Strona 24 z 35 PierwszyPierwszy ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #231
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    raz w życiu udało mi się zagotować hamulce. do tego stopnia, że zjeżdżając z górki efektywniejsze było hamowanie silnikiem niż pedałem. po zatrzymaniu na parkingu dym z wszystkich 4 zacisków. układ hamulcowy wrócił do normy po ok. 10km spokojnej jazdy jedyny efekt uboczny przy hamowaniu pisk jakby towarowy hamował. Trzeba było wszystkie klocki wymienić. W górach jechałem trasa słynnego odcinka specjalnego Walim-Rościszów.....
    także trochę dziwne, żeby auto po zagotowaniu hamulców wymagało serwisu w ASO. No ale to nowe auto - wszystko możliwe. Bo Panie kiedyś to się auta porządnie robiło, nie to co teraz
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 19-06-2019 o 21:02

  2. #232
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    raz w życiu udało mi się zagotować hamulce. do tego stopnia, że zjeżdżając z górki efektywniejsze było hamowanie silnikiem niż pedałem. po zatrzymaniu na parkingu dym z wszystkich 4 zacisków. układ hamulcowy wrócił do normy po ok. 10km spokojnej jazdy jedyny efekt uboczny przy hamowaniu pisk jakby towarowy hamował. Trzeba było wszystkie klocki wymienić. W górach jechałem trasa słynnego odcinka specjalnego Walim-Rościszów.....
    także trochę dziwne, żeby auto po zagotowaniu hamulców wymagało serwisu w ASO. No ale to nowe auto - wszystko możliwe. Bo Panie kiedyś to się auta porządnie robiło, nie to co teraz
    Kolego, nie zagotowałeś hamulców tylko spaliłeś klocki. Zupełnie inna sprawa.
    Zagotowanie płynu jest najczęściej spowodowane złą jego jakością. I nie chodzi tu o to co jest napisane na butelce, bo każdy płyn hamulcowy musi spełnić normy tylko o faktyczną jakość płynu w konkretnym samochodzie.

  3. #233
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Różnica siły hamowania kół tylnych jest za duża.
    Co prawda mieści się w normie ale ze wspomaganiem 11 a bez 21.
    To dość niepokojące przy nowym samochodzie.
    Hamowanie na mokrym bez wspomagania systemu może się skończyć piruetem.
    A i te 11 z systemem rewelacyjne nie jest.
    Przy starym samochodzie to rozumiem .
    Ps.@Oktapi staraj się pisać w j.polskim bo tego się czytać nie da.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #234
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    boiling point to temperatura wrzenia podana jest dla suchego i wilgotnego stanu 300- 200 st C co oznacza ze zagotowanie jest raczej nie mozliwe a jesli chcielibysmy aby tak bylo to plastik tego nie wytrzyma a na pewno wężyk , prawda?
    Wszystkie elementy układu hamulcowego muszą wytrzymać tą temperaturę. Sam zbiornik na płyn hamulcowy może nie wytrzyma 300, ale temperatury w okolica 180 spokojnie wytrzyma dłuższy czas. Reszta elementów (przewody, uszczelki, zaciski itd) muszą wytrzymać temperatury w okolicach temperatury wrzenia płynu hamulcowego.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 20-06-2019 o 09:33

  5. #235
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Nie wiem czy coś przeoczyłem w tym temacie, ale czy ktoś może wyjaśnić pewien dysonans:
    Sprawdzono auto i udało się odtworzyć usterkę - Stelvio nie hamowało. Zabrano auto na rolki, zrobiono test i w zasadzie hamuje tak samo - z zasmymulowaną awarią i bez niej. Jak to jest możliwe?

  6. #236
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Nie wiem czy coś przeoczyłem w tym temacie, ale czy ktoś może wyjaśnić pewien dysonans:
    Sprawdzono auto i udało się odtworzyć usterkę - Stelvio nie hamowało. Zabrano auto na rolki, zrobiono test i w zasadzie hamuje tak samo - z zasmymulowaną awarią i bez niej. Jak to jest możliwe?
    przeoczyles duzo, choc ja akurat znam sprawe dokladniej bo rozmawiam z [MENTION=82631]oktopi[/MENTION] regularnie przez telefon.

    wyglada to tak:
    1.serwis w Polsce stwierdzil ze znalazl usterke - przypalone styki gniazda bezpiecznika i odtworzyl usterke u siebie i auto slabo hamuje wtedy
    2.oktopi mieszka we Wrocku a serwis w Krakowie (tam odstawili auto z Austrii bo w KRK kupowal), zostal o tym poinformowany wiec tylko telefonicznie i im uwierzyl
    3.jak juz sie pojawil osobiscie w ten wtorek, to okazalo sie ze wcale nie odtworzyli usterki, roznice byly spore z tym co on doswiadczyl a tym co sie dzialo jak wyjmowano bezpiecznik:
    a)po wyjeciu bezpiecznika, pedal byl twardy - bral na gorze, w Austrii wpadal w podloge
    b)po wyjeciu bezpiecznika silnik wchodzil w tryb mula, a w Austrii normalnie przyspieszalo

    Tak wiec na hamowni ASO przetestowalo ale inny typ usterki

    Co do wypowiedzi kolegi [MENTION=82631]oktopi[/MENTION], ze elektronika albo dziala albo nie. Totalnie sie nie zgodze - zawsze sa mozliwe stany nieustalone/nielegalne ktore moze wywolac jakies niedomaganie hardwarowe (bledy montazowew, styki, kable) i bledy projektowe, tu rowniez mam na mysli wady/bugi firmwarowe - ze po wejsciu w pewien stan nie wyjdzie z niego program - tu pije do systuacji ze wg informacji ustnej od Austriakow skasowanie bledow "naprawilo" hamulce. Pytanie tylko czy Austriacy na 100% tez mieli ten mieki pedal jeszcze, czy on szybko zniknal a skasowanie bledow spowodowalo tylko przywrocenie dzialania wspomagania. Ze wzgledu na brak notatek teraz to sobie chyba mozemy spekulowac - tak sie nie robi zadnego "sledztwa/dodzenia" - widac ASO w Austrii na pale do tego podeszlo, dali kogos bez kompetencji, cos zrobil, nawet nie pamieta co i jakie byly bledy, poczyscil bledy i teraz nikt nie jest w stanie dojsc do tego co sie stalo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #237
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Nie wiem czy coś przeoczyłem w tym temacie, ale czy ktoś może wyjaśnić pewien dysonans:
    Sprawdzono auto i udało się odtworzyć usterkę - Stelvio nie hamowało. Zabrano auto na rolki, zrobiono test i w zasadzie hamuje tak samo - z zasmymulowaną awarią i bez niej. Jak to jest możliwe?
    No właśnie mi to z ust wyjales. Był taki tekst że po wyjęciu bezpiecznika w aucie testowym objaw był taki sam zero hamowania i miękki pedał, a teraz się okazuje że po wyjęciu hamulec jest. To w końcu jak?

  8. #238
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No właśnie mi to z ust wyjales. Był taki tekst że po wyjęciu bezpiecznika w aucie testowym objaw był taki sam zero hamowania i miękki pedał, a teraz się okazuje że po wyjęciu hamulec jest. To w końcu jak?
    przeczytaj moj post powyżej

  9. #239
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    No właśnie napisałem to jakoś przed...

  10. #240
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Generalnie w procesie badania nietypowych wypadków, nie tylko w motoryzacji, pierwszym krokiem do rozwiązania problemów jest odtworzenie sytuacji, która rzeczywiście miała miejsce. Z tego co widzę do tej pory tego nie zrobiono.
    Jeżeli tylko cała ta historia jest prawdziwa (bez obrazy dla nikogo), to osobiście bałbym się jeździć tym autem.

    Znając nasze realia, mam przeczucie że któregoś dnia przeczytamy o jednej ze Stelvio, zaparkowanej na drzewie czy w innym rowie, z przenikliwą analizą do zdarzenia pt "niedostosowanie prędkości do warunków na drodze".

    Nie wydaje mi się by autor stylem jazdy w warunkach jakie były wspomniane mógł zagotować płyn hamulcowy.

    Przypomina mi się za to jeden znany przypadek problemów z płynem w aucie - civic type r - złe umiejscowienie zbiornika, lub przewodów sprawiało, że płyn się przegrzewał, a przez to wysprzeglik przestawał dobrze działać i skrzynie biegów zgrzytały. Może podobny problem tylko z układem hamulcowym trapi Stelvio.

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory