Strona 34 z 35 PierwszyPierwszy ... 242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #331
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    producenci kart graficznych zauważyli potrzebę podzielenia rynku na zwykłych użytkowników i tych wymagających . sprzedają odpowiednio te same karty ze zwykłą nazwą oraz z nazwą OC ( do podkręcania). Tych drugich ostrzega ze robią eksperymenty na własnej karcie na swoją odpowiedzialność. podobnie jest z procesorami.
    W autach tak jeszcze nie jest - ale mogło by być i np przekraczanie prędkości grozi awarią wszyyystkiego itd a zwłaszcza psuje się elektronika i to wina użytkownika :-)

  2. #332
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Sprostuję - karty graficzne z OC w nazwie są już fabrycznie podkręcone przez producenta. Co do ceny, to różnie z tym bywa, czasem są droższe, czasem bywają tańsze. Ich procesorowe odpowiedniki - z ,,K" w nazwie, faktycznie są zwykle droższe (mają odblokowany mnożnik), przy czym dotyczy to tylko Intela. Ryzeny od AMD mają defaultowo odblokowany mnożnik i żadnych specjalnych oznaczeń - jedyne, co trzeba do podkręcania to w miarę przyzwoita płyta główna, która będzie stabilna przy zwiększonym po podkręceniu poborze prądu. A, no i wydajne chłodzenie.
    Natomiast ciężko jest uwalić sprzęt przez podkręcanie, o ile nie wymusisz jakichś dziwnie wysokich napięć przez tzw. overvolting, ale i tu trzeba się postarać, np. wgrać specjalnie zmodyfikowaną wersję BIOSu/UEFI. Fabryczny firmware generalnie nie pozwoli ustawić niebezpiecznych wartości, a jeśli wykryje coś dziwnego, do zresetuje ustawienia do domyślnych. Z kolei nadmierny wzrost temperatury jest ogarniany przez thermal throttling, jeśli temperatura procesora będzie zbyt wysoka, to automatycznie obniży on taktowanie (smartfony robią to non-stop). W sumie najgorsze co może nas spotkać to zawieszenie systemu, albo restarty. Fizyczne uszkodzenie zdarza się bardzo rzadko, i w sumie trzeba mieć sporego pecha i trafić na wybrakowany egzemplarz.

  3. #333
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Sprostuję - karty graficzne z OC w nazwie są już fabrycznie podkręcone przez producenta. Co do ceny, to różnie z tym bywa, czasem są droższe, czasem bywają tańsze. Ich procesorowe odpowiedniki - z ,,K" w nazwie, faktycznie są zwykle droższe (mają odblokowany mnożnik), przy czym dotyczy to tylko Intela. Ryzeny od AMD mają defaultowo odblokowany mnożnik i żadnych specjalnych oznaczeń - jedyne, co trzeba do podkręcania to w miarę przyzwoita płyta główna, która będzie stabilna przy zwiększonym po podkręceniu poborze prądu. A, no i wydajne chłodzenie.
    Natomiast ciężko jest uwalić sprzęt przez podkręcanie, o ile nie wymusisz jakichś dziwnie wysokich napięć przez tzw. overvolting, ale i tu trzeba się postarać, np. wgrać specjalnie zmodyfikowaną wersję BIOSu/UEFI. Fabryczny firmware generalnie nie pozwoli ustawić niebezpiecznych wartości, a jeśli wykryje coś dziwnego, do zresetuje ustawienia do domyślnych. Z kolei nadmierny wzrost temperatury jest ogarniany przez thermal throttling, jeśli temperatura procesora będzie zbyt wysoka, to automatycznie obniży on taktowanie (smartfony robią to non-stop). W sumie najgorsze co może nas spotkać to zawieszenie systemu, albo restarty. Fizyczne uszkodzenie zdarza się bardzo rzadko, i w sumie trzeba mieć sporego pecha i trafić na wybrakowany egzemplarz.
    Świetnie ale to jest forum o Alfa Romeo...

  4. #334
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    myślę, ze zenonzlasu wie ze elektronika ma zaawansowane zabezpieczenia przed przekroczeniem wartości granicznych. mając to na względzie, należy uznać iż nadwyrężenie elektronicznych systemów wsparcia w autach jest mało prawdopodobne bez pecha. Czy o pechu mogą mówić zdarzenia drogowe podobne do mojego opisane w stanach? wcześniej wspominałem o tym, ze nie tylko u mnie ten problem wystąpił. Tymbardziej, że zarówno u mnie jak i u innych awarie nastąpiły w zwykłych warunkach. Ciężko jest dotrzeć do informacji końcowych z tych zdarzeń, ale sądzę że to kwestia czasu.

  5. #335
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    mam pytanie bo zauważyłem w swojej Giulii Veloce pewien syndrom - jak jadę na autostradzie w trybie A oraz (ostatnio też) w trybie N, i długo nie korzystam z hamulca (potrafię zrobić nawet 200 km bez dotykania hamulca) i w końcu muszę przyhamować to mam wrażenie że auto przy pierwszym dotknięciu hamulca w ogóle nie reaguje, potem lekko zarzuci lewo/prawo i potem już hamuje. trochę tak jakby jechał na luzie i potem łapały hamulce z dużym opóźnieniem. po 1 hamowaniu potem jest już wszystko dobrze. Dzieje się tak szczególnie jak jadę w deszczu (raczej rzadko przy słonecznej pogodzie). Pierwszy raz to zauważyłem zaraz po zakupie auto w trybie A, wtedy to było spotęgowane wrzucaniem biegu jałowego, teraz ostatnio dzieje się to również w trybie N. parę razy zrobiło się nawet nieprzyjemnie niebezpiecznie. reklamować to? Czy to normalne (ten typ tak ma) ??

  6. #336
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    mam pytanie bo zauważyłem w swojej Giulii Veloce pewien syndrom - jak jadę na autostradzie w trybie A oraz (ostatnio też) w trybie N, i długo nie korzystam z hamulca (potrafię zrobić nawet 200 km bez dotykania hamulca) i w końcu muszę przyhamować to mam wrażenie że auto przy pierwszym dotknięciu hamulca w ogóle nie reaguje, potem lekko zarzuci lewo/prawo i potem już hamuje. trochę tak jakby jechał na luzie i potem łapały hamulce z dużym opóźnieniem. po 1 hamowaniu potem jest już wszystko dobrze. Dzieje się tak szczególnie jak jadę w deszczu (raczej rzadko przy słonecznej pogodzie). Pierwszy raz to zauważyłem zaraz po zakupie auto w trybie A, wtedy to było spotęgowane wrzucaniem biegu jałowego, teraz ostatnio dzieje się to również w trybie N. parę razy zrobiło się nawet nieprzyjemnie niebezpiecznie. reklamować to? Czy to normalne (ten typ tak ma) ??
    Sporadyczne hamowanie w deszczu daje taki efekt..nie wiem, pewnie tworzy się jakiś film wodny.
    I to przypadłość samochodòw, nie tylko Alf

  7. #337
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    W trybie D klocki są lekko dosuwane do tarcz, żeby umożliwić szybszą reakcję, przez co czyszczą tarcze. W innych trybach nie ma tego efektu, więc po dłuższym przebiegu, szczególnie w deszczu, tarcze rdzewieją. Hamowanie na zabrudzonych tarczach daje początkowo wrażenie, jakby coś było nie tak z układem. Giulietta ma ten sam objaw, dlatego autostradami zawsze jeżdżę w trybie D.

  8. #338
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzeszku Zobacz post
    W trybie D klocki są lekko dosuwane do tarcz, żeby umożliwić szybszą reakcję, przez co czyszczą tarcze. W innych trybach nie ma tego efektu, więc po dłuższym przebiegu, szczególnie w deszczu, tarcze rdzewieją. Hamowanie na zabrudzonych tarczach daje początkowo wrażenie, jakby coś było nie tak z układem. Giulietta ma ten sam objaw, dlatego autostradami zawsze jeżdżę w trybie D.
    Oj, tu chyba fantazja poniosła. Żeby tarcza zardzewiała, to musialbys chyba przez 2 dni jechać bez hamowania
    Jest to raczej warstwa filmu wodnego i brudu. Poza tym o "dociskaniu" klocka to słyszałem jedynie w super sportowych samochodach i Mercedesie E że slynna awaryjna elektryczna pompa hamulcowa

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  9. #339
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Oj Poza tym o "dociskaniu" klocka to słyszałem jedynie w super sportowych samochodach i Mercedesie E że slynna awaryjna elektryczna pompa hamulcowa
    W AR nazywa się to Pre-Fill i jest częścią DNA (działa w tybie D). Nagłe zdjęcie nogi z gazu powoduje dosunięcie klocków do tarczy hamulcowej.
    Ostatnio edytowane przez Harvaster ; 21-02-2020 o 13:47

  10. #340
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    W AR nazywa się to Pre-Fill i jest częścią DNA (działa w tybie D). Nagłe zdjęcie nogi z gazu powoduje dosunięcie klocków do tarczy hamulcowej.
    tak i jest w Giulietcie też - lata temu w oficjalnych materiałach (może instrukcji nawet) czytałem przed zakupem Giulietty - czytałem bo sprzedawca w salonie AR wtedy wmawiał mi że w D zawieszenie w Giulietcie się usztywnia LOL
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory