Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Aktywny tempomat melduje żebym hamował...

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Ja używam często zwłaszcza przy jeździe gęsiego, w korkach itp. Polecam

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    pytanie przy okazji tego tematu odnosnie ACC, ktos zauwazyl u siebie ze te odleglosci ktore sie ustawia (kreski bodajze od 1 do 4) nie wplywaja na trzymanie odlegosci miedzy autem przed nami? Albo mam takie wrazenie, ale niewazne co mam ustawione to i tak podjezdza dosc blisko do auta, wedlug mnie jest to ta sama odleglosc

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    pytanie przy okazji tego tematu odnosnie ACC, ktos zauwazyl u siebie ze te odleglosci ktore sie ustawia (kreski bodajze od 1 do 4) nie wplywaja na trzymanie odlegosci miedzy autem przed nami? Albo mam takie wrazenie, ale niewazne co mam ustawione to i tak podjezdza dosc blisko do auta, wedlug mnie jest to ta sama odleglosc
    U mnie jest różnica i to znaczna.. ogólnie to nie jest tak ze to jest stała odległość.. ona zalezy od prędkości tez..

    Załóżmy że jedziesz ze stałą prędkością 80 i osoba przed Tobą też to jeśli zmienisz z 4 na 1 kreskę to powinno auto podjechać bliżej.

    Osobiście najczęściej używam 2 lub 3w normalnej jezdzie I 1 w korku.. (zawsze lepiej mieć czas na reakcję) - ale zdecydowanie są różnice.. może rekalibracje potrzebujesz?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    U mnie jest różnica i to znaczna.. ogólnie to nie jest tak ze to jest stała odległość.. ona zalezy od prędkości tez..

    Załóżmy że jedziesz ze stałą prędkością 80 i osoba przed Tobą też to jeśli zmienisz z 4 na 1 kreskę to powinno auto podjechać bliżej.

    Osobiście najczęściej używam 2 lub 3w normalnej jezdzie I 1 w korku.. (zawsze lepiej mieć czas na reakcję) - ale zdecydowanie są różnice.. może rekalibracje potrzebujesz?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    no to tak u mnie na pewno nie dziala dzieki, zglosze to w ASO. czlowiek tutaj codziennie czegos nowego dowie sie na temat

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Webster.brd Zobacz post
    Przepraszam za odkopywanie starych tematów, ale ma pytanie:

    Czy warto kupować tempomat adaptacyjny do Stelvio? Po ekspresówkach jeżdżę raz na 2-3 miesiące i do tej pory obywałem się bez tego. Testowałem samochody z tempomatem adaptacyjnym, utrzymaniem pasa, czy samodzielnej zmianie pasa ruchu i poza tym że to fajny bajer wydaje się trochę niepotrzebne. Jaka jest Wasza opinia?
    Moja opinia jest taka że funkcja fajna. Aczkolwiek z ta dopłata to przesadzaja.. nie wiem jak jest teraz ale jak ja brałem to była dopłata 5000 za tempomat adaptacyjny.

    Gdzie np. W takim peugeot to są dopłaty rzędu 500-1000zl..

    Ostatecznie jako że brałem auto z placu kupilem bez tempomat adaptacyjnego i sam dokladalem.. najtańsza opcja kupić kierownicę z modułem (paradoksalnie cena kierownicy tyle co modułu W sensie uzywanej) i aktywować.. (Czyli idzie się zamknąć w kwocie do 600zl za wdzystko A nawet jej połowę z tego jeśli masz kable i sam sobie wymienisz kierownice)

    Odpukac nie zauważyłem jakichś problemów po tej operacji. Teraz gdybym zamawiał auto to napewno bralbym ta opcje ewentualnie wziął bez jako ze jest taka opcja to dodać ja po zakupie..

    Prawda jest taka że brakuje 1 guziczka w samochodach bez tempomat adaptacyjnego A pozostałe moduly są bo tempomat adaptacyjny korzysta z FCW (radar + kamera) A te są podobno we wszystkich europejskich wersjach a napewno w znaczącej wiekszosci)



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 13-08-2020 o 08:19

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    wedlug mnie jest to ta sama odleglosc
    u mnie różnica pomiędzy każdym ustawieniem jest zauważalna, nie mówiąc o skrajnych ustawieniach, więc chyba coś u Ciebie nie tak, ale to chyba by była jakaś zgłaszana usterka przez ACC

Podobne wątki

  1. Tempomat . Zapala się kontrolka, tempomat nie działa
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-03-2022, 10:36
  2. Aktywny tempomat szczegóły?
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-04-2020, 04:51
  3. Witam Alfoholików :) Melduje się Crosswagon
    Utworzone przez maciox962 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2017, 22:44
  4. [156] subwoofer aktywny
    Utworzone przez macki2go w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 16:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory