Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Czy ktoś wie czy w Stelvio i Giulii są różne rodzaje szyb przednich i bocznych? Chodzi mi o powłoki UV itp. Na tych zdjęciach widać, że największą grzałką jest nagrzana przez słońce deska rozdzielcza (ma ponad 40 stopni).

    Druga sprawa – padła sugestia odnośnie filtra kabinowego. W naszych warunkach jakości powietrza wymiana filtra 2x w roku nie jest fanaberią przy większych przebiegach i to pierwsza rzecz, którą autor wątku powinien zrobić. Pytanie – gdzie szukać u nas filtra?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Filtr był wymieniany przy 15.000 czyli jakiś miesiąc temu. Przy okazji serwisu.

    Testowałem wczoraj klimatyzację tryb automatyczny uwzględniają wszystkie zalecenia (też te dla tych co nie umieją obsługiwać klimatyzacji :-) )
    i nigdy ( 2 godziny ) nie przełączyło nadmuchu na nogi i na szybę przednią.
    Zmierzona temperatura pod kierownicą (nogi) 30 stopni.Trudno tu mówić o jakimkolwiek komforcie.

    Dokładnie jak zauważył "jahu" deska rozdzielcza to wielka grzałka nie wspominając o słupkach i dachu przy przedniej szybie.
    Jak świeci słońce to wszystko się nagrzewa, słońce chwilowo chowa się za chmurami można odczuć poprawę chłodzenia.
    Byłem w sobotę w firmie zajmującej się szybami samochodowymi i niby szyby są z UV ( tak mówią oznaczenia)

    Poczytałem trochę na niemieckim forum i znalazłem podobny problem. Uznano to za błąd oprogramowania nie wiem czy od tego czasu wprowadzono jakieś zmiany.
    Dodatkowo po dłuższej jeździe zamarzały wymienniki blokując przepływ powietrza. Był wątek o izolowaniu czujników temperatury w okolicach deski aby nie przekłamywały pomiarów.

    Nie jestem fanem marki, kupiłem Alfę bo mi się spodobała, testowałem przed zakupem jesienią - dotarła pod koniec grudnia.
    Przygodę z klimatyzacją zacząłem w pierwszych dniach majowego słońca :-))

    Kolejna sprawa to głośność wentylatora, przy 50% jest bardzo głośny nie mówiąc o 100%.
    W trakcie wczorajszych testów wentylator cały czas pracował na 50% hałasując niemiłosiernie a komfort jazdy był żaden.
    I znowu na niemieckim forum opis wyciszania dmuchawy... :-)

    Tak sobie myślę, że czasy "zrób to sam" przy autach klasy "premium" ( podobno Stelvio tu jest zaliczane) już minął i należy oczekiwać
    fabrycznych rozwiązań.

    Jak pisałem, we wtorek auto idzie na dwa dni do serwisu przy okazji innych "drobiazgów". Zobaczymy co zdołają naprawić.
    W poniedziałek dowiem się w jaki sposób można zrezygnować z leasingu ( pewnie nie będzie to łatwe a na pewno mało opłacalne )
    i po tym wszystkim podejmę decyzję, czy zmieniam auto w możliwie krótkim czasie czy też zmuszony będę poprawiać fabrykę :-)

    Co do jednego jestem niestety przekonany, jest to moja pierwsza i ostatnia Alfa mimo jak wspominałem fajnej dynamiki i prowadzenia
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flir_20190601T140822.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	53.5 KB
ID:	259012  

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Znam jeszcze jedną markę, w której klimatyzacja w trybie auto na nogi wieje ciepłym (czasem nawet gorącym) powietrzem. Producent mówi: "taki soft, jest dobrze, można skorzystać z ustawień manualnych". Dodali jeszcze, że "głowa powinna być w chłodzie a nogi w cieple" . To nie żart.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Co do jednego jestem niestety przekonany, jest to moja pierwsza i ostatnia Alfa mimo jak wspominałem fajnej dynamiki i prowadzenia
    I właśnie to świadczy o Tobie jako kliencie.


    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post

    Co do jednego jestem niestety przekonany, jest to moja pierwsza i ostatnia Alfa mimo jak wspominałem fajnej dynamiki i prowadzenia
    Wygląda na to, że uważasz użytkowników Alf za wyjątkowo ciepłolubnych, skoro bez marudzenia wysiadują w swoich wozach w takim upale Prawda jest taka, że we Włoszech tez bywa ciepło i klimatyzacja musi być wydajna.
    Daj szanse serwisowi się wykazać i nie wpadaj w panikę. Rezygnacja z leasingu to spore koszty a masz przecież fajny samochód. O tym , czy kupisz kolejną Alfę , zdecyduj na końcu użytkowania i nie kieruj się stereotypami ale doświadczeniami z kilku lat jazdy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Daj szanse serwisowi się wykazać i nie wpadaj w panikę. Rezygnacja z leasingu to spore koszty a masz przecież fajny samochód. O tym , czy kupisz kolejną Alfę , zdecyduj na końcu użytkowania i nie kieruj się stereotypami ale doświadczeniami z kilku lat jazdy.
    głos rozsądku :-) Dzięki. Dajemy wykazać się serwisowi

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Znam jeszcze jedną markę, w której klimatyzacja w trybie auto na nogi wieje ciepłym (czasem nawet gorącym) powietrzem. Producent mówi: "taki soft, jest dobrze, można skorzystać z ustawień manualnych". Dodali jeszcze, że "głowa powinna być w chłodzie a nogi w cieple" . To nie żart.
    Przecież on ma tylko, albo aż, uwalony/zabrudzony czujnik temperatury w kabinie. Soft od klimatyzacji działa (przynajmniej u mnie) bezbłędnie i po kilku minutach jazdy w ogóle nie słychać szumu z nawiewów, tylko delikatny szmerek i nie ma znaczenia, czy to zima, czy lato. Temperatura ustawiona na 21 st. C i nie ruszana prawie od zakupu auta nie licząc początkowych testów działania różnych przycisków w kabinie.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Filtr był wymieniany przy 15.000 czyli jakiś miesiąc temu. Przy okazji serwisu.
    Wiem, że to trochę zakrawa na paranoję – ale ja sprawdziłbym własnoręcznie czy na 100% został wymieniony czy tylko "odkurzony".


    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    I właśnie to świadczy o Tobie jako kliencie.
    Jeśli w aucie za około 200.000 zł nie działa coś tak podstawowego jak klimatyzacja, a serwis sobie z tym nie może poradzić to chyba nie ma co się dziwić takiej decyzji...

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jeśli w aucie za około 200.000 zł nie działa coś tak podstawowego jak klimatyzacja, a serwis sobie z tym nie może poradzić to chyba nie ma co się dziwić takiej decyzji...
    Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski - przecież on nawet nie był jeszcze z tym w ASO. Jak klimatyzacja dostaje informacje z czujnika, że w kabinie jest np. 0 st. C, to będzie dmuchać ciepłym, a nie chłodzić
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jeśli w aucie za około 200.000 zł nie działa coś tak podstawowego jak klimatyzacja, a serwis sobie z tym nie może poradzić to chyba nie ma co się dziwić takiej decyzji...
    Jaki serwis??

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory