byl ruch i czy korzystales z ACC?

    pamietacie, kiedys byla akcja serwisowa na jakis zakres VINow na wymiane płynu hamulcowego w Giulii ze niby byl zanieczyszczony. może cos tego typu znow im sie przytrafilo - dostawca nie trzyma poziomu wymaganego?

    sigestia z zalaniem sportowego płynu wydaje sie sensowna.

    jedyna sprawa jaka nie trzyma mi sie kupy to dlaczego wyskoczyl blad i wszystkie systemy lacznie z elektrycznym hamulcem recznym wylaczylo? czy zapowietrzony uklad wywola krytyczny blad? a jesli tak to czy firmware BSM powinien odlaczyc i elektryczny reczny, wg mnie nie, no chyba ze firmware jest napisany do bani.
    chialbym tez nawiazac do naszej rozmowy dot. jakosci plytu hydraulicznego to mozna sprawdzac na pewno poziom wody w plynie i tak jak tu pisza https://www.epicbleedsolutions.com/r...t-brake-fluid/
    poziom wody 8% obniza temperature wrzenia do 100 st C. Badanie na zawartosc wody moge zrobic za free w lab u znajomych i potrzebuje probke 2-5 gram

  10. #230
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    grendziol napisał: Jedna rzecz mnie niepokoi w tym konkretnym przypadku. Wyniki pomiarowe siły hamowania wskazują różnicę w oporach toczenia pomiędzy kołami. Tak jak wcześniej pisałem nie jestem znawcą, ale być może w trakcie normalnej jazdy hamulce na kołach (zwłaszcza prawa strona) dają pewien opór i to powoduje grzanie się hamulców. Nie wiem czy te odchyłki (różnice) i wielkość oporu toczenia to jest rzecz normalna, trzeba by zasięgnąć wiedzy diagnosty lub porównać z innym podobnym gabarytowo samochodem.

    Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i serwis znajdzie przyczynę tej awarii.[/QUOTE]

    Też nad tym się zastanawiałem, co powoduje taką różnicę oporu toczenia. Jeśli hamulce to ta różnica (5kG na tylnej osi) mogłaby wystarczyć by na długiej trasie podgrzać płyn hamulcowy (powoli, ale skutecznie). Teoria o zagotowaniu płynu pasuje do tego co wyraziłem wcześniej - problem mechaniczny a nie elektroniczny. Tempomat a tym bardziej Aktywny tempomat w aucie z ASB może intensywniej korzystać z hamulców niż się wydaje bo nie ma takiego hamowania silnikiem jak w manualu.
    Przegrzane hamulce da się wyczuć nosem , ale jeśli jest AQS to niekoniecznie.
    Dobrze byłoby wiedzieć jak reaguje elektronika w sytuacji zagotowania płynu - może wskazówki byłyby w tych nieszczęsnych wykasowanych błędach, a problem gniazda bezpiecznika jednak nie wydaje mi się najistotniejszy bo to jest elektrotechnika. Elektronika działa albo nie i nie ma stanu pośredniego w przeciwieństwie do mechaniki czy elektrotechniki , która może trochę działać albo troszkę nie działać.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 19-06-2019 o 21:04

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory