Strona 26 z 35 PierwszyPierwszy ... 1617181920212223242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #251
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a co z analiza chemiczna plynu ktory masz w aucie, robisz? pytanie tylko czy w Austrii nie wymieniali go, choc myske ze gdyby to robili to bylby sladcw syatemie FCA i by w Polsce to widzieli - raczej FCA dealerowi nie zaplaci jesli w systemie nie ma sladu po naprawie.
    Kolejna sprawa co FCA na to ze nie ma historii naprawy z Austrii, i nie piszectu o serwisie ktory sie odbil od bich, tylko o kims z Wloch kto jest z konorku nadrzednej nad serwisem Austriackim kto moze im zagrozic odebraniem autoryzacji.

  2. #252
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Moim zdaniem najważniejszą sprawą w tej chwili jest znalezienie powodu awarii a nie przepychanki z serwisami.
    Zarówno dla Ciebie Oktopi jak i dla nas wszystkich zainteresowanych tematem.
    Ja bym rozpoczął, jak już wcześniej pisałem, od badania płynu w tym samochodzie. Jeśli cokolwiek jest z nim nie tak zleciłbym jego wymianę w dowolnym specjalistycznym warsztacie (nie FCA) i udokumentował tą wymianę nawet zdjęciami i zachowałbym spuszczony płyn.
    Po wymianie miałbym pewność co do bezpieczeństwa samochodu (oczywiście jeśli z płynem jest coś nie tak) i dowody o zaniedbaniach serwisu.
    Wtedy dopiero można wysuwać roszczenia względem FCA, myślę że jeśli by się to potwierdziło wymagałbym wiele...

  3. #253
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    Moim zdaniem najważniejszą sprawą w tej chwili jest znalezienie powodu awarii a nie przepychanki z serwisami.
    Zarówno dla Ciebie Oktopi jak i dla nas wszystkich zainteresowanych tematem.
    Ja bym rozpoczął, jak już wcześniej pisałem, od badania płynu w tym samochodzie. Jeśli cokolwiek jest z nim nie tak zleciłbym jego wymianę w dowolnym specjalistycznym warsztacie (nie FCA) i udokumentował tą wymianę nawet zdjęciami i zachowałbym spuszczony płyn.
    Po wymianie miałbym pewność co do bezpieczeństwa samochodu (oczywiście jeśli z płynem jest coś nie tak) i dowody o zaniedbaniach serwisu.
    Wtedy dopiero można wysuwać roszczenia względem FCA, myślę że jeśli by się to potwierdziło wymagałbym wiele...
    ten plyn kosztuje 36 pln i wymiana 200. to nie jest koszt.
    wazne jest aby zrobic wymiane tak aby jednoczesnie pobrac probke w taki sposob aby niekt nie zakwestionował sposobu i metody pobrania a takze aby nie zarzucono wlasnego zanieczyszczenia . wszelkie zaniedbania beda prowadzic do braku zaufania do wyniku badania. to sa trudne sprawy jesli chce sie wojowac to trzeba sie na to przygotowac.

    Sadze , ze FCA powinno byc zaiteresowane sprawdzeniem tego bardziej niz ja bo skoro nadal maja problem z jakoscia plynu to nadal beda mieli kłopoty z audytami. Wiec dam im szanse.

  4. #254
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Tutaj masz namiar do płynu który ja zawsze używałem i do człowieka z potężną wiedzą na temat hamulców.
    Być może on rozwikła problem twojej awarii.
    Zawsze jak kupowałem samochód (były to auta używane) wymieniałem całe hamulce z płynem i kupowałem je właśnie u Wójcika i za jego radami.
    Po tym jak dawno, dawno temu zagotowałem płyn mam pie...dolca na punkcie hamulców. Jeżdżę generalnie dynamicznie, ale czasem naprawdę cisnę.

  5. #255
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    Tutaj masz namiar do płynu który ja zawsze używałem i do człowieka z potężną wiedzą na temat hamulców.
    Być może on rozwikła problem twojej awarii.
    Zawsze jak kupowałem samochód (były to auta używane) wymieniałem całe hamulce z płynem i kupowałem je właśnie u Wójcika i za jego radami.
    Po tym jak dawno, dawno temu zagotowałem płyn mam pie...dolca na punkcie hamulców. Jeżdżę generalnie dynamicznie, ale czasem naprawdę cisnę.
    poproszę jeszcze raz o namiar do tego płynu który używasz i do człowieka o którym mowisz gdyz nie widze go.

    kontynuując:
    - dzis otrzymalem odpowiedz od continentala cyt.
    Thank you for contacting us. We are sorry to hear that you have issues with your car. Please understand that it is not possible for us to analyze the situation from a distance. We have referred your inquiry directly to Alfa Romeo, who should be able to assist you further.

    odpisalem ze moge im podstawic auto w dowolne miejsce w celu przeprowadzenia badania :-)

    - dziś otrzymalem telefon z Włoch gdyz zgłosiłem niewłaściwą diagnoze... wkoncu Pani przyjeła do wiadomości iż opis recallu ze stanów dot. zanieczyszczenia olejem mineralnym płynu hydraulicznego pasuje do tego co sie wydarzyło u mnie i domagam się sprawdzenia pod tym kontem układu hydraulicznego.
    - serwis ignoruje moje informacje gdyz to bylo dawno temu i w stanach... wiec pytam czy to wyklucza zanieczyszczenie mojego układu?

    czekam teraz na odpowiedz ze strony AR na zgłoszenie dot. zanieczyszczenia układu hydraulicznego


    p.s
    w następnym etapie będę atakował ludzi w stanach i oczekiwał odpowiedzi z ich strony na zapytanie ile z 307 aut miało awarię na drodze i jak to wyglądało
    Ostatnio edytowane przez oktopi ; 27-06-2019 o 11:46 Powód: uzupełnienie

  6. #256
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Faktycznie nie dałem linka
    http://hamulce.net/p-yn-hamulcowy.html

  7. #257
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=82631]oktopi[/MENTION], nie jest czasem tak, że w myśl pewnych dyrektyw unijnych możesz serwisować auto w dowolnym miejscu, byle z zachowaniem odpowiednich metod serwisowych, oraz z wykorzystaniem oryginalnych częsci, bez obawy o utratę gwarancji?

    Jeżeli tak, to zamów oryginalny płyn hamulcowy w ASO, zleć wymianę w niezależnym, porządnym serwisie, i zaznacz, żeby zlali stary płyn do jakiegoś pojemnika. Zawartość wyślesz do analizy i wszystko.

    PS. lejąc inny niż oryginalny dasz w razie W drugiej stronie argument przeciwko Tobie.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  8. #258
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    Faktycznie nie dałem linka
    http://hamulce.net/p-yn-hamulcowy.html
    czytam to i nie wierze własnym oczom cyt.
    ''Nawet niewielkie ilości oleju mineralnego (tłuste ręce, narzędzia) mogą doprowadzić do powstania uszkodzeń uszczelnień w układzie hamulcowym.''

  9. #259
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=82631]oktopi[/MENTION], nie jest czasem tak, że w myśl pewnych dyrektyw unijnych możesz serwisować auto w dowolnym miejscu, byle z zachowaniem odpowiednich metod serwisowych, oraz z wykorzystaniem oryginalnych częsci, bez obawy o utratę gwarancji?

    Jeżeli tak, to zamów oryginalny płyn hamulcowy w ASO, zleć wymianę w niezależnym, porządnym serwisie, i zaznacz, żeby zlali stary płyn do jakiegoś pojemnika. Zawartość wyślesz do analizy i wszystko.

    PS. lejąc inny niż oryginalny dasz w razie W drugiej stronie argument przeciwko Tobie.
    mysle ze nie bedzie takiej potrzeby, serwis w krk chetnie mi wymieni płyn i kazdy inny tez, mi zalezy aby faktycznie sprawdzic stan płynu. chce zgromadzic całą wiedzę w tym zakresie, nie chce z nikim wojowac i argumentowac sie, mam plan to wyjasnic. mysle, ze Twoja rada jest dobra na koniec - juz napisalem zapytanie ofertowe na pelen zakres badan do lab we wro . odpowiedz dostane w pn.

  10. #260
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    ... serwis w krk chetnie mi wymieni płyn i kazdy inny tez, mi zalezy aby faktycznie sprawdzic stan płynu.
    Wyniki wynikami tylko co w przypadku, gdyby się okazało, że z płynem jest coś nie tak. Zaczną szukać haków. Na dzień dobry zarzucą, ze płyn był niewłaściwie zlany, zabrudzony po zlaniu lub coś do płynu dolano. Popytaj o to w laboratorium. Może się okazać, że próbkę warto pobrać komisyjnie (przedstawiciel laboratorium, FCA, notariusz, ksiądz itp..).

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory