Strona 33 z 35 PierwszyPierwszy ... 23242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #321
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    W czasie wakacji rozmawiałem o Twoim przypadku z kilkoma inżynierami (i zainteresowałem ich tematem) we Włoszech i choć udało się w jednej z prób na torze "zagotować" hamulce to nie wystąpiły takie objawy jak u Ciebie. W czasie powrotu do domu spotkało mnie gradobicie w Modenie i dopiero na początku roku uporałem się z naprawą swojego samochodu. Do tematu wrócę w marcu gdy będę we Włoszech. Przypadek jest ciekawy i należało by go rozpracować i rozwiązać. Śmiem przypuszczać iż serwis w Insbruku potraktował tą awarię po "łepkach" i chyba z tego biorą się problemy w odtworzeniu historii błędów przez FCA.

  2. #322
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [MENTION=2540]Marek156/159sw[/MENTION]- jak skończyła się historia Twojej Giulii?- opisałeś szkodę co było dalej?

  3. #323
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Moja Giulia po długiej rehabilitacji doszła do siebie. Niektórzy widzieli ją na Forza Italia. Razem było 2800 wgniotek, kilkanaście na słupkach ( wielkość jak po piłce tenisowej) . Został wymieniony jeden element czyli maska, reszta wyciągnięta. Wykonywała to firma ATUM Plus z Warszawy. Koledzy którzy widzieli Giulię po gradobiciu i teraz nie chcą uwierzyć, że nie była malowana. Szkodę w całości pokrył ubezpieczyciel. Serwis ASO chciał wymieniać maskę ,klapę tylną, wszystkie drzwi oraz boki o dachu nie wspomnę. Przeżyłem ciekawą przygodę z gradobiciem i z naprawą.

  4. #324
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No pamietam filmik z tej akcji z gradem, masakra

  5. #325
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    W czasie wakacji rozmawiałem o Twoim przypadku z kilkoma inżynierami (i zainteresowałem ich tematem) we Włoszech i choć udało się w jednej z prób na torze "zagotować" hamulce to nie wystąpiły takie objawy jak u Ciebie. W czasie powrotu do domu spotkało mnie gradobicie w Modenie i dopiero na początku roku uporałem się z naprawą swojego samochodu. Do tematu wrócę w marcu gdy będę we Włoszech. Przypadek jest ciekawy i należało by go rozpracować i rozwiązać. Śmiem przypuszczać iż serwis w Insbruku potraktował tą awarię po "łepkach" i chyba z tego biorą się problemy w odtworzeniu historii błędów przez FCA.
    cała masa kłopotów jest z austriakami... dogadać się nie idzie. Po angielsku słabo, jak rozmawiała z nimi biegła tłumaczka niemieckiego to zaczęli gadać gwarą austriacką.
    Serwis niechętnie mówi ale mówi ... cos innego niż AR.
    AR mówi ze serwis usunął błędy i ich nie zapisał stąd nie wiedzą co się stało.
    Serwis mówi, że błędów w sekcji hamowania w ogóle nie było mimo problemów z hamulcami. Pozostałe błędy są im znane ale chyba nic ta wiedza nie wnosi.
    Walczę nadal o raport. Wygląda na to ze pojadę tam. Muszę jednak pomyśleć o niemiecki lub austriackim prawniku do wspomagania.
    Piszę do Continentala bo to ich system tam jest wiec chce ich zaangażować.

  6. #326
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    @ Marek156/159sw bardzo jestem zainteresowany Twoimi rozmowami z inżynierami o których piszesz. Nie wiele wiem o tym jak to jest zagotować hamulce i co się dzieje wtedy z naszymi autami. Przed zdarzeniem poznałem całkiem przypadkiem Franza Abrahama . Prowadzi hotel koło Stanberg. Kiedy zobaczył Stelvio, zaczepił mnie i nie wiedziałem wtedy z kim rozmawiam. Ponieważ bardzo był podekscytowany moim Stelvio zaproponowałem mu wpólną jazdę.
    Jeżdził po swojemu - sportowo , nigdy nie miałem okazji jezdzic z kierowcą rajdowym ,zrobił na mnie wrażenie - podobnie jak auto... wtedy myślałem ze jest najbezpieczniejsze i najszybsze ... w zakrętach mega przeciążenia i pełna kontrola. Franz był pod dużym wrażeniem tego co to auto potrafi i przyznał jeszcze wtedy ze może sobie je kupi. Tu link do jego strony https://www.franz-abraham.com/#/racing/
    Kiedy dowiedział co się stało z moim autem również próbuje mi pomóc... jest w szoku i bardzo zaangażował się w rozmowy z Serwisem. Mam nadzieję, że autorytet Franza wniesie nieco mocy tej sprawie.
    Ostatnio edytowane przez oktopi ; 12-02-2020 o 22:26

  7. #327
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    @ Przed zdarzeniem poznałem całkiem przypadkiem Franza Abrahama . .....
    Jeżdził po swojemu - sportowo , nigdy nie miałem okazji jezdzic z kierowcą rajdowym ,zrobił na mnie wrażenie - podobnie jak auto... wtedy myślałem ze jest najbezpieczniejsze i najszybsze ... w zakrętach mega przeciążenia i pełna kontrola. Franz był pod dużym wrażeniem tego co to auto potrafi .....
    Może Franz przypadkiem dorzucił 3 grosze do awarii? Jechał w sposób nieprzewidziany prze AR. Może stało się coś w stylu afery VW? Może przy określonym traktowaniu auta system się "zawiesił", pogubił? Jak nie patrzeć to elektronika, a z nią nigdy nic nie wiadomo...

  8. #328
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Skoro piszesz że przed zdarzeniem, ktoś inny katował Twój samochód podczas sportowej i wyczynowej jazdy a potem miałeś krytyczną awarię hamulców to naprawdę nie widzisz związku???

    Nie czepiam się, śledzę ten wątek od początku i terzymam kciuki żebyś wszystko załatwił pozytywnie, ale to rzuca jednak nowe światło...

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  9. #329
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    wiadomo ze wszystko jest mozliwe.... mimo iz jezdzilism szybko to potem auto przejechalo jeszcze 5000 km bez problemow. nam nie udało się zagotowac hamulcow tak jak koledze Marek156/159sw- cyt. "choć udało się w jednej z prób na torze "zagotować" hamulce to nie wystąpiły takie objawy jak u Ciebie."
    teraz mówicie podobnie to ludzi z serwisu ... dla nich moje audio moglo byc przyczyną tj wymiana głosników wyłączyła hamulce? - sadze jednak, że to nie ten kierunek myślenia.
    Ale macie prawo tak pomyśleć jak chcecie, jednak jesli to jest auto z 280km i 5,5 do setki to po co tyle ma skoro nie wytrzymuje własnego obciążenia... może niech ma 120 km tak jak skoda czy nie wiem panda :-)
    fanjno ... dowiedziałem się ze autem nie wolno jezdzic bo sie zepsuje :-)

  10. #330
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    nie można, nie można. To masz w warunkach AC zapisane
    Zresztą masz rację. Jeżeli producent coś obiecuje, to nie Twoja rola, żeby analizować i zastanawiać się czy wszystko działa jak należy. Z drugiej strony samochód w porównaniu np. z Boeingiem jest jak zabawka. Jak dobrze wiemy 737MAX nie okazał się w 100% samolotem bezproblemowym.

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory