Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Temat: Stelvio lifting

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Na pewno przedliftowe auta ze stocku pójdą w dół, więc jeśli komuś pasuje to dobry moment na kupno.

    A przynajmniej tak nakazywałaby logika, bo polityka cenowa FCA czasem zdaje się z nią kłócić


    Dużo też zależy jak mocny będzie to lifting.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    pojda jak bedzie lift w salonach a poki co to jeszcze daleko. faktycznie w takuej sytuacji mozna liczyc na dobry rabat, kupilismy tak giuliette z 83 na 65tys (22%) i jeszcze dołożyli dywaniki,alarm i czujniki parkowania tyl. tyle ze sytuacja byla ciut wyjatkowa koniec roku a na placu mieli 17szt takich samych giuliett (limitiwana seria veloce biale i czerwone idento konfig) do tego kilka innych giuliet wiec byli zdesperowani zeby sprzedac przedlifty ze starego rocznika

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Na pewno przedliftowe auta ze stocku pójdą w dół, więc jeśli komuś pasuje to dobry moment na kupno.

    A przynajmniej tak nakazywałaby logika, bo polityka cenowa FCA czasem zdaje się z nią kłócić


    Dużo też zależy jak mocny będzie to lifting.
    O to loto panie

    FCA Poland to jakiś endemiczny gatunek. Oni się rządzą swoimi zasadami, które z logiką mają mało wspólnego. Wyobraź sobie, że w niektórych salonach a głównie w Bielsku stoją Giulie z 2016/17 i nie ma ich kto zrabatować i sprzedać...

    Natomiast nie wierzył bym ślepo w te pseudo fakty o FL Stelvio. Coś się zanosi bo niektóre firmy z branży Automotive już mają zamówienia na nowe części ale te rendery to fantazja grafików
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 04-06-2019 o 13:38

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    To jest rzeczywiście trochę szokujące. Co oni zrobią z tymi samochodami? Przecież bez rabatu na poziomie 35-40 procent lub więcej takie auto się nie sprzeda, za pół roku mamy 2020 rok, a mówimy o autach stojących na płacach dealerskich od 2016...

    Ja bym chetnie taką Giulię z olbrzymim rabatem przytulił

    Czy coś wiadomo o liftingu Giulii? Wydawać by się mogło, że powinna dostać lift w tym samym czasie, co Stelvio.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    O to loto panie

    FCA Poland to jakiś endemiczny gatunek. Oni się rządzą swoimi zasadami, które z logiką mają mało wspólnego. Wyobraź sobie, że w niektórych salonach a głównie w Bielsku stoją Giulie z 2016/17 i nie ma ich kto zrabatować i sprzedać...
    Z własnego podwórka, ADF Wrocław, mają 2 Giulie 150KM diesel z 2016, właśnie sprawdziłem, obecnie po 110 tys. Jeszcze niedawno trzymali ok. 120 tys. Czy warto? Chciałem porównać z identyczną w konfiguratorze do produkcji ale konfigurator nie działa...

    ¯\_(ツ)_/¯

    Daliby na allegro na aukcję od złotówki to w końcu by poszło, plus jeszcze parę osób by się dowiedziało, że takie auto istnieje!

    Smutek jak się na to patrzy. A oglądając zdjęcia na otomoto znów się Giulią zachwyciłem...
    Ostatnio edytowane przez jml ; 04-06-2019 o 13:40

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tu jest jakiś artykuł ale nie wiem jeszcze czy potwierdzone info.

    https://moto.rp.pl/parking/20920-pre...-wazne-nowosci

    artykuł ze stycznia
    Tylko, że już jedna informacja z tego artykułu się nie sprawdziła, niestety:

    Alfa Romeo Giulietta – premiera nowego modelu w marcu podczas targów w Genewie.
    No chyba, że ten "poważny" lifting to nowy model
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 04-06-2019 o 14:01

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Wyobraź sobie, że w niektórych salonach a głównie w Bielsku stoją Giulie z 2016/17 i nie ma ich kto zrabatować i sprzedać...
    stoją, ale to takie dziwolągi, głównie diesle ze skrzynią manualną i dziwnie skonfigurowane - takie pierwsze egzemplarze gdzie nie było jeszcze wszystkich opcji w produkcji pewnie. były benzyny które wystawili rok temu i z tego co wiem szybko się sprzedały.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tylko, że już jedna informacja z tego artykułu się nie sprawdziła, niestety:

    Alfa Romeo Giulietta – premiera nowego modelu w marcu podczas targów w Genewie.
    No chyba, że ten "poważny" lifting to nowy model

    Uwazam, ze nie ma czego sie czepiac. W tej chwili firmy bardziej mysla o nadchodzacej rewolucji samochodow elektrycznych. Trzeba zainwestowac w nowe platformy, rozwiazania itp. FCA ostatnio juz pokazal, ze nie inwestuje w roznorodna game modelowa czy wyposazenie i akcesoria. To wszystko sa ogromne koszty.
    Jak dla mnie, taka operacja jak stworzenie Giulia/Stelvio na skroconej platformie Ghibli/Levante z wykorzystaniem tych samych czesci i tej samej fabryki, to tylko pokaz jak szybko stworzyc produkt i na tym przyoszczedzic. Tylko szkoda, ze marketingowo podeszli do klienta z takimi cenami i to sie nie sprawdzilo. Jakby dali takie ceny jak kiedys za 156 to byc moze osiagneliby taka sprzedaz.
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 05-06-2019 o 15:38
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    stworzenie Giulia/Stelvio na skroconej platformie Ghibli/Levante
    Masz jakieś źródła na potwierdzenie? Ostatnio jak słyszałem to Giorgio było autorską platformą stworzoną do Giuli i Stelvio właśnie i nie miała nic wspólnego z dotychczasowymi tworami Maserati.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    FCA ostatnio juz pokazal, ze nie inwestuje w roznorodna game modelowa czy wyposazenie i akcesoria. To wszystko to sa ogromne koszty.
    I jak widać po KIA opłacalne
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulietta] Lifting
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 365
    Ostatni post / autor: 21-02-2019, 16:56
  3. [MiTo] face lifting
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 11:03
  4. Lifting 164
    Utworzone przez andzia w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-04-2007, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory