Strona 27 z 35 PierwszyPierwszy ... 17181920212223242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #261
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    poproszę jeszcze raz o namiar do tego płynu który używasz i do człowieka o którym mowisz gdyz nie widze go.

    kontynuując:
    - dzis otrzymalem odpowiedz od continentala cyt.
    Thank you for contacting us. We are sorry to hear that you have issues with your car. Please understand that it is not possible for us to analyze the situation from a distance. We have referred your inquiry directly to Alfa Romeo, who should be able to assist you further.

    odpisalem ze moge im podstawic auto w dowolne miejsce w celu przeprowadzenia badania :-)

    - dziś otrzymalem telefon z Włoch gdyz zgłosiłem niewłaściwą diagnoze... wkoncu Pani przyjeła do wiadomości iż opis recallu ze stanów dot. zanieczyszczenia olejem mineralnym płynu hydraulicznego pasuje do tego co sie wydarzyło u mnie i domagam się sprawdzenia pod tym kontem układu hydraulicznego.
    - serwis ignoruje moje informacje gdyz to bylo dawno temu i w stanach... wiec pytam czy to wyklucza zanieczyszczenie mojego układu?

    czekam teraz na odpowiedz ze strony AR na zgłoszenie dot. zanieczyszczenia układu hydraulicznego


    p.s
    w następnym etapie będę atakował ludzi w stanach i oczekiwał odpowiedzi z ich strony na zapytanie ile z 307 aut miało awarię na drodze i jak to wyglądało

    Wiem o jednym przypadku z forum amerykańskiego - przeczytałem akurat jak znalazłem txt o tych 307 sztukach ze złym płynem - kobieta opisała mniej wiecej to co Ci sie zdarzyło i spotkała sie nazwijmy to z niezrozumieniem i sugestią trollowania. Nie moge odnaleźć linka poszukam , jak znajde ścieźkę to podam.

  2. #262
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Wiem o jednym przypadku z forum amerykańskiego - przeczytałem akurat jak znalazłem txt o tych 307 sztukach ze złym płynem - kobieta opisała mniej wiecej to co Ci sie zdarzyło i spotkała sie nazwijmy to z niezrozumieniem i sugestią trollowania. Nie moge odnaleźć linka poszukam , jak znajde ścieźkę to podam.
    To moze być kluczowy argument... dokladnie to chce uzyskac od strony USA - opis zdarzenia awarii na drodze i okolicznosci w jakich do tego doszlo.
    Jutro jadę w góry sowie wjechac autem pod ostre wzniesienie z nieduza predkoscia aby zasymulowac podjazd w Seefeld.

    Wczoraj wyjechalem autem, wrocilem mega szczęśliwy...jazda tym autem wyzwala we mnie duzo wrazeń mimo wady....lub szczegolnie ze ma wade. Jak mi to naprawią to zmienie wydech, w trybie D brzmi bardzo sportowo ale moze być lepiej.

    Przyszlo mi jeszcze do glowy cos innego bo skoro zanieczyszczenie jest a nie powinno byc bo raz mialo miejsce w USA i potem absolutnie nie powinno, to czy tym moze zajmowac sie prokuratura?
    Moze jednak porozmawiam z prawnikiem.

    - - - Updated - - -

    jest cos co mnie zastanawia :
    The vehicle population was determined by testing vehicles built within the suspect
    date range of when the contaminated barrels of oil were present in the assembly
    plant.

    tzn do naszego układu wchodzi 0,9L płynu. 1 beczka to 200L płynu. to z jednej beczki mamy 222,2 auta . Wrocono 307 czyli musiały byc min. 2 beczki. wtedy powinni wrocic 444.4 szt. co z pozostalymi 137 szt.?

    - - - Updated - - -

    no to przeczytajcie to:
    https://www.nhtsa.gov/vehicle/2019/A...TELVIO/SUV/RWD

    - - - Updated - - -

    May 20, 2019 NHTSA ID NUMBER: 11208662
    Components: SERVICE BRAKES
    NHTSA ID Number: 11208662

    Incident Date April 23, 2019

    Consumer Location SANFORD, FL

    Vehicle Identification Number ZASPAKBN9K7****

    Summary of Complaint

    CRASHYes

    FIRENo

    INJURIES2

    DEATHS0

    TL* THE CONTACT OWNED A 2019 ALFA ROMEO STELIO. THE CONTACT RECEIVED NOTIFICATION OF THE NHTSA CAMPAIGN NUMBER: 19V148000 (FORWARD COLLISION AVOIDANCE, SERVICE BRAKES, HYDRAULIC) HOWEVER, THE PARTS TO DO THE REPAIR WERE UNAVAILABLE. THE CONTACT STATED THAT THE MANUFACTURER EXCEEDED A REASONABLE AMOUNT OF TIME FOR THE RECALL REPAIR. THE DEALER FERRARI AND MASERATI (525 SOUTH LAKE DESTINY DRIVE, ORLANDO, FL 32810 (407)-667-43000) WAS CONTACTED AND CONFIRMED THAT THE PARTS WERE NOT AVAILABLE FOR THE RECALL REMEDY. THE MANUFACTURER WAS MADE AWARE OF THE ISSUE AND CONFIRMED THAT THE PARTS WERE NOT AVAILABLE. THE CONTACT HAD EXPERIENCED A FAILURE. THE CONTACT STATED THAT WHILE DRIVING AT 45 MPH, THE BRAKE PEDAL WAS DEPRESSED BUT FAILED TO ENGAGE CAUSING THE FRONT OF THE VEHICLE TO CRASH INTO ANOTHER VEHICLE WITHOUT WARNING. THE AIR BAGS DEPLOYED. A POLICE REPORT WAS FILED. THE CONTACT HAD A MINOR INJURY TO HIS RIGHT SHOULDER BUT MEDICAL ATTENTION WAS NOT SOUGHT. THE OTHER DRIVER OF THE VEHICLE SUSTAINED UNKNOWN INJURIES AND IT WAS UNKNOWN IF MEDICAL ATTENTION WAS REQUIRED. THE VEHICLE WAS TOTALED AND TOWED ON THREE OCCASIONS TO 2 COLLISION CENTERS AND A SALVAGE LOT. THE SAME DEALER WAS CONTACTED ABOUT THE RECALL PARTS THAT WERE NOT AVAILABLE. THE MANUFACTURER WAS MADE AWARE OF THE FAILURE AND OPENED AN INVESTIGATION WITH CASE NUMBER 58350517. THE FAILURE MILEAGE WAS 3,000. THE PARTS DISTRIBUTION DISCONNECTED.

    1 Affected Product

    - - - Updated - - -

    interesujac opis jest tu:
    THE CONTACT HAD EXPERIENCED A FAILURE. THE CONTACT STATED THAT WHILE DRIVING AT 45 MPH, THE BRAKE PEDAL WAS DEPRESSED BUT FAILED TO ENGAGE CAUSING THE FRONT OF THE VEHICLE TO CRASH INTO ANOTHER VEHICLE WITHOUT WARNING

  3. #263
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Nom. Objawy identyczne jak u ciebie. Zastanawia mnie tylko to: CAMPAIGN NUMBER: 19V148000 wskazuje na software update dotyczące niemożności wyłączenia tempomatu; więc jakie to części były niedostępne u dealera?

  4. #264
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Nom. Objawy identyczne jak u ciebie. Zastanawia mnie tylko to: CAMPAIGN NUMBER: 19V148000 wskazuje na software update dotyczące niemożności wyłączenia tempomatu; więc jakie to części były niedostępne u dealera?
    zjawisko mialo miejsce 23 kwietnia a recall duzo wczesniej

    - - - Updated - - -

    jest swiezynka w dziale complain a nie w recall i tu masz NHTSA ID Number: 11208662
    no i faktycznie pisza cos o tym ze wezwano klienta na recall dot. acc
    Ostatnio edytowane przez oktopi ; 29-06-2019 o 09:19 Powód: sprostowanie

  5. #265
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    THE CONTACT RECEIVED NOTIFICATION OF THE NHTSA CAMPAIGN NUMBER: 19V148000 (FORWARD COLLISION AVOIDANCE, SERVICE BRAKES, HYDRAULIC) HOWEVER, THE PARTS TO DO THE REPAIR WERE UNAVAILABLE.
    Dostał powiadomienie o kampanii przywoławczej dotyczącej tempomatu (niemożność jego wyłączenia poprzez wciśnięcie hamulca w pewnych warunkach), co powinno polegać na podpięciu kompa i aktualizacji oprogramowania, a tu wspominają o ,,częściach potrzebnych do naprawy". W międzyczasie miał wypadek, bo nie zadziałały hamulce. Szkoda, że znamy dalszego ciągu.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 29-06-2019 o 09:33

  6. #266
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    [QUOTE=oktopi;2175927]To moze być kluczowy argument... dokladnie to chce uzyskac od strony USA - opis zdarzenia awarii na drodze i okolicznosci w jakich do tego doszlo.
    Jutro jadę w góry sowie wjechac autem pod ostre wzniesienie z nieduza predkoscia aby zasymulowac podjazd w Seefeld.

    Wczoraj wyjechalem autem, wrocilem mega szczęśliwy...jazda tym autem wyzwala we mnie duzo wrazeń mimo wady....lub szczegolnie ze ma wade. Jak mi to naprawią to zmienie wydech, w trybie D brzmi bardzo sportowo ale moze być lepiej.

    Przyszlo mi jeszcze do glowy cos innego bo skoro zanieczyszczenie jest a nie powinno byc bo raz mialo miejsce w USA i potem absolutnie nie powinno, to czy tym moze zajmowac sie prokuratura?
    Moze jednak porozmawiam z prawnikiem.

    - - - Updated - - -

    jest cos co mnie zastanawia :
    The vehicle population was determined by testing vehicles built within the suspect
    date range of when the contaminated barrels of oil were present in the assembly
    plant.

    tzn do naszego układu wchodzi 0,9L płynu. 1 beczka to 200L płynu. to z jednej beczki mamy 222,2 auta . Wrocono 307 czyli musiały byc min. 2 beczki. wtedy powinni wrocic 444.4 szt. co z pozostalymi 137 szt.?

    - - - Updated - - -

    no to przeczytajcie to:
    https://www.nhtsa.gov/vehicle/2019/A...TELVIO/SUV/RWD

    - - - Updated - - -

    May 20, 2019 NHTSA ID NUMBER: 11208662
    Components: SERVICE BRAKES
    NHTSA ID Number: 11208662

    Incident Date April 23, 2019

    Consumer Location SANFORD, FL

    Vehicle Identification Number ZASPAKBN9K7****


    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Oto link do innego przypadku: https://www.giuliaforums.com/threads...-failed.37018/
    i kulawe tłumaczenie google'a
    1 - 20 z 45 postów
    1
    2
    3
    Kolejny
    jot
    JulietChayat
    Zarejestrowany
    Dołączył May 2, 2018
    2 posty
    # 1 • May 2, 2018
    Giulia kupiliśmy pod koniec 2017 roku po wielu badaniach. Podczas pierwszej jazdy pojawiły się różne problemy elektryczne - szyberdach i osłona przeciwsłoneczna przestały reagować; głośniki wycięte; itd. Ale 2 tygodnie temu hamulce zawiodły! Na szczęście byliśmy już spowolnieni, zbliżając się do światła stopu, ale uderzyliśmy w samochód przed nami. Po dwóch tygodniach w salonie dealerskim Alfa mówi, że nie ma nic złego w samochodzie !!
    Boimy się jechać ponownie.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 30-06-2019 o 21:42 Powód: oddzielenie cytatu

  7. #267
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    poniewaz FCA nie odpowiedzialo na moje zapytanie w tej sprawie z czasu gdy sprawa wyplynela kilka tygodni temu, dzis chcialem znow ich pogonic o informacje czy nasze auta sa bezpieczne, bo mamy watpliwosci czy nie bylo wiecej przypadkow zabrudzonego plynu hamulcowego. niestety formularz na stronie AR zglasza blad. probowalem z konsultantem na chat-cie, on u siebie w systemie wypelnial za mnie, tez blad. no i tak sobie mozna gadac z FCA...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #268
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Spójrz na to z drugiej strony, nie działa formularz-nie ma zgłoszeń i problemów

  9. #269
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Spójrz na to z drugiej strony, nie działa formularz-nie ma zgłoszeń i problemów
    to sano dobie pimyslalem. cos w stylu szef kazal poprawic slupki na wykresie dla zarzadu a ze nie bylo innego sposobu to uwalili mozliwosc skladania skarg.

  10. #270
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Haha, miałem to samo próbując umówić się na jazdę testową na stronie Alfy. Nie udało się. Dopiero bardzo podobny formularz na stronie dealera zadziałał

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory