Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68

Temat: Stelvio lifting

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Masz jakieś źródła na potwierdzenie? Ostatnio jak słyszałem to Giorgio było autorską platformą stworzoną do Giuli i Stelvio właśnie i nie miała nic wspólnego z dotychczasowymi tworami Maserati.
    Marketing prawde Ci powie...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    I jak widać po KIA opłacalne
    OK, ale to sa inne przypadki, KIA jest w tendencji wzrostowej, FCA juz tam bylo i teraz jest w tendencji spadkowej. To sa zupelnie dwa rozne "stany umyslu" kierownictwa wyzszego szczebla . Kia tez ma tylko trzy lub nawet dwie wersje wyposazenia na model i wlasnego auta sobie nie zrobisz tj. w Audi. A tam: A4 model podstawowy 140k, doposazenie cokolwiek sobie zazyczysz nastepne 120k.

    Poza tym jak tu w FCA zaoszczedzic na konwergencji marek aby rozszerzyc roznorodnosc, np Jeep z AlfaRomeo czy Fiat z Chrysler, ja w to watpie
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Marketing prawde Ci powie...
    Czyli bez konkretów... A chętnie bym się dokształcił w temacie

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Czyli bez konkretów... A chętnie bym się dokształcił w temacie
    Tak, mam w zanadrzu prezentacje w powerpoiny i niedlugo zorganizuje webacast na youtube

    A do tej pory mozna zajrzec na:
    https://www.autoblog.com/2014/12/08/.../#slide-endcap

    No i ja ram wole rozpowiadac, ze to skrocone Maserati niz jak ktos zaraz powie, ze to nadbudowka Tipo sedan
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    chyba ich trochę poniosło z tym liftingiem...

    https://www.autogefuehl.de/2019/04/0...facelift-2019/

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Kusiben
    Postów
    4

    Domyślnie Stelvio potrzebuje liftingu - kiedy?

    Hej,

    jestem tu nowy. Dziś miałam okazję pojeździć dłuższy czas Stelvio 280 KM, o którym myślę od jakiegoś czasu jako kolejne auto dla mojej rodziny.

    O ile do samej jazdy uwag nie mam - jak na suva jeździ bardzo sympatycznie i faktycznie bliżej jej do sportu niż do kanapy (co mi się podoba), o tyle do elementów wnętrza czy kilku rozwiązań uwagi już mam. I tu pytanie - czy ktoś z Was ma cynk, kiedy faktycznie ma pojawiać się lifting tego auta?

    Pytam bo auto za 250 tysięcy katalogowo posiada bardzo niekonsekwentną jakość, z jednej strony potrafi pozytywnie zaskoczyć, by zaraz obok (np. materiały użyte do produkcji gałki zmiany biegów, obudowa kierownicy i kilka innych miejsc) zupełnie rozczarować. O systemie multimedialnym czy najgorszej kamerze cofania jaką widziałem nie wspomnę.

    Będę wdzięczny za informacje o liftingu (jeśli są już przecieki), ponieważ samo auto jako takie złe nie jest. Mam jedynie wrażenie, że jak na oczekiwane talary mogła by być lepiej przemyślana i wykonana (zaznaczam, że mówię o stosunku ceny do oferty, ponieważ w tym przedziale cenowym są także X3, XC60 czy Q5, które wykonane są lepiej, ale ja zawsze chciałem Alfę )

    Pozdrawiam i nie bijcie mnie od razu

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Lifting będzie w tym roku podobno ma być dotykowy ekran heads up i chyba cyfrowe zegary.

    Trochę się czepiacie tego stelvio - multimedia - potwierdzam żałość, ale w podstawie u BMW czy Merca dużo więcej nie ma - tyle ze w stelvio nie można tego zmienić za dopłata
    Co do gałki - jest identyczna jak w BMW i założę się ze jest produkcji BMW (jak pokrętło multimediów)
    PS
    Jako gadżeciaż po przesiadce z volvo (10 calowy tablet ale nie miałem carplaya) wole alfę z carplay Mam google maps, waze i applemusic - więcej nie potrzebuje
    Ostatnio edytowane przez Jack801 ; 02-07-2019 o 07:09

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Kusiben
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki za info.

    Co do gałki - wygląda identycznie, ale materiał jest na poziomie auta za 50, nie za 250 i to uderza, ponieważ w innych miejscach jest bardzo ładnie materiałowo (np. ładnie obszyte boczki czy wyflokowane kieszenie w drzwiach, czego nie ma np. w obecnym Q7).
    Ostatnio edytowane przez PappaIce ; 02-07-2019 o 08:20

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Jak to mówią co kto woli
    Mi akurat nie pasują kieszenie w drzwiach - nie mogę tam włożyć butelki i ten plastik o fakturze skory na gorze deski - opcja z obszyciem skóra wyglada o niebo lepiej
    Co do materiałów lewarka - ja jeździłem golasem BMW 4 z 2016 i naprawdę nie dostrzegłem wielkich różnic - choć fakt materiał nie jest wyszukany

    Zgadzam się natomiast ze oba auta potrzebują mini liftingu - widziałbym lepsze multimedia (dotyk, funkcjonalność), ledy zamiast xenonow (ja lubię Xenon ale za ta kasę to powinien być led) + dodatkowe wspomaganie kierowcy (utrzymanie pasa ruchu, wspomaganie parkowania i kamera o rozdzielczości wyższej niż kalkulator !!)

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Niech konkurencja najpierw wprowadzi takie same rozwiazania techniczne co w Giulii/Stelvio i niech odchudza te swoje cacka dla "gadzeciarzy" to wtedy mozna podyskutowac. Zaloze sie, ze one wtedy nie beda kosztowac 250 ale sporo drozej.

    Rowniez nie rozumiem tej goraczki na LEDy. Mam w drugim samochodzie "Bi-LEDy" (bo nie bylo xenonow nawet za doplata) i nie zauwazylem, zeby to cos bylo lepsze. Xenony swieca mocniej niz LED a zarnik zawsze mozna wymienic.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Kusiben
    Postów
    4

    Domyślnie

    A jakich rozwiązań brakuje w konkurencji? Pzdr

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulietta] Lifting
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 365
    Ostatni post / autor: 21-02-2019, 16:56
  3. [MiTo] face lifting
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 11:03
  4. Lifting 164
    Utworzone przez andzia w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-04-2007, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory