Strona 6 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    VAGi też tak mają. Przycisk auto jest dwufunkcyjny, standard i "turbo" - przyspieszone uzyskiwanie zadanej temp.
    W praktyce po załączeniu turbo siła nadmuchu natychmiastowo się zwiększa, z reguły o dwie prędkości.

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    A na przykład w skodzie w audi z tego co widziałem. W sumie fajna sprawa

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    VAGi też tak mają. Przycisk auto jest dwufunkcyjny, standard i "turbo" - przyspieszone uzyskiwanie zadanej temp.
    W praktyce po załączeniu turbo siła nadmuchu natychmiastowo się zwiększa, z reguły o dwie prędkości.

    Trochę bez sensu bo jak chcesz konkretną temperaturę, która znacznie się różni od zastanej to i tak w Alfach klima zacznie szybciej dmuchać a potem zwalnia. Jak chcesz żeby więcej dmuchało to po prostu ... zwiększasz obroty wentylatora. W sumie nie wiem po co ma dmuchać szybciej. Może do odparowania szyb ale do tego jest osobny przycisk. Temperatura zmienia się momentalnie w tak małym pomieszczeniu a szum w głowie (jak w subaru) to ja dziękuję

    Ogólnie jestem pierwszy zawsze do narzekania i znajdowania że konkurencja radzi sobie lepiej to w tym przypadku muszę pochwalić Giulię, że klima (o ile prawidłowo działa termometr zewnętrzny po myjni ) działa bardzo dobrze. Cicho, szybko i skutecznie (opóźnienia w menu pominę ). To nie sztuka zrobić tornado i szybko schłodzić tylko zrobić to "elegancko" jak na "premium wanna be" przystało
    Ostatnio edytowane przez azar ; 04-06-2019 o 00:17
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Ja generalnie nie bronię ani nie zachwalam tego rozwiązania, wiem jak działa bo mam i sprawdziłem ale nie korzystam z klimy turbo bo też nie lubię tornada w kabinie

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    VAGi też tak mają. Przycisk auto jest dwufunkcyjny, standard i "turbo" - przyspieszone uzyskiwanie zadanej temp.
    W praktyce po załączeniu turbo siła nadmuchu natychmiastowo się zwiększa, z reguły o dwie prędkości.
    Chyba pomyliło Ci się z funkcją ECON. Coś co moim zdaniem jest bezsensu

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    U mnie wszystko działa pięknie. A może nie umiesz używać samochodu?

  7. #57
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Chyba pomyliło Ci się z funkcją ECON. Coś co moim zdaniem jest bezsensu

    A kwestia tego co napisałeś, nie nie pomyliło mu się, to zupełnie inna funkcja. Moim zdaniem wcale nie taka głupia. Po prostu jak komuś za słabo dmucha to może sobie włączyć, ale nie tak jak pisze azar można sobie podkręcić obroty bo wtedy wychodzimy z trybu auto, a tutaj dalej go mamy tylko nieco mocniej dmucha
    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    Econ to nic innego jak w wszystko auto, rozdział, temperatura, siła nadmuchu, ale przy wyłączonej sprężarce klimatyzacji. To tak jak w Alfie wyłączasz AC, a reszta auto, zatem nie wiem czemu bez sensu
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 04-06-2019 o 06:04

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    w
    W skodzie miałem 2 poziomy, w volvo 5...
    Nawet w kii były bodajże 2
    Chodzi o to aby nawet na auto moc ustawić czy klima ma działać spokojnie czy mocno

    Eco to coś innego - wyłącza lub w lepszych autach ogranicza użycie sprężarki

    Panowie nie zachowujcie się proszę jak sekta.
    Jak ktoś pisze ze coś jest słabe to nie znaczy ze nie wie jak korzystać z auta.
    Ja tez polubiłem to auto i markę ale bez przesady
    Ostatnio edytowane przez Jack801 ; 04-06-2019 o 06:27

  9. #59
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack801 Zobacz post
    w
    W skodzie miałem 2 poziomy, w volvo 5...
    Nawet w kii były bodajże 2
    Chodzi o to aby nawet na auto moc ustawić czy klima ma działać spokojnie czy mocno

    Eco to coś innego - wyłącza lub w lepszych autach ogranicza użycie sprężarki

    Panowie nie zachowujcie się proszę jak sekta.
    Jak ktoś pisze ze coś jest słabe to nie znaczy ze nie wie jak korzystać z auta.
    Ja tez polubiłem to auto i markę ale bez przesady
    Święte słowa, ja naprawdę odkąd jeżdżę Stelvio nie darzyłem taką sympatią żadnego mojego wcześniejszego auta, żona twierdzi że mam taką Włoszkę kochankę, zacząłem się również interesować historią marki, bardzo ciekawą z resztą, naprawdę uważam, że te auta mają to trudno definiowalne "coś", ale krytykowanie wszystkich systemów, które występują w innych markach, a myślę, że nawet ich nie znając i nie mając pojęcia jak działają jest po prostu dla mnie dziwne i nieco śmieszne

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Stelvio w serwisie czas na test klimatyzacji w Giulietta ( auto zastępcze ) dla porównania.

    Temperatura na zewnątrz około 30 stopni, słońce, godzina około 16,00.
    Auto stało i nagrzewało się dobre 4 godziny przed drogą powrotną do domu.Po otwarciu drzwi gorąc aż buchał :-)
    Zdjęcia po 30km jazdy, jakieś 30 minut, Część trasy przy prędkości około 120-130 reszta to miasto.
    Klimatyzacja po około 10 minutach wychłodziła samochód dając odczucie chłodu.
    Nastawiona na 22 stopnie ( było 21 ale trochę zimno się zrobiło :-)
    Życzyłbym sobie takiego efektu w Stelvio.

    Zwróćcie uwagę na temperaturę deski ...nawiew delikatnie wiał w kierunku górnej części przedniej szyby schładzając dach i deskę pod szybą jednocześnie.
    Wyraźnie czuć chłód po dotknięciu deski. Okolice nóg schłodzone - nawiewy czołowe skierowane w dół ( w Stelvio nie ma możliwości tak mocno ich ukierunkować do dołu )
    W Gulietta skierować można nawiew prawie pionowo. Środkowe nawiewy dmuchają delikatnie ( mimo otwarcia na 100% ) nie wieje na twarz, boczne przy oknach dmuchają mocniej
    ale to nie przeszkadza. Dojechałem nie zmęczony gorącem ( a dziś było ekstremalnie na słońcu ) ciesząc się zadziornością małej Włoszki.
    Zresztą miałem ją parę lat temu jako auto zastępcze i to Ona przekonała mnie aby myśleć o zakupie Alfy.
    Szkoda, że w tym aspekcie Stevio wypada słabo.

    To co zauważyłem, a co moim zdaniem bardzo poprawiło wynik testu to przyciemniony pasek w górnej części szyby przedniej.
    W Stelvio tego nie ma. Myślę, że warto będzie do dokleić choć jestem wrogiem takich rozwiązań, niefabrycznych. Może ktoś ma namiar na dedykowane "doklejanki".
    Przy dużej szybie czołowej w Stelvio nie będzie się tak rozgrzewać przednia cześć kierowcy w czasie jazdy pod słońce, kierownica, uda itd.

    Jutro mam odebrać auto z serwisu, ciekaw jestem diagnozy. Cieszę się, że wszyscy podeszli do tematu poważnie nie lekceważąc moich uwag. Chcą pomóc.
    Pytanie na ile będzie to możliwe.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flir_20190604T160928.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	149.4 KB
ID:	259062   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flir_20190604T160944.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	129.4 KB
ID:	259063   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flir_20190604T160957.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	168.6 KB
ID:	259064   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flir_20190604T161010.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	139.4 KB
ID:	259065  

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory