Strona 35 z 35 PierwszyPierwszy ... 2526272829303132333435
Pokaż wyniki od 341 do 347 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #341
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Oj, tu chyba fantazja poniosła. Żeby tarcza zardzewiała, to musialbys chyba przez 2 dni jechać bez hamowania
    Jest to raczej warstwa filmu wodnego i brudu. Poza tym o "dociskaniu" klocka to słyszałem jedynie w super sportowych samochodach i Mercedesie E że slynna awaryjna elektryczna pompa hamulcowa

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Poczytaj trochę o systemach w samochodzie i popatrz na tarcze jak wyglądają po kilkudziesięciu km jazdy bez hamowania w zimowych warunkach. Szczególnie jak na drodze jest trochę soli, to tarcza zaraz pokryta syfem podobnym do rdzy.

  2. #342
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzeszku Zobacz post
    Poczytaj trochę o systemach w samochodzie i popatrz na tarcze jak wyglądają po kilkudziesięciu km jazdy bez hamowania w zimowych warunkach. Szczególnie jak na drodze jest trochę soli, to tarcza zaraz pokryta syfem podobnym do rdzy.
    100% racji- sam to przerabiałem

  3. #343
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzeszku Zobacz post
    Poczytaj trochę o systemach w samochodzie i popatrz na tarcze jak wyglądają po kilkudziesięciu km jazdy bez hamowania w zimowych warunkach. Szczególnie jak na drodze jest trochę soli, to tarcza zaraz pokryta syfem podobnym do rdzy.
    A jak mam to zrobić, skoro muszę zahamować, żeby popatrzeć?
    Zaparkowane auto w zimowych warunkach potrzebuje trochę czasu, żeby zardzewiały tarcze, a przecież jechało w tych niekorzystnych warunkach. To jakim cudem tarcze rdzewieją podczas jazdy?
    Tak, tarcza pokrywa się brudem podczas jazdy, nie nie może dawać objawów, że podczas pierwszego naciśnięcia auto nie hamuje. Jeżdżę 90% autostrada w trybie N i nie zauważyłem takiej przypadłości.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  4. #344
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    To ja mialem dziś taki przypadek.
    Auto stało od poniedziałku w garażu i po wyjeździe delikatne piszczenie jakby się klocki zablokowały.
    Pojechałem kawałek ale spod kół dźwięk jakby blacha o blachę tarła i to już bez hamulca tylko normalna jazda.
    Ruszyłem kilkukrotnie z gwałtownym hamowaniem i przestało dojechałem do domu rodziców i jak dojeżdżałem to pociągnąłem trochę z hamowaniem po zaparkowaniu smród z przodu z kół i gorąco jak fix.
    Pytanie co z tym robić na serwis czy coś innego.Bez błędów na desce. Pacjent Stelvio 19r 280ps.

  5. #345
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    To ja mialem dziś taki przypadek.
    Auto stało od poniedziałku w garażu i po wyjeździe delikatne piszczenie jakby się klocki zablokowały.
    Pojechałem kawałek ale spod kół dźwięk jakby blacha o blachę tarła i to już bez hamulca tylko normalna jazda.
    Ruszyłem kilkukrotnie z gwałtownym hamowaniem i przestało dojechałem do domu rodziców i jak dojeżdżałem to pociągnąłem trochę z hamowaniem po zaparkowaniu smród z przodu z kół i gorąco jak fix.
    Pytanie co z tym robić na serwis czy coś innego.Bez błędów na desce. Pacjent Stelvio 19r 280ps.
    Miałem kiedyś identyczny przypadek, podejrzewałem, że gdzieś dostał się jakiś kamyczek, ale nie ma śladu na tarczach. Hałas (skrzypienie) podczas jazdy był ogromny, dojechałem tak do pracy kilka km robiąc po drodze postój na sprawdzenie, problem zniknął nagle, prawdopodobnie od momentu wycofywania na wstecznym.

  6. #346
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Często do serwisu nawet na lawecie trafiały samochody z opisem jaki podałeś. Przewaznie albo już nic nie było znajdowane albo między zaciskiem a tarczą był znajdowany kamyczek, często już podszlifowany. Hałas czasem był zacny. Najczęściej kamień wypadał podczas cofania (zmiana kierunku)

  7. #347
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Dzięki panowie jeszcze teraz pojeździłem i jest ok nie śmierdzi nie piszczy.
    Ale jak pisał michal 35 hałas masakra myslem że się zmarli pobudza bo akurat byłem na parkingu pod cmentarzem

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory