Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Montaż czujników parkowania bezinwazyjny

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja bym to określił inaczej - ktoś bez głowy opracował polski konfigurator auta aspirującego do miana auta premium
    W takim aucie, jakim jest/powinna być Giulia, takie rzeczy, jak czujniki parkowania przód/tył, składana kanapa, duży (czytelny) wyświetlacz przed kierownicą, fotochromatyczne środkowe lusterko, klimatyzowany schowek i elektroniczne wspomagacze kierowcy, powinny być w standardzie każdej wersji - nawet tej najtańszej
    Nie zgodzę się, marki premium specjalizują się w golec wersjach, żeby na początku cennika nie razić po oczach ceną. Giulia przy BMW czy Mercu to i tak dobrze wyposażony golas. O premium świadczy ilość opcji i możliwości personalizacji a nie wyposażenie wersji podstawowej .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie zgodzę się, marki premium specjalizują się w golec wersjach, żeby na początku cennika nie razić po oczach ceną. Giulia przy BMW czy Mercu to i tak dobrze wyposażony golas. O premium świadczy ilość opcji i możliwości personalizacji a nie wyposażenie wersji podstawowej .
    Przyjmując taki punkt widzenia, to podstawowa Giulia powinna mieć metalowe felgi i szyby na korbkę Wyposażenie, które wymieniłem, to nie są dzisiaj żadne gadżety do personalizacji auta, tylko bardzo podstawowe wyposażenie auta (dla producenta) za grosze, bez których wstyd wyjechać z salonu i montować samodzielnie. Porównaj sobie wyposażenie podstawowej wersji Guilii/Stelvio na rynek polski i niemiecki i wtedy zrozumiesz o czym ja pisałem
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 27-05-2019 o 20:44
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    bartekpl, chłopie spadłeś mi z nieba. Włąsnie chciałem założyć temat czy ktoś nie dokładał ori czujników na przód. Moja Giulia ma czujniki tylko na tyle ale po mojej byłej maks dopasionej 159 brakuje mi czujników z przodu. Myślałem o czujnikach ori ale pewnie będzie drogo a poza tym jest jakiś problem z ramką tablicy rejestracyjnej więc elektromagnetyczne będą idealne. Czy mozna ten pasek ciąć na fragmenty czy to musi być jeden pasek? Jeśli nie to może być problem bo jest tablica rejestracyjna i scudetto.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja kupilem ori kratki przednie od wersji z czujnikami i tylko tam mam je wlozone.
    podpiete sa osobno na guzik, jak potrzebuje to właczam, uruchamiaja sie po wcisnieciu hamulca na ok 30s.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Też o tym myślałem. Dobry pomysł. A masz podpięte pod ori wiązkę? Czy wogóle jest zamontowana ori wiązka do podpięcia czujników i czy po podpieciu pojawi się "czerwone pole przed autkiem" na ekranie navi?
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 26-03-2020 o 12:49

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    to pytanie do [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] czy mając OE kabelki w zderzaku da się do podpiąć jak w oryginale i co wymagałoby przeróbki?

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ktoś miał próbować podpiąć do centralki, musisz mieć centralkę która obsługuje przód i tył. Ale nie ma pewności że to będzie działało.
    Chyba jesscze nikt tak nie podłączył.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    wg schematów jest jedna centralka jak w 159, trzeba sprawdzić w ePer czy jest inna dla wersji z PDC przód. nawet powinno być łatwiej bo w Giulii/Stelvio nie ma osobnych głośniczków do PDC. jeśli jest inna centralka to o ile nie zablokowali np po VIN to dołożenie czujników przednich, puścić proxi powinno ruszyć. Jeśli centralka jest ta sama, to może być gorzej, bo trzeba będzie znać jakie ustawienie w proxi to zmienia - sam MES gotowca nie ma.

    chciałem sprawdzić, ale ePer na fiatklubpolska daje komunikat: 502 Bad Gateway, wiec lipa narazie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Podobno są różne centralki, różnią się ilością wejść.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    bardzo możliwe, ale teraz czas już czas sprawdzic a nie zgadywać/zakładać - ja napisałem 2 możliwe scenariusze. niech zainteresowani szukają/sprawdzą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Montaż czujników parkowania
    Utworzone przez domin w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-04-2020, 15:18
  2. Montaż czujników parkowania
    Utworzone przez psylo w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 16:26
  3. Montaż czujników parkowania tył w 147
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:49
  4. Montaż czujników parkowania tył
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 20:59
  5. Montaż czujników parkowania przód
    Utworzone przez dareme89 w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 13:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory