Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 68

Temat: Stelvio lifting

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Niech konkurencja najpierw wprowadzi takie same rozwiazania techniczne co w Giulii/Stelvio i niech odchudza te swoje cacka dla "gadzeciarzy" to wtedy mozna podyskutowac. Zaloze sie, ze one wtedy nie beda kosztowac 250 ale sporo drozej.
    masz rację, są marki które idą w gadżety, ale podstawa jest słaba, jak dla mnie na przykłąd Jaguar, Volvo, trochę Lexus, auta są dobrze wyposażone, ale ciężkie i dynamicznie słabe. Ale z drugiej strony ktoś może powiedzieć że Alfa oprócz dobrej mechaniki nie ma wiele do powiedzenia w systemach bezpieczeństwa, czy wszelkich udogodnieniach elektronicznych dla pasażerów. I tak na prawdę żeby mieć najlepsze z obu światów musisz kupić coś od BMW albo Mercedesa, za trochę większe kwoty.

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Rowniez nie rozumiem tej goraczki na LEDy. Mam w drugim samochodzie "Bi-LEDy" (bo nie bylo xenonow nawet za doplata) i nie zauwazylem, zeby to cos bylo lepsze. Xenony swieca mocniej niz LED a zarnik zawsze mozna wymienic.
    Ledy "zwykłe" nie różnią się od xsenonów w mojej praktyce. Miałem w subaru , mam w toyocie firmowej, i to jest podobne światło. Ale już matrycowe ledy to inna bajka, świecą dalej, wycinają pojedyncze miejsca żeby nie oślepiać, skręcają za autem lepiej niż skrętne ksenony, i robią sympatyczne przedstawienia przy włączaniu auta. Tu widać przewagę techniczną. A są jeszcze lasery, dostępne już nawet w serii 3 bmw czyli jakby nie było konkurencji dla Giulii. Myślę ze Alfa ma naprawdę sporo w dziedzinie komfortu i multimediów do nadrobienia, i wiele osób czeka na lift Giulii i Stelvio. Dla mnie na przykład brak systemów asystujących i słąbe wyciszenie było dyskwalifikujące, przy zakupie auta na dłuższe trasy

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    [MENTION=79362]krist[/MENTION]

    Ja mam przyklad mojej zony, ktora oznajmila mi kiedys, ze ona nie wsiadzie do innego samochodu, ktory nie ma kamer 360 do parkowania. Ale teraz nie jest to jej niezbedne bo "chcialabym wziasc alfe w tym tygodniu pliz". Samochod jest od jezdzenia a nie od zabawy gadzetami, ktore nota bene i tak kiedys sie znudza itp. Ja rozumiem, ze niektorzy nie czuja emocji zwiazanych z samochodami i potrzebuja "wozidło" co ich zawiezie do pracy i sie nie zepsuje. Tak tez tlumacze wszystkim co sie mnie pytaja "jak sie jezdzi Alfa". Nie czujesz tego to nie zrozumiesz.

    Jakich systemow asystujacych Ci brakuje? Ostatnio jedna Pani stwierdzila, ze sobie skreci do marketu akurat tuz przed moja maska, nie zdazylem nacisnac hamulca a system "asystujacy" zadzialal i samochod stanal w miejscu. Inaczej bylyby dwie szkody calkowite. Inne systemy to moze by dzialaly ok, jakby w naszym kochanym kraju (kochanym bo zaraz moderator wytnie jakbym nazwal inaczej) bylyby dobrze oznaczone drogi i bez remontow. Jak wsiadam do takiego samochodu to te wszystkie systemy wylaczam bo dostaje nerwicy od "brzeczenia" i od zagrozen na drodze jakie te systemy tworza. Kiedys samochod typu kia, wyrywal mi kierownice chcac wjechac w robotnikow, kiedy ja chcialem ich ominac. Czy samochod typu toyota, ktory znalazl na autostradzie znak ograniczenia do 40tki przy zjezdzie i przyhamowal mi samochod ze 140tki. Jak mnie ludzie obtrabili z tylu.

    A te matryce LED, jak ja je kocham na autostradzie, kiedy lewy pas wolny i matryca decyduje go oswietlac, oslepiajac mnie w lewym lusterku. Szalu mozna dostac. Niestety te wszystkie "systemy" sa i beda niedopracowane. Zreszta ja jako "inzynier systemowy" z doswiadczenia wiem, ze systemy sa po to zeby sie psuc. Wiec trzymam sie od nich z daleka.

    PS co do komfortu. Jesli ktos do samochodu wybiera sobie wielkie felgi i nisko profilowe opony plus sportowe twarde siedzenia to niech nie narzeka na komfort. Ja do predkosci 50km/h nie zwalniam przed progami. Jezdze na 17kach i balonach.
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 04-07-2019 o 09:52
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    [MENTION=79362]krist[/MENTION]

    Ja mam przyklad mojej zony, ktora oznajmila mi kiedys, ze ona nie wsiadzie do innego samochodu, ktory nie ma kamer 360 do parkowania. Ale teraz nie jest to jej niezbedne bo "chcialabym wziasc alfe w tym tygodniu pliz". Samochod jest od jezdzenia a nie od zabawy gadzetami, ktore nota bene i tak kiedys sie znudza itp. Ja rozumiem, ze niektorzy nie czuja emocji zwiazanych z samochodami i potrzebuja "wozidło" co ich zawiezie do pracy i sie nie zepsuje. Tak tez tlumacze wszystkim co sie mnie pytaja "jak sie jezdzi Alfa". Nie czujesz tego to nie zrozumiesz.

    Jakich systemow asystujacych Ci brakuje? Ostatnio jedna Pani stwierdzila, ze sobie skreci do marketu akurat tuz przed moja maska, nie zdazylem nacisnac hamulca a system "asystujacy" zadzialal i samochod stanal w miejscu. Inaczej bylyby dwie szkody calkowite. Inne systemy to moze by dzialaly ok, jakby w naszym kochanym kraju (kochanym bo zaraz moderator wytnie jakbym nazwal inaczej) bylyby dobrze oznaczone drogi i bez remontow. Jak wsiadam do takiego samochodu to te wszystkie systemy wylaczam bo dostaje nerwicy od "brzeczenia" i od zagrozen na drodze jakie te systemy tworza. Kiedys samochod typu kia, wyrywal mi kierownice chcac wjechac w robotnikow, kiedy ja chcialem ich ominac. Czy samochod typu toyota, ktory znalazl na autostradzie znak ograniczenia do 40tki przy zjezdzie i przyhamowal mi samochod ze 140tki. Jak mnie ludzie obtrabili z tylu.

    A te matryce LED, jak ja je kocham na autostradzie, kiedy lewy pas wolny i matryca decyduje go oswietlac, oslepiajac mnie w lewym lusterku. Szalu mozna dostac. Niestety te wszystkie "systemy" sa i beda niedopracowane. Zreszta ja jako "inzynier systemowy" z doswiadczenia wiem, ze systemy sa po to zeby sie psuc. Wiec trzymam sie od nich z daleka.

    PS co do komfortu. Jesli ktos do samochodu wybiera sobie wielkie felgi i nisko profilowe opony plus sportowe twarde siedzenia to niech nie narzeka na komfort. Ja do predkosci 50km/h nie zwalniam przed progami. Jezdze na 17kach i balonach.
    Jest w tym dużo prawdy co piszesz, ale trzeba również wziąć poprawkę na "tych innych", a ci inni to przeważnie statystyczny klient, który generuje lwią cześć sprzedaży danego samochodu. Ja uważam, że nic by się nie stało, gdyby te dostępne nowinki byłyby dostępne, a czy by się je wybierało czy nie należałoby do decydującego się klienta. Prawda niestety jest taka, że niektórzy swój zakup uzależniają właśnie od obecności na pokładzie tych gadżetów bez względu, czy będą z nich korzystać czy nie bo sąsiad ma czy koledzy z pracy, niestety nikt i nic tego nie zmieni, a jak nie będzie sprzedaży to nie będzie marki w ostateczności...

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Jak mowil pewien znawca motoryzacji (nie pamietam nazwiska) Alfa Romeo to byla jest i będzie marką niszową ale będzie. Wiele podobnych marek nie przetrwa, jak np Subaru, ktore niedlugo bedzie wytwarzac tylko produkty toyoto-podobne. A Lancia moze nie miala takiej rzeszy fanow i stwierdzili, ze nie ma sensu tej marki rozwijac.

    FCA mogloby zwiekszyc sprzedaz jakby zeszlo z ceny na produktach Maserati/AlfaRomeo (vide sukces 156-ki). Cena jest najwiekszym czynnikiem, ktora decyduje o sprzedazy. Ale pewnie musialaby nastac jakas rewolucja ideologiczna w marketingu. W tej chwili panuje "przesad", ze im wieksza cena tym klient ma pomyslec, ze kupuje lepszy produkt
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    [MENTION=62986]_arekm_[/MENTION]

    systemy: ja osobiście nie kupię auta do jeżdżenia (w przeciwieństwie do weekendowego "upalania") bez systemów utrzymujących pas ruchu , tempomatu aktywnego i ostrzegania przed zderzeniem. Wiem że nie są idealne, ale kilka razy mi pomogły, a ze dwa razy po prostu zapobiegły stłuczce z mojego gapiostwa. Nie miałem, jeździłem, ale ze 2 razy wjechałem delikatnie w korku komuś w zderzak, teraz to już się nie zdarza. W moim obecnym aucie system utrzymywania pasa ruchu działa świetnie, jadąc sam jestem z stanie obrócić się na chwilę poszukać czegoś w torbie, spokojnie spojrzeć na telefon jak potrzeba, i jadąc w niewielkim ruchu po autostradzie, albo poruszając się w mieście w korku odciąża skupioną uwagę, i po prostu jazda mniej męczy. Jeździłem długo bez tego, ale już bym nie chciał. Tak samo jaz a ABS kiedyś nie było i też się dało radę jechać, teraz nikt by nie chciał autem bez ABS na co dzień jeździć, bo po prostu ułatwia to hamowanie.

    Jeśli chodzi o komfort: mam 20 calowe felgi, i też nie zwalniam, komfort jest i auto daje radę. Do tego największa bolączka alfy jako auta na trasę: wyciszenie. Powyżej 150-160 robi się naprawdę głośno. Jest wiele innych systemów, które nie są niezbędne, i można beznich żyć, ale auto aspirujące do segmentu premium powinno mieć możliwość ich wyboruJa rozumiem że alfa po zmianach jest na dorobku, z firmy na pozionie usportowionego standardu, powiedzmy seata, chce wejść na poziom włoskiego BMW, i troche im to czasu zabierze zanim się dorobią wielu rozwiązań które dla bmw są standardowe, doceniam ich technologię i lekką budowę aut, ale nie mogą na tym poprzestać jeśli ta marka ma się rozwijać.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Wystarczy dodać chociażby możliwość stałego wyłączenia SS i ESP a sprzedaż wzrosłaby % znacznie od dzisiejszych poziomów. Jak dla mnie do poprawy jest jakość kamery, lewarka zmiany biegów, dodanie ogrzewania przedniej szyby oraz wentylowanych foteli i więcej do szczęścia mi nic nie potrzeba No może w standardzie pneumatyczne zawieszenie i Active Torque Vectoring

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    ja osobiście nie kupię auta do jeżdżenia (w przeciwieństwie do weekendowego "upalania") bez systemów utrzymujących pas ruchu , tempomatu aktywnego i ostrzegania przed zderzeniem
    Znaczy nie wiem o co chodzi bo to o czym pisałeś Alfa ma. No może asystent pasa ruchu nie ma ingerencji w układ kierowniczy, ale jest

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Znaczy nie wiem o co chodzi bo to o czym pisałeś Alfa ma. No może asystent pasa ruchu nie ma ingerencji w układ kierowniczy, ale jest
    Nieprecyzyjnie napisałem, chodzi mi o aktywne utrzymywanie pasa ruch, auto samo kieruje. Często jeżdzę sam i to naprawdę robi robotę na autostradzie. Nie wiedziałem że alfa ma już ostrzeganie przed opuszczeniem pasa, kiedy rozmawiałem z dealerem tego nie było nawet w opcji, ale to już chwilę temu było.

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No nie wiem, czy gdyby zebrać wszystkich z tego tylko działu forum, udałoby się zamówić dwa identyczne pod względem wyposażenia (poza kolorem) auta. Każdy potrzebuje czegoś innego, a chce jeszcze czegoś innego. Podejrzewam, że podobnie byłoby z każdą marką, zawsze jest coś czego nie ma, nie może być lub jest ale dla wielu zbędne.

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    z tego co pamiętam czujnik/asystent pasa ruchu (brzęczący) jest od samego początku i to w standardzie

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulietta] Lifting
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 365
    Ostatni post / autor: 21-02-2019, 16:56
  3. [MiTo] face lifting
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 11:03
  4. Lifting 164
    Utworzone przez andzia w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-04-2007, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory