Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Aktywny tempomat melduje żebym hamował...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie Aktywny tempomat melduje żebym hamował...

    Też tak macie ?? Sytuacja nie jakaś dynamiczna , nikt mi nie zajeżdża nagle drogi. Jadę autostrada 140 przede mną osobowka - ale jakieś 100 m, trzymam odległość. Przed osobówkę wbjia tir , zaczynaja hamować . Ja jadę , jadę , jadę ,nagle zaczyna hamować tempomat żeby po chwili komunikat wrzucić hamuj przekroczono coś tam w sensie bezpieczna odległość i może sam nie wyhamować. Miałem tak kilka, kilkanaście razy. Ostatnio w poniedziałek na A2 z Warszawy do łodzi na prostej. Jestem po akcji przywolawczej ws tempomatu . Kolega wieśwagena tiguana z ACC nigdy nie miał takiej sytuacji .dał mnie mam taki "pół" ACC - niby jest , ale czasem muszę sam hamować , bo jak nie... To nie wiem czy by stanął. Czy to norma u nas ?
    E0 BUSSO

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Też tak macie ?? Sytuacja nie jakaś dynamiczna , nikt mi nie zajeżdża nagle drogi. Jadę autostrada 140 przede mną osobowka - ale jakieś 100 m, trzymam odległość. Przed osobówkę wbjia tir , zaczynaja hamować . Ja jadę , jadę , jadę ,nagle zaczyna hamować tempomat żeby po chwili komunikat wrzucić hamuj przekroczono coś tam w sensie bezpieczna odległość i może sam nie wyhamować. Miałem tak kilka, kilkanaście razy. Ostatnio w poniedziałek na A2 z Warszawy do łodzi na prostej. Jestem po akcji przywolawczej ws tempomatu . Kolega wieśwagena tiguana z ACC nigdy nie miał takiej sytuacji .dał mnie mam taki "pół" ACC - niby jest , ale czasem muszę sam hamować , bo jak nie... To nie wiem czy by stanął. Czy to norma u nas ?
    Zrobiłem 600km w ostatni weekend na dokładnym tempomacie adaptacyjnym aktywowanym przez MES i bez problemu działało może to się zmieniło po tej akcji przywolawczej? Sam chamowal.. mi się w sumie hamuj pojawia jako FCW warning.. moze to bylo to? Jakby się czułość zmieniła.. coś Lio wspominał że właśnie tam.jesg różnica że w tym dokładnym FCW nie działa do końca jak powinno..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Mam to od początku. To nie FCW. To coś ze przekroczono bezpieczna odeglosc, hamuj sam bo może być źle. Dźwięk też inny niż przy FCW. mniej przejmujący. Nie pamiętam dokładnie bo depcze w hamulec i nie mam jak strzelić fotki.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Mam to od początku. To nie FCW. To coś ze przekroczono bezpieczna odeglosc, hamuj sam bo może być źle. Dźwięk też inny niż przy FCW. mniej przejmujący. Nie pamiętam dokładnie bo depcze w hamulec i nie mam jak strzelić fotki.
    Mi się nie zdarzyło coś takiego.. ale czasem fakt hamowałem sam bo nie byłem pewien czy wychamuje bo ikonka samochodu nie świeciła się na biało tak jakby go nie wykryło.. ale padał deszcz mocno momentami więc wolałem nie ryzykować
    A miałeś to przed ta aktualizacja ostatnia?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    U mnie nic. Zrobiłem już z 1500km na nim i ani razu nic takiego nie miałem. Może nie było aż tak krytycznej sytuacji

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Przecież radar ma spory problem z wykryciem czegokolwiek w deszczu. Np autonomiczne auto gogole nie jest wstanie w ogóle jechać w deszczu, i zamawia ubera z automatu jak zacznie padać

  7. #7
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Kilka razy to zaobserwowałem ale wtedy odległość była ustawiona na 2 kreski - przy 4 kreskach niema problemu. A kiedyś przy dynamicznej jeździe autostrada wyprzedzałem zawalidrogę prawym i zbliżałem się do poprzedzającego to na wył. temp. zadziałał system zapobiegania kolizjom...

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    11

    Domyślnie

    Przepraszam za odkopywanie starych tematów, ale ma pytanie:

    Czy warto kupować tempomat adaptacyjny do Stelvio? Po ekspresówkach jeżdżę raz na 2-3 miesiące i do tej pory obywałem się bez tego. Testowałem samochody z tempomatem adaptacyjnym, utrzymaniem pasa, czy samodzielnej zmianie pasa ruchu i poza tym że to fajny bajer wydaje się trochę niepotrzebne. Jaka jest Wasza opinia?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Ten kto ma będzie chwalił, ten kto nie ma będzie twierdził że niepotrzebne...

    Sam się zastanawiałem brać czy nie brać i ostatecznie zamówiłem z wersją ACC i wszelkimi asystentami wychodząc z założenia, że lepiej domówić dwie rzeczy za dużo niż o jedną za mało

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    zależy jak jeździsz i gdzie. W NRD się przydaje przy ograniczeniach na autostradach, bo mandaty droższe. U nas jak mi się nie śpieszy to też fajnie. Kiedyś to tempomat wydawał mi się dziwnym urządzeniem, ale z wiekiem zmieniło się moje nastawienie.

Podobne wątki

  1. Tempomat . Zapala się kontrolka, tempomat nie działa
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-03-2022, 10:36
  2. Aktywny tempomat szczegóły?
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-04-2020, 04:51
  3. Witam Alfoholików :) Melduje się Crosswagon
    Utworzone przez maciox962 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2017, 22:44
  4. [156] subwoofer aktywny
    Utworzone przez macki2go w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 16:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory