Strona 8 z 23 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #71
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dmucha tylko środkowymi kratkami ? Nawet po wstępnym schłodzeniu kabiny ? Tutaj muszą wypowiedzieć się posiadacze tego modelu, czy faktycznie u nich jest podobnie.
    Żeby się tylko nie okazało, że kolega ma cały czas zamknięte boczne nawiewy (te okrągłe) i nie wie, że trzeba je przekręcić o 90 st. żeby leciał z nich nadmuch
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał PolAlfaStelvio Zobacz post
    Poczytałem wątek i trchnika 5 stopni się całkowicie sprawdza.
    Polecam dla komfortu i dla zdrowia
    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Sugeruję wszystkim trasę 4 godziny pod słońce w temperaturze 25 stopni na zewnątrz z ustawieniami "auto" nie ma siły aby się nie spocić i zagrzać dolne części ciała
    Zero problemu. Nie rozumiem. Ustaw sobie 22 albo 21.


    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Kończąc definitywnie mój udział w tym wątku głośno myślę, że Alfie pozostaną tylko miłośnicy i fanatycy marki - tylko czy to wystarczy aby ją wprowadzić w realia obecnego rynku i oczekiwania klientów
    którzy nie koniecznie są nią zafascynowani? Nie wiem też czy bezkrytyczne uwielbienie marki przynosi ostatecznie ALFIE korzyść? Ale to temat na jakiś filozoficzny wątek :-)
    Pozdrowienia dla wszystkich zadowolonych i życzę wytrwałości marudzącym takim jak ja :-)
    No cóż Alfę trzeba kochać. Jak to w związku są wzloty i upadki. Może po prostu to nie marka dla ciebie. Nie ma w tym nic złego. Ważne żeby każdy na koniec dnia odstawiając samochód do garażu odchodząc spojrzał na niego jeszcze raz z myślą "zaj... fura"


    Cytat Napisał Broster Zobacz post
    Pogoda była bardziej na plażę a nie na podróż, mimo wszystko nie powiem że klima działała źle, nie zauważyłem aby nogi mi się nadmiernie pociły a za razem w głowę było zimno.
    Ja np bardzo nie lubię jak wieje po nogach. W zimie to nawet spoko ale w lecie jak mam krótkie spodnie to by mnie wku... Optymalnie to na szybę i wyloty z deski.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Żeby się tylko nie okazało, że kolega ma cały czas zamknięte boczne nawiewy (te okrągłe) i nie wie, że trzeba je przekręcić o 90 st. żeby leciał z nich nadmuch
    chciałem o tym wspomnieć ale przez grzeczność dodałem tylko do porad aby zawsze mieć otwarte wszystkie wyloty.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #73
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Popatrzcie na zdjęcia z kamery termowizyjnej... Nawiewy są otwarte...

    Moim głównym zarzutem jest to że dmuchawa jest głośna i mało wydajna. Ostatecznie u mnie komfort termiczny jest ale mogłoby byc ciszej.

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Andrzej, jako zastępczym jeździsz teraz /jeździłes Julka. Tam przecież klima w trybie auto działa identycznie, tzn gdy klima schladza, dmucha tylko kratkami na kabinę, czyli dwiema środkowym i dwiema bocznymi na szyby boczne. Boczne mam ustawione właśnie na szyby, środkowe idealnie na wprost kabiny, lekko do góry. W ten sposób ładnie się schłodzą wyższe partie, dolne również sie schłodzą, chłodne powietrze i tak łatwiej opada w dół. Nie trzeba żadnego nawiewu na nogi. No chyba że na początku, gdyby jakoś podłoga była bardziej nagrzana niż gora, co raczej się nie zdarza. Twierdzisz, że dmucha zimnym a mimo to jest gorąco. Naprawdę nie wiem, o co tu chodzi i gdzie jest problem.

  5. #75
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Andrzej, jako zastępczym jeździsz teraz /jeździłes Julka. Tam przecież klima w trybie auto działa identycznie, tzn gdy klima schladza, dmucha tylko kratkami na kabinę, czyli dwiema środkowym i dwiema bocznymi na szyby boczne. Boczne mam ustawione właśnie na szyby, środkowe idealnie na wprost kabiny, lekko do góry. W ten sposób ładnie się schłodzą wyższe partie, dolne również sie schłodzą, chłodne powietrze i tak łatwiej opada w dół. Nie trzeba żadnego nawiewu na nogi. No chyba że na początku, gdyby jakoś podłoga była bardziej nagrzana niż gora, co raczej się nie zdarza. Twierdzisz, że dmucha zimnym a mimo to jest gorąco. Naprawdę nie wiem, o co tu chodzi i gdzie jest problem.
    No właśnie też tego też do końca nie rozumiem, ale kolega Andrzej piszę, że chodzi o to, że system jedynie dmucha przodem, a zaniedbuje partię szyby i nóg, z tego wnioskuje,że ma zarzuty nie tyle co do wydajności, ale do rozdziału, tak zrozumiałem chyba

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Z tych zdjęć z pierwszego postu wygląda tak, jakby z podszybia nie wiało w ogóle (patrząc na temperaturę deski).
    Nie wiem jak jest w Stelvio, ale w 159 dmucha i podszybia i z nawiewów środkowych i bocznych.

    Co do nóg, to przy schładzaniu rzadko jest nawiew na dół otwarty. Jeśli już to w małym stopniu.
    Raczej przy ogrzewaniu wnętrza jest aktywowany.

  7. #77
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No właśnie też tego też do końca nie rozumiem, ale kolega Andrzej piszę, że chodzi o to, że system jedynie dmucha przodem, a zaniedbuje partię szyby i nóg, z tego wnioskuje,że ma zarzuty nie tyle co do wydajności, ale do rozdziału, tak zrozumiałem chyba
    Bo na poczatku jak zaczął temat to pisał że musi w manualu puszczać klimę bo automat daje ponad 15 stopni z kratki i jest za goraco, a teraz że spoko chłodzi ale cała moc na twarz idzie. Myślę że dlatego się młyn zrobił.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Z tych zdjęć z pierwszego postu wygląda tak, jakby z podszybia nie wiało w ogóle (patrząc na temperaturę deski).
    Z pierwszego postu kolegi Andrzeja to wynikało, że jego klimatyzacja zbyt mocno … grzeje A później to ja się już pogubiłem, co mu się w niej nie podoba. Może rzeczywiście powinien oddać to auto, skoro sobie nie radzi z klimatyzacją. Na pewno są na rynku jakieś łatwiejsze w obsłudze

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Zdjęcia są robione po 2 godzinach jazdy z klimatyzacją w trybie automatycznym.
    Na zewnątrz temperatura około 18 stopni, wiosenne słońce. Co będzie latem...
    Klimatyzacja ustawiona na 19,5 stopnia.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #79
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie wiem, właśnie dzisiaj miałem okazję zrobić 200 km, dzisiaj jest dość ciepło raczej nawet bardzo słońce świeci dość mocno. Dach zasłonięty, klima na 22 stopnie na auto, może jestem po prostu mało wymagający, ale w gajerze, to znaczy marynarkę zdjąłem i dla mnie wszystko ok. Nie robiłem zdjęć termowizją bo nie mam, nie wiem jaka była temperatura deski czy gdzie indziej, ale było mi ok, nie zauważyłem nic nie teges.
    Sam mam do czynienia z serwisem i sam znam przypadki takie (absolutnie ich nie popieram) kiedy doradca dla świętego spokoju, przytakuje Klientowi, że ma rację, ale nic nie może zrobić, żeby Klient dał spokój "Tak tak, oczywiście Pan ma rację, no ale co my możemy zrobić..."

  10. #80
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    . Boczne mam ustawione właśnie na szyby, środkowe idealnie na wprost kabiny, lekko do góry. W ten sposób ładnie się schłodzą wyższe partie, dolne również sie schłodzą, chłodne powietrze i tak łatwiej opada w dół. Nie trzeba żadnego nawiewu na nogi.
    Od lat tak ustawiam i to najlepsze rozwiązanie. NIe wieje po oczach. Ustaweianie nawiewu na siebie to dla mnie murowane skurcze i totalny brak komfortu bo z nawiewu z założenia wieje zimniejsze niż ustawione.

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Nie wiem jak jest w Stelvio, ale w 159 dmucha i podszybia i z nawiewów środkowych i bocznych.
    W 159 to w ogóle była superwydajna klima. Była w stanie schłodzić do przyjemnej temparatury moją czarną w minuty po całym dniu stania w szczerym słońcu.

    Może problemem jest panorama? Klima może wtedy wariuje? Jednak miałem w swojej Super panoramę i żadnych anomalii w działaniu klimy nie zauważyłem.
    Każdy normalny zasłania panoramę na czas dłuższego przejazdu żeby udaru nie dostać
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory