Strona 7 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #61
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Kolego śmiać mi się chce, bo miałem opisac działanie klimy w mojej Giuliettcie, ale se odpuściłem, bo nie chciałem się wtryniać w wątek o Stelvio. A żeby było śmieszniej to test robiłem dziś o tej samej godziny co Ty i w tych samych warunkach he he a efekt i opis działania klimy jak u Ciebie. Dodam, że mam wersję sport, więc wszytko w środku na ciemno, czarno.

  2. #62
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Stelvio w serwisie czas na test klimatyzacji w Giulietta ( auto zastępcze ) dla porównania.

    Temperatura na zewnątrz około 30 stopni, słońce, godzina około 16,00.
    Auto stało i nagrzewało się dobre 4 godziny przed drogą powrotną do domu.Po otwarciu drzwi gorąc aż buchał :-)
    Zdjęcia po 30km jazdy, jakieś 30 minut, Część trasy przy prędkości około 120-130 reszta to miasto.
    Klimatyzacja po około 10 minutach wychłodziła samochód dając odczucie chłodu.
    Nastawiona na 22 stopnie ( było 21 ale trochę zimno się zrobiło :-)
    Życzyłbym sobie takiego efektu w Stelvio.
    Bo tak właśnie działa tryb Auto w pełni sprawnej klimatyzacji w każdej Alfie (a mam już trzecią) i nic nie trzeba kombinować z przyciskami od nawiewów. Warto jeszcze w takich warunkach otworzyć na minutę wszystkie szyby zanim się uruchomi auto, a po jego uruchomieniu skierować nawiewy na boki fotela kierowcy, bo przy czarnej skórze, to on się najbardziej nagrzewa na słońcu, czasem nawet mocniej niż kierownica (zależy o kąta padania słońca). Po 2-3 minutach poczujesz już zimno na łokciach i możesz nawiewy od siebie odsunąć.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 04-06-2019 o 18:36
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar PolAlfaStelvio
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam.
    Po 3000 km w Stelvio klima bez zarzutu. Przyznaje się, że na początku "grzebałem" Poczytałem wątek i trchnika 5 stopni się całkowicie sprawdza. Przycisk automatycznego otwierania okień się mega sprawdza. Zanim dojde do auta już nieco wychłodzone. Czasem od razu zamykam okna, czasem chwilę - minute - jade z otwartymi. Przy różnicy 5 ~6 stopni po 2~ 3 minutach temperatura wewnątrz optymalna.
    To co dziwne to to, że czasami podwyższałem temperature o 1~2 stopnie np. do 25 bo wiało "za zimno" (nie za mocno). Dziwne jest to, że jak bym w domu miał 25 C to chyba bym umarł
    P.s Aby nie było za pięknie to mam problem z czuj.park. z przodu ale gdzieś to już było to poszukam.
    Pozdro.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał PolAlfaStelvio Zobacz post
    Przycisk automatycznego otwierania okień się mega sprawdza. Zanim dojde do auta już nieco wychłodzone
    Jakaś funkcja w pilocie ? Ciekawe

    Co do całego wątku i problemu który sygnalizuję od początku:

    Nie chodzi o to, że nie chłodzi... owszem chłodzi tylko w trybie automatycznym robi to w niezrozumiały sposób, inaczej ujmując
    całą moc daje na kabinę z frontowej deski pomijając nogi i szybę. Mnie to osobiście bardzo przeszkadza i zmieniając samochód pogorszyłem sobie komfort podróżowania.
    Jak miałeś lepiej a masz teraz gorzej to to odczuwasz i nie rozumiesz dlaczego w Alfie tak nie można.
    Sugeruję wszystkim trasę 4 godziny pod słońce w temperaturze 25 stopni na zewnątrz z ustawieniami "auto" nie ma siły aby się nie spocić i zagrzać dolne części ciała
    - no chyba, że nawiewy ustawione prosto na kierowcę.W moim przypadku kończy się to zapaleniem spojówek.

    Po wizycie w serwisie : przyznano mi rację że jest to niedoróbka ALFY i może pojawi się aktualizacja oprogramowania, na ten moment nic nie da się zrobić. Pozostaje mi "zrób to sam" :-)
    Czy to takie trudne aby co parę minut przewietrzyć auto kierując nawiew na nogi i ewentualnie na szybę przednią i potem powrócić do wiania na kabinę ? Można zwiększyć siłę wentylatora aby było to nieodczuwalne
    a potem powrócić do stanu wyjściowego. To może jedna albo dwie linijki w programie. Tylko trzeba chcieć. Czasem ręce opadają...

    Z pozytywów to czujniki już nie piszczą - wymieniono moduł odpowiedzialny za czujniki, wyjaśniono działanie ( a właściwie nie działanie ) ALFA CONECT. Ale to historia na oddzielny temat tylko
    nie wiem czy mam na to siły. Wspomnę tylko, że Ci którzy uważają, że stan auta jest uaktualniany przy każdym zapytaniu z aplikacji niestety są w błędzie.

    Kończąc definitywnie mój udział w tym wątku głośno myślę, że Alfie pozostaną tylko miłośnicy i fanatycy marki - tylko czy to wystarczy aby ją wprowadzić w realia obecnego rynku i oczekiwania klientów
    którzy nie koniecznie są nią zafascynowani? Nie wiem też czy bezkrytyczne uwielbienie marki przynosi ostatecznie ALFIE korzyść? Ale to temat na jakiś filozoficzny wątek :-)
    Pozdrowienia dla wszystkich zadowolonych i życzę wytrwałości marudzącym takim jak ja :-)
    Ostatnio edytowane przez Andrzej..Z ; 05-06-2019 o 18:36

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jaki to serwis jest? Bo zaś kolejny serwis robi wałek. Jest zepsute ale nie naprawimy.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #66
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Jakaś funkcja w pilocie ? Ciekawe

    Co do całego wątku i problemu który sygnalizuję od początku:

    Nie chodzi o to, że nie chłodzi... owszem chłodzi tylko w trybie automatycznym robi to w niezrozumiały sposób, inaczej ujmując
    całą moc daje na kabinę z frontowej deski pomijając nogi i szybę. Mnie to osobiście bardzo przeszkadza i zmieniając samochód pogorszyłem sobie komfort podróżowania.
    Jak miałeś lepiej a masz teraz gorzej to to odczuwasz i nie rozumiesz dlaczego w Alfie tak nie można.
    Sugeruję wszystkim trasę 4 godziny pod słońce w temperaturze 25 stopni na zewnątrz z ustawieniami "auto" nie ma siły aby się nie spocić i zagrzać dolne części ciała
    - no chyba, że nawiewy ustawione prosto na kierowcę.W moim przypadku kończy się to zapaleniem spojówek.

    Po wizycie w serwisie : przyznano mi rację że jest to niedoróbka ALFY i może pojawi się aktualizacja oprogramowania, na ten moment nic nie da się zrobić. Pozostaje mi "zrób to sam" :-)
    Czy to takie trudne aby co parę minut przewietrzyć auto kierując nawiew na nogi i ewentualnie na szybę przednią i potem powrócić do wiania na kabinę ? Można zwiększyć siłę wentylatora aby było to nieodczuwalne
    a potem powrócić do stanu wyjściowego. To może jedna albo dwie linijki w programie. Tylko trzeba chcieć. Czasem ręce opadają...

    Z pozytywów to czujniki już nie piszczą - wymieniono moduł odpowiedzialny za czujniki, wyjaśniono działanie ( a właściwie nie działanie ) ALFA CONECT. Ale to historia na oddzielny temat tylko
    nie wiem czy mam na to siły. Wspomnę tylko, że Ci którzy uważają, że stan auta jest uaktualniany przy każdym zapytaniu z aplikacji niestety są w błędzie.

    Kończąc definitywnie mój udział w tym wątku głośno myślę, że Alfie pozostaną tylko miłośnicy i fanatycy marki - tylko czy to wystarczy aby ją wprowadzić w realia obecnego rynku i oczekiwania klientów
    którzy nie koniecznie są nią zafascynowani? Nie wiem też czy bezkrytyczne uwielbienie marki przynosi ostatecznie ALFIE korzyść? Ale to temat na jakiś filozoficzny wątek :-)
    Pozdrowienia dla wszystkich zadowolonych i życzę wytrwałości marudzącym takim jak ja :-)
    Wprawdzie napisze o Giulii ale nie wydaje mi się aby zasada działania była inna niż w Stelvio. W ostatnią niedzielę spędziłem w aucie 13 godzin. Nie powiem że były to komfortowe warunki ale bez przesady. Jak na to co działo się na zewnątrz to było w miarę spoko. Pogoda była bardziej na plażę a nie na podróż, mimo wszystko nie powiem że klima działała źle, nie zauważyłem aby nogi mi się nadmiernie pociły a za razem w głowę było zimno.
    U mnie całe 13 godzin było ustawione 22 stopnie i ani razu nie potrzebowałem zmiany temperatury.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Broster ; 05-06-2019 o 19:21

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Chcesz powiedzieć, że klima w Stelvio działa niewydajne i w serwisie powiedzieli, że to normalne w tym modelu?
    Jak wytłumaczysz w takim razie fakt, że jesteś PIERWSZYM narzekającym na wydajność klimy w Stelvio na naszym forum, a ten model wszedł jeszcze w 2017 roku?
    Jak dla mnie to po prostu zbyli Cię w ASO i tyle.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Jeszcze raz :

    nie chodzi o wydajność a o rozdział ciepła (chłodu) we wnętrzu w trybie automatycznym
    W serwisie testowali inne Stelvio z salonu zachowywały się identycznie.
    Przyznali mi rację, że sterowanie w trybie automatycznym nie jest "optymalne" ale nic nie mogą zrobić ( taka uroda ) może będzie aktualizacja softa.
    Złego słowa na serwis. Profesjonalne i życzliwe podejście do mich problemów. Myślę, że nie ja jeden mam zastrzeżenia do modelu.
    Reszta w poprzednich postach.

  9. #69
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Dmucha tylko środkowymi kratkami ? Nawet po wstępnym schłodzeniu kabiny ? Tutaj muszą wypowiedzieć się posiadacze tego modelu, czy faktycznie u nich jest podobnie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #70
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Hmm, troszkę to dziwne , jesteś pierwszą osobą, która jest niezadowolona z klimatyzacji w Alfie. Co prawda jeżdżę Giulia , oczywiście również i w upałach rzędu 30° na zewnątrz i nigdy się nie spociłem siedząc w środku , nogi również nie miały za gorąco. Nawiewy mam na siebie skierowane , kiedy automat schłodzi już kabinę , nie mam powodów do narzekania, a nawet zdarza mi się od automatu odjąć jeden poziom . W poprzednim samochodzie ( A5 ) różnic nie uświadczyłem, stara alfa 156 , to samo . Mimo wszystko szanuje Twoje zdanie i miejmy nadzieję ( dla Ciebie ) iż poprawia to softem.....w co wątpię .
    Pzdr

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory