Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Jaki serwis??
    poczekajmy do czwartku.
    Po ostatnim ( pierwszym przeglądzie ) dopompowali opony równo wszystkie do 2,6 bara ( instrukcja mówi coś zupełnie innego ) robili dezynfekcję klimatyzacji więc może i tu poszło coś nie tak :-)

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jeśli w aucie za około 200.000 zł nie działa coś tak podstawowego jak klimatyzacja, a serwis sobie z tym nie może poradzić to chyba nie ma co się dziwić takiej decyzji...
    dzięki za obronę "NIEALFISTY" :-)

    Soft od klimatyzacji działa (przynajmniej u mnie) bezbłędnie i po kilku minutach jazdy w ogóle nie słychać szumu z nawiewów, tylko delikatny szmerek i nie ma znaczenia, czy to zima, czy lato. Temperatura ustawiona na 21 st. C i nie ruszana prawie od zakupu auta nie licząc początkowych testów działania różnych przycisków w kabinie.
    Jeżeli u Ciebie działa to znaczy, że u mnie też powinno co jest pocieszające

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Filtr był wymieniany przy 15.000 czyli jakiś miesiąc temu. Przy okazji serwisu.

    Testowałem wczoraj klimatyzację tryb automatyczny uwzględniają wszystkie zalecenia (też te dla tych co nie umieją obsługiwać klimatyzacji :-) )
    i nigdy ( 2 godziny ) nie przełączyło nadmuchu na nogi i na szybę przednią.
    Zmierzona temperatura pod kierownicą (nogi) 30 stopni.Trudno tu mówić o jakimkolwiek komforcie.

    Dokładnie jak zauważył "jahu" deska rozdzielcza to wielka grzałka nie wspominając o słupkach i dachu przy przedniej szybie.
    Jak świeci słońce to wszystko się nagrzewa, słońce chwilowo chowa się za chmurami można odczuć poprawę chłodzenia.
    Byłem w sobotę w firmie zajmującej się szybami samochodowymi i niby szyby są z UV ( tak mówią oznaczenia)

    Poczytałem trochę na niemieckim forum i znalazłem podobny problem. Uznano to za błąd oprogramowania nie wiem czy od tego czasu wprowadzono jakieś zmiany.
    Dodatkowo po dłuższej jeździe zamarzały wymienniki blokując przepływ powietrza. Był wątek o izolowaniu czujników temperatury w okolicach deski aby nie przekłamywały pomiarów.

    Nie jestem fanem marki, kupiłem Alfę bo mi się spodobała, testowałem przed zakupem jesienią - dotarła pod koniec grudnia.
    Przygodę z klimatyzacją zacząłem w pierwszych dniach majowego słońca :-))

    Kolejna sprawa to głośność wentylatora, przy 50% jest bardzo głośny nie mówiąc o 100%.
    W trakcie wczorajszych testów wentylator cały czas pracował na 50% hałasując niemiłosiernie a komfort jazdy był żaden.
    I znowu na niemieckim forum opis wyciszania dmuchawy... :-)

    Tak sobie myślę, że czasy "zrób to sam" przy autach klasy "premium" ( podobno Stelvio tu jest zaliczane) już minął i należy oczekiwać
    fabrycznych rozwiązań.

    Jak pisałem, we wtorek auto idzie na dwa dni do serwisu przy okazji innych "drobiazgów". Zobaczymy co zdołają naprawić.
    W poniedziałek dowiem się w jaki sposób można zrezygnować z leasingu ( pewnie nie będzie to łatwe a na pewno mało opłacalne )
    i po tym wszystkim podejmę decyzję, czy zmieniam auto w możliwie krótkim czasie czy też zmuszony będę poprawiać fabrykę :-)

    Co do jednego jestem niestety przekonany, jest to moja pierwsza i ostatnia Alfa mimo jak wspominałem fajnej dynamiki i prowadzenia
    Filtr był wymieniany przy serwisie? Radziłbym Ci osobiście to sprawdzić. Żebyś się nie zdziwił...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Wygląda na to, że uważasz użytkowników Alf za wyjątkowo ciepłolubnych, skoro bez marudzenia wysiadują w swoich wozach w takim upale Prawda jest taka, że we Włoszech tez bywa ciepło i klimatyzacja musi być wydajna.
    Daj szanse serwisowi się wykazać i nie wpadaj w panikę. Rezygnacja z leasingu to spore koszty a masz przecież fajny samochód. O tym , czy kupisz kolejną Alfę , zdecyduj na końcu użytkowania i nie kieruj się stereotypami ale doświadczeniami z kilku lat jazdy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Święta prawda. Piszą Ci, że u innych Klima działa ok. U Ciebie coś musi być zwalone. Zarzekanie się, że się nie kupi auta AR po jeden awarii, to mało rozsądne. To Beemek już by nikt nie kupował...

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Przecież on ma tylko, albo aż, uwalony/zabrudzony czujnik temperatury w kabinie. Soft od klimatyzacji działa (przynajmniej u mnie) bezbłędnie i po kilku minutach jazdy w ogóle nie słychać szumu z nawiewów, tylko delikatny szmerek i nie ma znaczenia, czy to zima, czy lato. Temperatura ustawiona na 21 st. C i nie ruszana prawie od zakupu auta nie licząc początkowych testów działania różnych przycisków w kabinie.
    Też uważam, że jest to kwestia jakiejś usterki. A to co napisałem o innej marce to czysta prawda. Sprawdzone na kilku egzemplarzach, a tłumaczenie inżynierów dosłowne.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Swego czasu walczyłem z inwazją rozbryzganych owadów na przedniej szybie w czasie jazdy autostradą - do tego stopnia, że skończyło się na komunikacie o małej ilości płynu. Na bocznej szybie pojawiał się mały spieniony wir z płynu w dolnym narożniku pod lusterkiem, ale efektu jak na załączonym przez autora wątku zdjęciu nigdy mi się nie udało osiągnąć.... może to kwestia jakiejś uszczelki?.

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Testowałem wczoraj klimatyzację tryb automatyczny uwzględniają wszystkie zalecenia (też te dla tych co nie umieją obsługiwać klimatyzacji :-) )
    i nigdy ( 2 godziny ) nie przełączyło nadmuchu na nogi i na szybę przednią.
    Zmierzona temperatura pod kierownicą (nogi) 30 stopni.Trudno tu mówić o jakimkolwiek komforcie.
    Ja tu tylko dodam, że silnik potrafi mocno "zagrzać" tam. Oczywiście jak jechałeś "spokojnie" to nie powinno to mieć większego znaczenia, ale zarówno w Giulii, jak w Giulieccie, w lecie, po szybszej jeździe miejskiej, takiej, że stojąc obok samochodu aż bucha, w środku w okolicy nóg też jest duuużo cieplej. Te silniki to jedne wielkie grzałki. Niestety nie mam kamerki FLIR, aby zmierzyć, ale tutaj to akurat obstawiam silnik.

    Problemem jest to, że deska osiąga tak astronomiczne temperatury, i ona de facto ogrzewa środek...

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Wytłumaczcie mi, jakim cudem wewnatrz jest gorąco, gdy temperatura na kratkach wylotowych wynosi 8 stopni?

  7. #37
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    8 stopni to już trochę słabo. Choć bez tropikalnych upałów powinna dać radę. Ale autor napisał, że w trybie manualnym chłodzi 5 stopni. Więc to nie jest usterka sprężarki/obiegu a sterowania. Ewentualnie jakiegoś czujnika.
    Odnośnie tego:
    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    jakim cudem wewnatrz jest gorąco, gdy temperatura na kratkach wylotowych wynosi 8 stopni?
    To nie cuda tylko po prostu słabe chłodzenie w połączeniu z niewłaściwym sterowaniem. Sterownik dobiera złe prędkości i kierunki a to w połączeniu z nawiewem 8 stopni wypada po prostu słabo. A skoro przekłamuje jakiś czujnik lub algorytm to pewnie jeszcze miesza z ciepłym. Nie ma w tym cudów.

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    8 stopni to już trochę słabo. Choć bez tropikalnych upałów powinna dać radę. Ale autor napisał, że w trybie manualnym chłodzi 5 stopni. Więc to nie jest usterka sprężarki/obiegu a sterowania. Ewentualnie jakiegoś czujnika.
    Odnośnie tego:

    To nie cuda tylko po prostu słabe chłodzenie w połączeniu z niewłaściwym sterowaniem. Sterownik dobiera złe prędkości i kierunki a to w połączeniu z nawiewem 8 stopni wypada po prostu słabo. A skoro przekłamuje jakiś czujnik lub algorytm to pewnie jeszcze miesza z ciepłym. Nie ma w tym cudów.
    Ale przecież jeśli temperatura powietrza przy kratce ma 8 stopni, a wentylator ducha z prędkością 50 % jak pisał autor, to w odległości 30-40 cm od kratki nie ma możliwości, żeby temperatura wynosiła powyzej 25 stopni. W trybie auto nawiew będzie dmuchal kratkami na kabinę, i tak też robi u autora, żadne tam na szybę czy nogi, i to jest najlepszy sposób schladzania kabiny. Jak na początku jest w nogi gorąco to zawsze można włączyć nawiew tylko na nogi, po schodzeniu dołu dać na auto.

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, ja nie zauważyłem jakiś szczególnych problemów z klimą, no auto czarne, środek czarny, ale jakoś moim zdaniem układ jest wydajny, sporo się grzeje zaiste przez panoramę, tym bardziej jak odsłonimy ją na całej długości, wtedy lekko mówiąc jest przytulnie.
    Nie wiem czy mi się wydawało, ale ostatnio jak robiłem długą trasę to jedynie zauważyłem pewny objaw, który może powodować to co kolega piszę, jak klima powiedzmy osiągnie zadaną temperaturę, to znacznie zmniejsza siłę nadmuchu, w poprzednim samochodzie chyba siła nadmuchu była dalej zauważalna, ale nie wiało takim zimnym, tutaj jakby dmuchawa dość mocno ograniczała obroty, ale nie jestem tego pewien muszę to sprawdzić przy okazji długiej trasy, tak na co dzień robię krótkie trasy to nie mam żadnych zastrzeżeń, biorąc pod uwagę kolor auta system wydaje się bardzo wydajny

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Ale przecież jeśli temperatura powietrza przy kratce ma 8 stopni, a wentylator ducha z prędkością 50 % jak pisał autor, to w odległości 30-40 cm od kratki nie ma możliwości, żeby temperatura wynosiła powyzej 25 stopni. W trybie auto nawiew będzie dmuchal kratkami na kabinę, i tak też robi u autora, żadne tam na szybę czy nogi, i to jest najlepszy sposób schladzania kabiny. Jak na początku jest w nogi gorąco to zawsze można włączyć nawiew tylko na nogi, po schodzeniu dołu dać na auto.
    Po to jest czujnik nasłonecznienia aby układ mógł kontrować napływ temperatury przez szybę czołową. Jeżeli tego by nie było to wtedy właśnie jest podobna sytuacja. U mnie w 6 klima zawsze najpierw nabija szybę i nogi w mróz dopiero potem sobie zwalnia ale tam jest stary typ klimatronika. Te nowe mogą mieć inaczej umieszczone czujniki np temperatury wnętrza.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory