Strona 29 z 35 PierwszyPierwszy ... 1920212223242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #281
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Krzysztof....AR czy Milan jest odpowiedzialny za prace dilerow i nawet kiedy ich diler popelni taki duzy blad to AR powiniwnien nie umyc rece ale wziasc odpowiedzialnosc za to. Nie bardzo rozumiem co znaczy to co sugeruja oktopiemu: "zlozyc reklamacje u gwaranta."? Od dawna wiem ze samochod jest tak dobry jak jego servis! Ja w moim 40 letnim motoringu mialem doczynienia z wieloma markami dilerami i na roznych kontynentach. Jeden sie wyraznie wyroznil gdzie diler traktowal mnie jak VIP. Bylo to w latach 2007-2011 w BMW Niederlassung w Monachium (na lotnisku jk i Frankfurter Ring) gdzie servisowalem X5. Ta marka nie bardzo mi pasuje ale zona mnie namawia abym zastanowil sie nad nastepnym BMW X5 to bede mial mniej stresow i bede milszy dla rodziny....hehehe

  2. #282
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Od dawna wiem ze samochod jest tak dobry jak jego servis!
    I tego się trzymaj. Ja długo czekałem ze zmianą poprzedniego auta (prawie 10 lat od zakupu 159), bo Alfa nie miała dla mnie nic nowego, ale nie miałem ochoty zmieniać serwisu
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #283
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Moja rady
    1.zmien płyn hamulcowy - nie warto ryzykować - i oddaj stary do ekspertyzy

    2.
    Pismo do Uokik do kopia do wiadomosci Fiat auto poland (czy kto tam sprowadza ten chłam do polski)
    Powołaj się na podobne przypadki w USA
    Generalnie napisz ze producent nie ustalił przyczyny awarii zagrażającej życiu i boisz się jeździć
    3
    List do autoswiata i motoru
    4. Napisz pismo do leaseplan (ztcp masz wynajmie) ze auto zagraża życiu i zdrowiu i że dopóki nie wyjaśnia przyczyny awarii chcesz zastępcze

    Po dobroci próbowałeś - zostałeś olany wiec jedz z nimi bez sentymentów

  4. #284
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack801 Zobacz post
    Moja rady
    1.zmien płyn hamulcowy - nie warto ryzykować - i oddaj stary do ekspertyzy

    2.
    Pismo do Uokik do kopia do wiadomosci Fiat auto poland (czy kto tam sprowadza ten chłam do polski)
    Powołaj się na podobne przypadki w USA
    Generalnie napisz ze producent nie ustalił przyczyny awarii zagrażającej życiu i boisz się jeździć
    3
    List do autoswiata i motoru
    4. Napisz pismo do leaseplan (ztcp masz wynajmie) ze auto zagraża życiu i zdrowiu i że dopóki nie wyjaśnia przyczyny awarii chcesz zastępcze

    Po dobroci próbowałeś - zostałeś olany wiec jedz z nimi bez sentymentów
    Aktualizacja z dnia dzisiejszego:
    - wyjechalem do krk do serwisu celem wymiany płynu. Na miejscu przed wymiana sprwdzilismy stan lustra plynu kamerą. Kamera nie byla dobrym pomyslem gdyz nie wiele mozna bylo zobaczyc na powierzchni gdyz odbijało sie swiatło od lustra i generalnie to nie jestem pewien co widzialem. Potem musialem pojechac po sterylny sprzet do apteki w celu pobrania zawartosci pojemnika pojemnika płynu. W tym czsie Pan serwisant szukał płynu na wymiane. Po powrocie z apteki okazuje sie iz nie maja płynu oryginalnego na estrach boranowych tylko inny dot 4. w specyfikacji od producenta jest napisane iz ma spelaniac dot wiec nie obchodzi ich sklad plynu o!
    Usłyszawszy specjalistę uznałem jego racje za januszowanie ale fakt , AR nie podaje nic w detalach odnosnie sposobu zamieniania plynu i kompatybilnosci lub jakosci. podaje jeden plyn - petronas TUTELA BRAKE FLUID EXTREME HT i tyle. Pan zamowil płyn a ja wrocilem z niczym do domu. Co ciekawe specjalista poinformowal mnie ze nigdy nie uzywali petronasa. czy nowe auta przyjezdzaja z plynem? czy przed wydaniem serwis uzupelnia plyny? co jesli tak i wlali taki jaki mieli? dot4 to dot 4 a co! lej janie!
    ten serwis zmienia plyn przez odciaganie - specjalisci zalecaja grawitacyjnie

    Nadal nie dostalem oferty na badania GC-MS ale dzis mialem w tej sprawie tel i ustalilismy zakres badan.
    Skoro nie wymienilem plynu to kupie go lokalnie i moze zdecyduje sie na lokalne dzialania bo lab tez jest z wro , wiec bedzie latwiej.

    Centrum Fiata dostalo juz moje pisma - te grzeczne wersje i brak odpowiedzi.

    Teraz UOKIK i Reklamacja na auto z ukrytą wada fabryczna bo przeciez nie wiedza co jest nie tak a ja za nich tego sie nie dowiem, mogę sie starac pod warunkiem ze chca .

    aha szukam juz zainteresowanych na cesje ... dodalem do auta audio-system z subwooferem w boczku bagaznika , ceramike na lakier, impregnat na skore, garazowane, bez rys.

  5. #285
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Na 100% w autach z fabryki wszystkie uklady są zalane, a już na pewno hamulcowy. Jakby niby mieli tymi autami parkowac na placu przyfabrycznym? Jak załadunek?

  6. #286
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Witam Szanownych Forumowiczów,
    wczoraj trafiłem na ten temat. Zona z dziećmi jeździ Stelvio 2.0 280km i jestem w kropce, bo nie bardzo wiem czy maja to dalej robić.
    Czy kolega [MENTION=82631]oktopi[/MENTION] mógłby dopisać ciąg dalszy tej masakrycznej historii ? Czy coś się wyjaśniło ?
    Czy Stelvio QV też zdarzyło się 'zgubić' hamulce??? Z 3 tyg odbieram mój wymarzony samochód, ale cała radość minęła

    dziękuję i pozdrawiam,
    Mariusz

  7. #287
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    radosci sobie nie odbieraj. myslac w ten sposob (demonizujac) dlaczego w ogole jezdzisz autem - codziennie na polskich drogach ginie bodajze 80 osob - wielu nie ze swojej winy.

    oczywiscie jesli jest jakis problem w G/S i cos da sie sprawdzic to chetnie sie dowiem, wiec tez czekam na wiadomosci od [MENTION=82631]oktopi[/MENTION], jednak poki co auta uzywam normalnie i ciesze sie kazda chwila za kierownica.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-07-2019 o 13:40
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #288
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz11 Zobacz post
    Witam Szanownych Forumowiczów,
    wczoraj trafiłem na ten temat. Zona z dziećmi jeździ Stelvio 2.0 280km i jestem w kropce, bo nie bardzo wiem czy maja to dalej robić.
    Czy kolega [MENTION=82631]oktopi[/MENTION] mógłby dopisać ciąg dalszy tej masakrycznej historii ? Czy coś się wyjaśniło ?
    Czy Stelvio QV też zdarzyło się 'zgubić' hamulce??? Z 3 tyg odbieram mój wymarzony samochód, ale cała radość minęła

    dziękuję i pozdrawiam,
    Mariusz
    Pisze Pan jakby to był pierwszy przypadek na świecie, gdy zawiódł tak ważny system jak hamulce. Poczekajmy na ostateczne rozwiązanie tej sprawy.

  9. #289
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz11 Zobacz post
    Witam Szanownych Forumowiczów,
    wczoraj trafiłem na ten temat. Zona z dziećmi jeździ Stelvio 2.0 280km i jestem w kropce, bo nie bardzo wiem czy maja to dalej robić.
    Czy kolega [MENTION=82631]oktopi[/MENTION] mógłby dopisać ciąg dalszy tej masakrycznej historii ? Czy coś się wyjaśniło ?
    Czy Stelvio QV też zdarzyło się 'zgubić' hamulce??? Z 3 tyg odbieram mój wymarzony samochód, ale cała radość minęła

    dziękuję i pozdrawiam,
    Mariusz

    Pozdrawiam kolegę z innego forum (audio)
    Wg mnie, gdyby to był problem na większą skalę lub choćby cień podejrzenia, że może taka usterka dotyczyć innych samochodów, dawno byśmy wszyscy zostali wezwani na akcję serwisową.

  10. #290
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Pozdrawiam kolegę z innego forum (audio)
    Wg mnie, gdyby to był problem na większą skalę lub choćby cień podejrzenia, że może taka usterka dotyczyć innych samochodów, dawno byśmy wszyscy zostali wezwani na akcję serwisową.
    Cześć , Świat to jednak maly jest
    Mam nadzieję, że jest jak piszesz, ale cala historia i sposób 'prowadzenia' przez FCA to słaby jest.

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory