Strona 10 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #91
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Andrzej, mógłbyś zdradzić jaki koszt foliowania szyby czołowej i bocznych przednich folią bezbarwną ceramiczną?
    I jakie parametry tej folii (ile % energii cieplnej będzie pochłaniać).
    Za całość 1700 brutto. Tył chyba około 600PLN ciemna folia , reszta kwoty to bezbarwna folia na przód, szyberdach i boki.
    Bezbarwna folia ma pochłaniać 60% energii słonecznej.

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Przedwczoraj i wczoraj wykonałem trasę Słupsk - Warszawa - Trójmiasto - Słupsk korzystając z zaleceń [MENTION=73165]azar[/MENTION]. Faktycznie, przy zewnętrznych temperaturach 30 - więcej stopni, ustawienie wewnątrz na 21 dawało komfort termiczny. Nie wiem, czy jest istotne, że jechałem w krótkich spodniach i krótkim rękawie. Spociłem się jedynie przy wysiadaniu z auta na stacji benzynowej. Jedynie przez pierwsze ok. pół godziny po rozpoczęciu podróży dmuchawa trochę hałasowała ale po tym czasie zwolniła i już nic nie zakłócało podróży.

  3. #93
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wczoraj jeżeli chodzi o temperaturę podróżowania było, ok. W drodze powrotnej też było ok, ale szczerze sprawdzałem jak zachowuje się nawiew na podszybiu i te dwa małe skrajne na desce rozdzielczej, tutaj muszę przyznać koledze Andrzejowi racje pod tym względem, że przez cały czas podróży jak sprawdzałem przez te dysze w ogóle nic nie poszło, jedynie przez przednie, czyli konsola środkowa pod wyświetlaczem i dwa okrągłe po bokach deski no i tył, pewnie dołem też coś, ale podszybie zero.
    Ciekawy jestem tej folii, jak już ją nakleją to kolega Andrzej da znać czy warto.

  4. #94
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Szanowni koledzy, dzisiaj dla porównania zrobiłem trasę w podobnych warunkach jak wczoraj Stelvio, audi A5. Nigdy podczas jazdy nie sprawdzałem skąd wieje i jak wieje, ale w obliczu tego postu wczoraj przebadalem to dokładnie w Alfie a dzisiaj w audi. Nogi można powiedzieć że tam podobnie, wyraźna różnica jest w jednej kwestii i tutaj musze przyznać rację koledze Andrzejowi. W Stelvio ani razu ani na moment nie puścił nawiewu przez podszybie, ani przez dwa boczne z góry deski rozdzielczej. W audi cały czas lekko wydostawało się chłodne powietrze przez górę deski na szybę. Skutek, o wiele większy komfort, chłodniejsza kierownica przyjemny chłodek znad deski. Podpisuje się obiema ręcyma pod tym żeby poprawili to softem co by również podczas pracy w auto piszczało na szybę, a tego ani razu nie uświadczyłem. W bardzo prosty sposób poprawiłoby to w znaczy sposób warunki podróżowania.

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    W Stelvio ani razu ani na moment nie puścił nawiewu przez podszybie, ani przez dwa boczne z góry deski rozdzielczej.
    To prawdopodobnie się włącza w przypadku gdy na czujnik na desce nie pada bezpośrednio słońce oraz gdy działa ogrzewanie.

    W sumie bez sensu dmuchać na szybę w upał.

    Sprawdzę jeszcze dzisiaj w drodze do domu.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #96
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jechałem w pelnym słońcu i nigdy nie poszło na szybę. No nie wiem czy tak bez sensu. Sens i różnice opisałem powyżej. No ale jak tam kolega uważa. Dla jednego jest sens, dla drugiego nie ma

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    .... i tutaj musze przyznać rację koledze Andrzejowi. W Stelvio ani razu ani na moment nie puścił nawiewu przez podszybie, ani przez dwa boczne z góry deski rozdzielczej. W audi cały czas lekko wydostawało się chłodne powietrze przez górę deski na szybę. Skutek, o wiele większy komfort, chłodniejsza kierownica przyjemny chłodek znad deski. Podpisuje się obiema ręcyma pod tym żeby poprawili to softem co by również podczas pracy w auto piszczało na szybę, a tego ani razu nie uświadczyłem. W bardzo prosty sposób poprawiłoby to w znaczy sposób warunki podróżowania.
    Nareszcie bratnia dusza :-) To jest już nas dwóch niezadowolonych :-) To co piszesz powyżej o Audi miałem w Jeepe. Nie interesowało mnie skąd wieje, było po prostu OK.
    Moje "kartonowe" rozwiązania poprawiają w znacznym stopniu komfort, właśnie robię trwalsze wersje. Myślę, że pełny efekt da wyklejenie okien. W znacznym stopniu ograniczy to nagrzewanie się wnętrza.

  8. #98
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Może stwierdzenie, że jestem niezadowolony, a tym bardziej że przez to miałbym mieć myśli jak kolega by odstąpić od leasingu przez to, to jednak chyba nie, ale byłoby po prostu lepiej

  9. #99
    Użytkownik Świeżak Avatar PolAlfaStelvio
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    46

    Domyślnie

    Wczoraj wykonana trasa Miastko -Wisła. Wyjazd 16:00. Na zewnątrz od 28 C (wyjazd) do 21 C dojazd. W samochodzie "super czuły termometr" - pięcioletnie dziecko . Temperatura auto 22C. "Termometr" się nie spocił, nie zmarzl, zero narzekania (a potrafi). Wniosek - comfort wystarczający

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Za całość 1700 brutto. Tył chyba około 600PLN ciemna folia , reszta kwoty to bezbarwna folia na przód, szyberdach i boki.
    Bezbarwna folia ma pochłaniać 60% energii słonecznej.
    Naprawdę sensowne ceny za porządną bezbarwną, bardzo jestem ciekaw efektu i czy będziesz zadowolony. Zwłaszcza odnośnie przodu.
    Trochę sondowałem rynek i ciężko o ofertę.
    60% pochłaniania energii słonecznej to chyba najwyższe dostępne parametry. Z bokami łatwiej bo to szyby hartowane, za oklejenie taką folią boków w Łodzi dostałem ofertę 200 netto za szybę. Niestety na przednią odmówili, boją się że szyba pęknie podczas wygrzewania folii.
    Wiesz może czy będziesz miał foliowanie od środka czy na zewnątrz i jaką trwałość przewidują / na jaki czas dają gwarancję?

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory