Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #201
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Stelvio Veloce 210km MY2020
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrAND Zobacz post
    Witajcie
    Mam nowe 2020 stelvio 2.0 po lifcie i klimę w trybie auto. Kilkukrotnie zdążyło mi się, że po zatrzymaniu na światłach i wyłączeniu silnika funkcją start stop klimatyzacja i nawiew przestawały działać i nie działa w czasie dalszej jazdy. Nie działa nawet sterowanie klimą, ani przełączanie na manual. Po restarcie silnika wszystko wraca do normy. W ASO nie wyskakują żadne błędy. Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się z podobnym problemem?
    Pozdrawiam.
    Witaj,

    Dokładnie ten sam problem. Na razie zrobiłem 3k km, pojawił się raz. Klimatyzacja wyłącza się w pełni i nie reaguje na nic. Restart silnika rozwiązuje problem.

    Z drugiej strony zawsze wyłączam SS i dlatego wcześniej tego nie zauważyłem.

    Stelvio 2.2 poliftowe.

  2. #202
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Mam to samo w nowej veloce wymienili mi silnik od wiadtraka ale to nic nie dało maja pisać do Włoch co z tym zrobić

  3. #203
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Stelvio Veloce 210km MY2020
    Postów
    17

    Domyślnie

    Nie prościej wyłączyć SS?

  4. #204
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Wymieniono przekaznik t20 i to bylo przyczyna usterki

  5. #205
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wczoraj w innym wątku było o problemach z rozruchem i wymianą przekaźnika R2 przed przednim prawym nadkolem, dziś inny.
    ciekawe czy mamy potencjalny problem znów z obciążeniem indukcyjnym (tu akurat silnik dmuchawy). Przekaźnik T20 jest sterowany przez INT/A czyli po stacyjce i (co tu kluczowe może) wyłączany na czas rozruchu (wentylator już kręci, zatrzymuje S&S, dalej kręci, potem rozruch i przerywa indukcyjne obciążenie). Przed wentylatorem siedzi jeszcze jakiś regulator prędkości obrotowej, sterowany sygnałem PWM generowanym przez sterownik klimatyzacji, zależy jak jest zbudowany regulator i jak ten PWM generowany (czy np wyłącza regulator obrotów - centralka jednak ma tylko stałe +12V i po kluczyku (zwykłe INT a nie INT/A), jeśli już to po CAN mogłaby dostać info o rozruchu, ale czy dostaje i czy wykorzystuje?), ale jeśli zdarza się że to przekaźnik odłącza zasilanie (a sam nie ma zabezpieczenia przeciwprzepięciowego), a regulator obrotów robi w tym czasie przewodzenie, to powstanie iskra na stykach przekaźnika która z czasem przypala styki.
    No chyba że są zabezpieczenia i dobrze teoretycznie zaprojektowali sekwencję pomędzy INA/A a sygnałem PWM, ale przekaźniki są tandetne?
    Jakieś przemyślenia ktoś ma?

    Na przyszłość widać rada - masz jaja z elektryką, wymieniasz profilaktycznie przekaźniki na obwodach powiązanych (można rozebrać je, pooglądać stan, ewentualnie pomyśleć nad zabezpieczniem)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 14-10-2020 o 22:44
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #206
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Panowie,

    Dziś doświadczyłem opisanego tu przypadku wyłączenia się chłodzenia podczas jazdy. Wróciło po krótkim postoju. Dziś kolejny raz...

    Czy wiemy jednoznacznie co jest przyczyną? Auto z 2016.
    Czy rzeczywiście wymiana przekaźnika załatwia problem?

  7. #207
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    myslalem ze juz do czegos na gorum doszlismy w stulu: goracy dzien, dluga trasa i klima usyawiona na mocniejsze chlodzenie (za mocne), zawor w koncu jest az oblepiony lodem z zewnatrz a wewnatrz skurcz termiczny powoduje ze sie przytnie? eraca do dzialania po jakms czasie postoju.... ja tam w upalne dni mam ustawione na 22.5C a nawiew ok 30-40% skali i u mnie nigdy problem nie wystapil
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #208
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Hmmm..., dziwna sprawa. Aż nie chce się wierzyć. Jeśli jest jak piszesz to pierwszy raz z czymś takim się spotykam.

  9. #209
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Ja to miałem np. w firmowej Megance.

  10. #210
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    takie zawory produkuje pewnie kilkua specjalistycznych firm na swiecie, moze jakus model ktory jeden z nich wprowadził na rynek nie jest do końca udany? [MENTION=86626]07105415[/MENTION] a jak z klimy korzystales gdy problem wystapil?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory