Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kluczyk - sam się klika w kieszeni?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie Kluczyk - sam się klika w kieszeni?

    Auto użytkuję od 31 sierpnia 2018, jest genialne.

    Zauważyłem jeden problem - 2 razy zdarzyło mi się, że niechcący kluczyk w kieszeni się kliknął i:

    1. Pierwszym razem kilka miesięcy temu zaparkowałem pod żabką, poszedłem do sklepu, zrobiłem zakupy, wracając zastałem auto zamknięte z otwartym bagażnikiem. Jestem pewny że zostawiłem je zamknięte, musiało mi się otworzyć "z kieszeni". Dziękują panu taksówkarzowi który stanął za mną i zaczekał aż wrócę.

    2. Kilka dni temu, na parkingu w Warszawie. Wracając do auta zastałem wszystkie szyby uchylone do połowy. Na szczęście nic nie zniknęło z środka, nikt nawet auta nie otworzył (stało tak 2 dni na zamkniętym parkingu ale auta obok się zmieniały). Na 100% nie uchyliłem szyb świadomie - mam zdjęcie zamkniętego auta po zaparkowaniu (robię tak na wypadek jakby auto obok mnie obtarło, zwłaszcza jak wygląda niepewnie).

    Byłem załadowany bagażami wychodząc z parkingu, musiał mi się kliknąć i przytrzymać guzik na kluczyku w kieszeni.

    Ktoś jeszcze tak miał? Niby pierdoła ale mam schizę i po parę razy sprawdzam teraz odchodząc czy zamknąłem auto.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło a zawsze w tej samej kieszeni noszę portfel. Żona ma kluczyk pierdzielnięty do torebki na dno i też nigdy czegoś takiego nie zgłaszała.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Ja noszę kluczyk w etui, które zabezpieczenia przed metodą kradzieży na walizkę. To też rozwiąże twój problem.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    popularny problem jak nosisz kluczyk w kieszeni wypchanej tez innymi gratami. zdazylo mi sie kilka razy, raz mialem otwarty bagaznik. to samo pisza na forum alfaowner. to samo mialem z 2 poprzednimi 159, czasem byly szyby wszystkie spuszczone, czasem bagaznik otwarty - takie kluczyki projektuja ze zbyt latwo wciska sie guzik przypadkowo.

    etui nie dla mie, nie po to doplacalem za dostep bezkluczykowy zeby go za kazdym razem wyjmowac z etui. po prostu mniej wiecej wiem jak ma byc kluczyk wlozony w kieszeni zeby nie bylo problemow.

    leje na walizkim samochod ubezpieczony, glownie stoi w bezpiecznych miejscach.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    popularny problem jak nosisz kluczyk w kieszeni wypchanej tez innymi gratami. zdazylo mi sie kilka razy, raz mialem otwarty bagaznik. to samo pisza na forum alfaowner. to samo mialem z 2 poprzednimi 159, czasem byly szyby wszystkie spuszczone, czasem bagaznik otwarty - takie kluczyki projektuja ze zbyt latwo wciska sie guzik przypadkowo.

    etui nie dla mie, nie po to doplacalem za dostep bezkluczykowy zeby go za kazdym razem wyjmowac z etui. po prostu mniej wiecej wiem jak ma byc kluczyk wlozony w kieszeni zeby nie bylo problemow.

    leje na walizkim samochod ubezpieczony, glownie stoi w bezpiecznych miejscach.
    +100

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi!

    Ja nie mam bezkluczykowego choć to nie ma znaczenia tutaj.

    No to muszę się nauczyć odpowiednio chować kluczyk

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    wracając zastałem auto zamknięte z otwartym bagażnikiem.
    Miałem dokładnie to samo już 2x.

    btw dlaczego kluczyki obecnie są takie duże. Ani to ładne ani wygodne. Ten od Giulii to już rekord. Czy to ze względu na keyless?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Odnowienie kieszeni drzwi przednich- AR156 FL
    Utworzone przez Hemi w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 19:00
  2. [159] odnowa kieszeni boczków drzwi
    Utworzone przez rosek11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 20:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory