Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: O Giulii

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Wpadki? Samochód jako model jest niezawodny póki co, nie wycierają sie napędy łańcucha rozrządu , nie gnije po pierwszym myciu , nie płonie w trasie i w garażu . W paru egzemplarzach nie rozkładały sie lusterka. To nie jest wpadka tylko nic nie znacząca pierdoła.
    No tylko po myciu wariuje temperatura i np grzeje ci na maxa (już się przyzwyczaiłem że omijam lusterko przy myciu ) w lato a spryskiwaczy reflektorów użyłem raz i odpadły. Problemy Stelvio z zalewaniem kompa i wariowaniem elektryki, opadająca klapa, check engine itp itp. Trochę tego było ale fakt ogólnie nie jest źle. Nie płoną

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Krótko mówiąc ten samochód to są perły przed wieprze, gdybym był jednym z twórców Giulii to zwatpiłbym w sens pracy po przeczytaniu ,ze to kiepski samochód bo nie można zmienić tapety w radyjku
    Ja bym zwątpił w dział który zajmował się multimediami. Nie zmienia to faktu, że to chyba najlepiej prowadzący się samochód w swojej klasie. Układ jezdny jest genialny i NIKT dosłownie NIKT temu nie zaprzecza. Silniki póki co też bez zarzutu ekonomiczne i mocne. Jednak multimedia lezą. Po prostu na tle konkurencji wypada blado. Tym bardziej że mają systemy z Fiata czy mogli po prostu wpakować tam androida jak chyba honda i wszyscy by byli happy. Nawet za dodatkowy hajs.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    brak innowacyjnych rozwiązań "gadzeciarskich"
    Brak temperatury płynu chłodzącego czy czas podróży i automatyczne resetowanie to nie gadżety tylko narzędzia codziennego użytku. Nie potrzebna mi jest kula ziemska czy G meter tylko info czy akumulator mi się ładuje i czy z chłodzeniem wszystko ok i ile jechałem już bez liczenia z zegarkiem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Brak temperatury płynu chłodzącego czy czas podróży i automatyczne resetowanie to nie gadżety tylko narzędzia codziennego użytku. Nie potrzebna mi jest kula ziemska czy G meter tylko info czy akumulator mi się ładuje i czy z chłodzeniem wszystko ok i ile jechałem już bez liczenia z zegarkiem.
    Przecież jest temp. oleju, czyli nawet lepiej?! Akurat automatyczny reset tripa mi nie przeszkadza, bo często miałem tak, że wsiadłem do auta, ruszyłem i przypomniało mi się, żeby sprawdzić jaki wynik po ostatniej trasie, a tu dupa, bo trip się już skasował... wolę sam kasować. Ale to są drobnostki.

    Chociaż jestem gadżeciarzem, to wybrałem Giulię, ponieważ żadne inne auto nie dawało takiego fanu z jazdy. Jakbym kierował się stricte bajerami to padłoby pewnie na BMW albo Audi.

    EDIT:
    ważyłem Giulię (280KM, Veloce, Q4 + LSD, AT): 1740kg
    (Pełny bak, kierowca 80kg, 2 foteliki)
    Przód/ tyl: ok 860kg (najeżdżając jedną osią na wagę)

    W dowodzie i tym tekście podane 1530kg.

    Zakładam, że tam jest goła wersja, nie wiem też ile paliwa, ale i tak dość duża rozbieżność...
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 25-05-2019 o 23:49
    Pozdro,
    Bartas

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja bym zwątpił w dział który zajmował się multimediami.
    Im dłużej jeżdżę tym mniej mi przeszkadza infotainment. Prosty, czytelny, szybki, nie przeładowany. Radio i muzyka grają, szybko da się przełączyć na carplay, który załatwia mi wszystko czego potrzebuję.

    Za to z chęcią wymienię standardowe głośniki na coś co gra, ale na razie nie mam pomysłu komu to zlecić.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 26-05-2019 o 07:38

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hyoah Zobacz post
    A co jest takiego w Stelvio czego nie ma w Giuli??
    Dużo mniej problemów wieku dziecięcego. Do tego jest lepiej wykończone np. dołożyli miękkie obicie w kieszeniach drzwi. Dodali też wnękę na smartfona itd.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post

    Za to z chęcią wymienię standardowe głośniki na coś co gra, ale na razie nie mam pomysłu komu to zlecić.
    Ja też przyłączam się do pytania o głośniki. Może ktoś sam wymieniał?
    Nie będę dopłacał do lepszego systemu fabrycznego bo zachwytu nie widzę poza tym nie chcę suba, wolę pojemniejszy i bardziej praktyczny bagażnik. Melomanem nie jestem sali koncertowej w aucie nie potrzebuję, wystarczy żeby grało przyzwoicie. Ogarniał ktoś jakieś rozsądne głośniki do wnętrza na podmianę 1:1 za fabryczne?

    - - - Updated - - -

    Właśnie się zorientowałem że to wątek odnośnie Gulii a mnie chodzi o Stelvio, najmocniej przepraszam za zamieszanie.
    Chociaż może głośniki są takie same?
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 26-05-2019 o 11:01

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dużo mniej problemów wieku dziecięcego. Do tego jest lepiej wykończone np. dołożyli miękkie obicie w kieszeniach drzwi. Dodali też wnękę na smartfona itd.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Dzieki za info ... jak siedziałem w stelvio to nie widziałem różnicy poza samą deska rozdzielczą.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Za to z chęcią wymienię standardowe głośniki na coś co gra, ale na razie nie mam pomysłu komu to zlecić.
    Jaki masz przebieg? Mam wrażenie,ze z czasem dzwięk sie poprawia,więc może porządne wygrzanie głośników cos daje. No i źródło tez bardzo ważne, duzo daje zmiana kodeka bluetooth- mój telefon był ustawiony na stratnym, po zmianie jest całkiem inaczej.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Jaki masz przebieg? Mam wrażenie,ze z czasem dzwięk sie poprawia,więc może porządne wygrzanie głośników cos daje. No i źródło tez bardzo ważne, duzo daje zmiana kodeka bluetooth- mój telefon był ustawiony na stratnym, po zmianie jest całkiem inaczej.
    W Giulii na razie małe kilka tys km, może się jeszcze rozkręcą tę głośniki. Ale... po prostu w poprzednim aucie miałem Bang&Olufsen, który zaskoczył mnie bardzo pozytywnie jakością dźwięku, środek i góra były nieporównywalnie lepsze od tego co oferuje AR i Volvo w konkurencyjnych samochodach. Co prawda B&O nie miał ostrego basu, ale akurat to dla mnie była zaleta.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Spróbujcie z pendrive'a odpalić FLAC - ja mam harman kardon i jest naprawdę przyzwoicie. Przez bluetooth gra dużo słabiej.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Tyle, że koledzy mają głośniki z Pandy, czyli bazowe audio. Z tego wiele się nie wyciśnie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dystanse do Giulii
    Utworzone przez karolm w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 12:37
  2. [Giulia] Wideorejestrator w Giulii
    Utworzone przez Azalgo w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 29-09-2023, 11:59
  3. [Giulia] Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM
    Utworzone przez karolm w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 14:52
  4. [Giulia] Posiadacze Giulii Q
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2018, 20:23
  5. [Giulia] Kodowanie Giulii
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 14:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory