Strona 9 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    [MENTION=82575]Andrzej..Z[/MENTION] może jeszcze zwróć uwagę na wskazania temperatury na zegarach. Mi dzisiaj pokazało 3 topnie w pewnym momencie (przy ok. 25+ na zewnątrz) i klima ustawiona na 21 czy 22 stopnie prawie wyłączyła nadmuch, a to co leciało było ciepłe (w aucie momentalnie zrobiło się mega ciepło). Może Tobie też wariuje czujnik (niekoniecznie tak drastycznie) i dlatego klima jest niewydajna.

    A przy okazji dodam, że ja też nie jestem zadowolony ze sposobu działania klimatyzacji (w Giulii). Też jest mi trochę za ciepło w nogi w trasie, ale najbardziej mi przeszkadza, że klima ustawiona na auto dmucha bardzo mocno i jakoś nie chce schodzić na niższą siłę nawiewu. Przez bardzo długi czas naparza, co jest męczące akustycznie.

    I jeszcze pytanie: czy dostałeś jakiś papier, jakiegoś rodzaju raport ze zgłoszenia oraz (braku) naprawy (i powodach)?

  2. #82
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Andrzej, jako zastępczym jeździsz teraz /jeździłes Julka. Tam przecież klima w trybie auto działa identycznie, tzn gdy klima schladza, dmucha tylko kratkami na kabinę, czyli dwiema środkowym i dwiema bocznymi na szyby boczne.
    No nie wiem.. U mnie (też tryb AUTO) czuję niewielki, ale wyczuwalny "powiew" kratkami tymi po bokach schowka na desce rozdzielczej (nazwijmy na podszybiu), czyli lekko schładza szybę, deskę i górę. Nie czuję powiewu na twarz z tego oczywiście, ale chłód tamtędy się "sączy". Pytanie, czy to bug, czy to feature.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 06-06-2019 o 17:01

  3. #83
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    A przy okazji dodam, że ja też nie jestem zadowolony ze sposobu działania klimatyzacji
    Nic dziwnego skoro:
    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Mi dzisiaj pokazało 3 topnie w pewnym momencie (przy ok. 25+ na zewnątrz) i klima ustawiona na 21 czy 22 stopnie prawie wyłączyła nadmuch, a to co leciało było ciepłe (w aucie momentalnie zrobiło się mega ciepło). Może Tobie też wariuje czujnik (niekoniecznie tak drastycznie) i dlatego klima jest niewydajna.
    Ewidentnie masz uszkodzony układ. I to nie jest wina tylko czujnika temperatury zewnętrznej.

  4. #84
    Użytkownik Świeżak Avatar PolAlfaStelvio
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Jakaś funkcja w pilocie? Ciekawe.
    Chyba wszystkie przynajmniej Stelvio mają opcję, że po przytrzymaniu dłużej przycisku otwarcia drzwi okna się opuszczają. Przetestowałem, że jak zwolnie przycisk w momencie otwierania to okna otworzą się do połowy. Jeżeli przytrzymam dłużej otworzą się całkiem. wygodne

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    [MENTION=82575]Andrzej..Z[/MENTION] może jeszcze zwróć uwagę na wskazania temperatury na zegarach. Mi dzisiaj pokazało 3 topnie w pewnym momencie (przy ok. 25+ na zewnątrz) i klima ustawiona na 21 czy 22 stopnie prawie wyłączyła nadmuch, a to co leciało było ciepłe (w aucie momentalnie zrobiło się mega ciepło). Może Tobie też wariuje czujnik (niekoniecznie tak drastycznie) i dlatego klima jest niewydajna.

    A przy okazji dodam, że ja też nie jestem zadowolony ze sposobu działania klimatyzacji (w Giulii). Też jest mi trochę za ciepło w nogi w trasie, ale najbardziej mi przeszkadza, że klima ustawiona na auto dmucha bardzo mocno i jakoś nie chce schodzić na niższą siłę nawiewu. Przez bardzo długi czas naparza, co jest męczące akustycznie.

    I jeszcze pytanie: czy dostałeś jakiś papier, jakiegoś rodzaju raport ze zgłoszenia oraz (braku) naprawy (i powodach)?
    Problem głośności nawiewu to odrębna sprawa. Na 50% mocy a tak zazwyczaj u mnie pracuje wentylacja w trybie automatycznym przy obecnych temperaturach jest głośno.
    Znalazłem na niemieckim forum dwa tematy :

    https://www.alfisti.net/alfa-forum/a...imaanlage.html
    https://www.alfisti.net/alfa-forum/a...a-stelvio.html

    Na tą chwilę pomijam głośność nawiewu z uwagi na fakt, że auto od soboty jedzie na "tygodniową kurację wyciszającą", dodam trochę kilogramów materiałów tłumiących ( o czym zapomniał producent )
    aby Stelvio ucywilizować :-) Może będzie wolniejsze o 0,1s ale to przeżyję. Liczę, że uda się w znacznym stoponiu ograniczyć hałas dmuchawy.
    Po kuracji wyciszającej zafunduję jeszcze "spa" na szyby - folia na tylne okna przyciemniana i bezbarwna, ceramiczna na przód i boki (kierowca pasażer) i szyberdach dla
    ograniczenia nagrzewania się wnętrza. W tym przypadku producent też zapomniał zadbać o nasz komfort podróżowania.

    Miałem do wyboru pozbyć się samochodu albo doinwestować, wybrałem to drugie, "ekonomicznie uzasadnione" rozwiązanie.
    Usłyszałem kiedyś w jakimś programie że "Alfa Stelvio ma wiele wad i jest trudna na co dzień ...ale kochamy tę "Ździrę" "( chyba słowa Prokopa ) i coś w tym jest :-)

    Co do trybu automatycznego klimatyzacji i braku "wiania"na nogi : przestałem się "kopać z koniem" i ukierunkowałem cześć strumienia powietrza ze środkowej kratki od strony kierowcy przy pomocy
    własnej wizytówki w stronę nóg - wieje rewelacyjnie i chłodzi co trzeba. Jeszcze zrobię otworki aby czuć bryzę we włosach i będzie ok. W wolnej chwili zaprojektuję coś bardziej dostojnego, wydrukuję w 3D
    i na ten moment zamknę moją przygodę z automatyczną klimatyzacją w Stelvio. Moje prymitywne rozwiązanie pozwala Stelvio wiać z całą mocą na wnętrze auta - niech ma - ja nie można inaczej a jednocześnie
    chłodzi co trzeba W różnych autach robiłem różne "rozwiązania" dla ich dostosowania pod swoje potrzeby - Stelvio wystawiło moją kreatywność na najwyższą próbę. :-))))

    Jak zauważyliście piszę w humorystyczny sposób, o moim zdaniem poważnym niedociągnięciu, jakim jest mało komfortowo działająca klimatyzacja w aucie za 270,000 PLN, SUV-e roku itp.
    Fakty są takie, że jak już kupiłem i zapłaciłem to niestety zapomniał o mnie sprzedający ( mimo prośby o kontakt pozostawionej w recepcji znanego salonu nikt się nie odezwał )
    na polu walki pozostał serwis który zaangażował się w rozwiązanie problemu ale w temacie klimatyzacji nic nie zdziałał.

  6. #86
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Auto za 270000 zł nie ma fabrycznie przyciemnianych szyb z tylu i paska przeciwslonecznego na przedniej szybie?

  7. #87
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Auto za 270000 zł nie ma fabrycznie przyciemnianych szyb z tylu i paska przeciwslonecznego na przedniej szybie?
    Giulietta pasek dostała dopiero po pierwszym lifcie ( jest w opcji), także Stelvio też może się go doczeka.

  8. #88
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No tak, ale chyba Giulietta nigdy nie kosztowała 270000...

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Po kuracji wyciszającej zafunduję jeszcze "spa" na szyby - folia na tylne okna przyciemniana i bezbarwna, ceramiczna na przód i boki (kierowca pasażer)
    Andrzej, mógłbyś zdradzić jaki koszt foliowania szyby czołowej i bocznych przednich folią bezbarwną ceramiczną?
    I jakie parametry tej folii (ile % energii cieplnej będzie pochłaniać).

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    No nie wiem.. U mnie (też tryb AUTO) czuję niewielki, ale wyczuwalny "powiew" kratkami tymi po bokach schowka na desce rozdzielczej (nazwijmy na podszybiu), czyli lekko schładza szybę, deskę i górę. Nie czuję powiewu na twarz z tego oczywiście, ale chłód tamtędy się "sączy". Pytanie, czy to bug, czy to feature.
    Masz rację. Sprawdziłem wczoraj te kratki u siebie i jest dokładnie tak, jak piszesz.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory