Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #101
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Szanowni koledzy, kiedy przeczytałem na początku ten wątek kwestia klimy wydawała mi się wydumana, klima ogólnie schładza, ale zaiste od kiedy to sprawdzam ani razu, dosłownie ani razu w trakcie pracy auto nawiew nie poszedł z dysz innych niż dwa okrągłe skrajne i dwa pod wyświetlaczem, no i tył. Ani na chwilę nie poszło na szybę ani na nogi. To nie jest normalna praca dla klimatyzacji automatycznej, zawsze oprócz temperatury, siły nadmuchu sterownik dobiera również rozdział, tutaj tego nie mamy.
    Zauważyłem następujące kwestie:
    -podczas pracy w trybie auto zmieniając siłę nawiewu pojawia się ikona nawiewu tylko na środek, jakby w tym trybie zaiste klima pracowała
    -po przestawieniu przyciskiem wyboru nawiewu na górę, środek i nogi i np. 22 stopnie robi się o wiele fajniej bo czuć nawiew na szybę i na nogi.
    Tutaj moje pytanie i prośba do kolegów, czy moglibyście sprawdzić czy w trybie Auto, ktoś z Was chociaż na moment uświadczy, że nawiew poszedł czymś innym niż kratkami na środek bo mi się nie udało. Jeżeli nikt tego nie uswiadczy, a mój układ raczej nie jest wadliwy to chyba sami przyznacie, że klimatyzacja automatyczna nie powinna tak pracować, powinna zmieniać również kierunki nadmuchu podczas pracy. Tłumaczyłoby to zdjęcia termiczne rozgrzanej deski.
    Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź.

  2. #102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    po przestawieniu przyciskiem wyboru nawiewu na górę, środek i nogi i np. 22 stopnie robi się o wiele fajniej bo czuć nawiew na szybę i na nogi
    I to jest sedno moich starań w tym wątku :-) Fajnie że zauważasz to co ja.

    Zrobiłem nakładki na nawiewy aby ukierunkować powietrze w stronę nóg, fotki poniżej. Jest zdecydowanie przyjemniej w trybie automatycznym.

    Jak wspominałem Stelvio jest na "kuracji wyciszającej" i testuję teraz klimatyzację w Nissanie Qashqai ( auto z wypożyczalni ) - z bólem serca przyznam, że jest idealnie.
    Dlaczego w Stelvio nie może tak być. ( pomijam cała resztę, silnik, zawieszenie )
    Klimatyzacja działa ekstra. Nie wieje na nogi ( a może tak delikatnie, że nie zauważam tego ) ale układ kratek jest tak zrobiony, że czuje się wymianę powietrza w całym wnętrzu.
    Jest przyjemnie chłodno przy nastawie na 23 stopnie. Zrobię parę fotek kamerą termowizyjną dla porównania.

    Mam też wrażenie, że nie grzeje tak mocno przez boczne szyby jak w Stelvio.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190608_110507.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	37.7 KB
ID:	259230   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190608_110457.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	93.2 KB
ID:	259231  

  3. #103
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że niektórzy koledzy sądzą, że powinienem udać się do serwisu, typu Tworki lub bliżej mnie typu Abramowice, ale zanim większość z tutaj zaglądających wypisze mi skierowanie, prośba żeby ktoś z Was sprawdził ten rozdział nadmuchu w trybie Auto, bo jak babcie kocham leci tylko u mnie na środek, jak u kolegów jest inaczej to znaczy, że może jakaś wersja oprogramowania jest do bani, albo że zaiste w trybie Auto dmucha tylko przodem, a to chyba jednak tak nie powinno. Z góry dzięki.

  4. #104
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Szanowni koledzy, kiedy przeczytałem na początku ten wątek kwestia klimy wydawała mi się wydumana, klima ogólnie schładza, ale zaiste od kiedy to sprawdzam ani razu, dosłownie ani razu w trakcie pracy auto nawiew nie poszedł z dysz innych niż dwa okrągłe skrajne i dwa pod wyświetlaczem, no i tył. Ani na chwilę nie poszło na szybę ani na nogi. To nie jest normalna praca dla klimatyzacji automatycznej, zawsze oprócz temperatury, siły nadmuchu sterownik dobiera również rozdział, tutaj tego nie mamy.
    Zauważyłem następujące kwestie:
    -podczas pracy w trybie auto zmieniając siłę nawiewu pojawia się ikona nawiewu tylko na środek, jakby w tym trybie zaiste klima pracowała
    -po przestawieniu przyciskiem wyboru nawiewu na górę, środek i nogi i np. 22 stopnie robi się o wiele fajniej bo czuć nawiew na szybę i na nogi.
    Tutaj moje pytanie i prośba do kolegów, czy moglibyście sprawdzić czy w trybie Auto, ktoś z Was chociaż na moment uświadczy, że nawiew poszedł czymś innym niż kratkami na środek bo mi się nie udało. Jeżeli nikt tego nie uswiadczy, a mój układ raczej nie jest wadliwy to chyba sami przyznacie, że klimatyzacja automatyczna nie powinna tak pracować, powinna zmieniać również kierunki nadmuchu podczas pracy. Tłumaczyłoby to zdjęcia termiczne rozgrzanej deski.
    Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź.
    Z ciekawości też sprawdzałem u siebie w Giulii, potwierdzam że ani razu nie zdarzyło się żeby w trybie auto klima dmuchała na szybę przednią. Sporadycznie dmucha mi w nogi czasami, też zacząłem zwracać uwagę - dmucha na pewno ale chyba sporadycznie, bo jak zaczyna to od razu czuję.

    Będę obserwował bardziej. Ja ogólnie lubię jak mi dmucha klima od spodu.

  5. #105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Ja muszę z przykrością przyznać ze u mnie klima zachowywała się podobnie. Jazda w ciepłe dni w momencie kiedy słońce świeci z boku to był dramat. Klima na 99% puszczała tylko przez środek. Ustawienie nawiewów tak żeby było ok było w zasadzie nie możliwe. Zawsze kończyło się ręcznym częstym wachlowaniem wylotami i zwykle ktoś i tak był niezadowolony (któryś z pasażerów).

    Jak dla mnie włosi czegoś nie ogarnęli.

    Jednocześnie wiadomo że działanie klimy jest dość subiektywne, jednym pasuje innym nie.
    Ostatnio edytowane przez jedrzejnowak ; 11-06-2019 o 12:00

  6. #106
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No ale wygląda na to, może jeszcze ktoś się odezwie jak to u niego działa, że tak działa jedynie w Giulia i Stelvio, w Giulietcie i starszych z tego co wszyscy piszą działa ok, znaczy że zmienia kierunek nadmuchu
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 11-06-2019 o 12:28

  7. #107
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    W piątek robię krótka trasę , zerkne jak to u mnie dmucha .....jak już pisałem wcześniej, komfort podróżowania taki sam jak w A5 która posiadałem i w Alfie 156 ....ale z ciekawości pomacam

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  8. #108
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No ale wygląda na to, może jeszcze ktoś się odezwie jak to u niego działa, że tak działa jedynie w Giulia i Stelvio, w Giulietcie i starszych z tego co wszyscy piszą działa ok, znaczy że zmienia kierunek nadmuchu
    Nic nie zmienia w Giuliettcie, dmucha tak samo jak w Waszych autach. Od założenia tego wątku sprawdzam co jakiś czas, czy nawiew na nogi się załącza - nic z tych rzeczy. Z tym że ja nigdy nie narzekałem, że mi za gorąco, czy w górne partie ciała, czy nogi. I nie rozumiem, po co Wam zimny nawiew na szybę. Ustawiłem sobie na szybę, nie wiele to daje szczerze mówiąc. Dużo efektywniejszy jest właśnie nawiew środkowymi kratkami. Pytanie do Andrzeja - po co Ty robisz jakieś dziwne nakładki? Przecież możesz sobie włączyć nawiew na nogi jeśli tak tego potrzebujesz, a także środkowe nawiewy. Jeśli temperatura powietrza wylatującego z kratek jest odpowiednia, schłodzi to całą kabinę. W tym Nissanie, sprawdź jeszcze, czy aby na pewno powietrze leci także dołem, przyłóż rękę do dolnej kratki, nie na zasadzie chyba wieje, wydaje mi się.

  9. #109
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Pytanie do Andrzeja - po co Ty robisz jakieś dziwne nakładki? Przecież możesz sobie włączyć nawiew na nogi jeśli tak tego potrzebujesz, a także środkowe nawiewy.
    Problem dotyczy Stelvio , te dziwne nakładki kierują część strumienia powietrza tam gdzie jest gorąco. Nogi i tułów. Jak włączysz ręcznie nawiew np. na nogi to wyłącza się automatyka czyli w przypadku Stelvio szybkość obrotowa
    wentylatora. Możesz sobie sterować ręcznie i tyle. Nie o to chodzi w autach klasy premium do których pretenduje Stelvio. W takich autach automatyka polega na zapewnieniu w trybie automatycznym komfortu dla podróżujących.
    Można powiedzieć, że wystarczy skierować np boczne lub środkowe nawiewy na siebie i będzie OK. Niestety nadmuch jest bardzo mocny i moje oczy tego nie wytrzymują, jak przymkniesz nawiew to spada wydajność układu i robi się gorąco.
    W skrajnym przypadku usłyszysz gwizd przeciskającego się powietrza ze środkowych kratek:-). W Giulietta spraw wygląda inaczej zobacz mój opis i fotki z kamery termowizyjnej. Dyskutowanie że w innych modelach jest ok i właściwie czego się czepiam nie
    ma sensu. W Stelvio klimatyzacja nie działa optymalnie jak na klasę tego auta i tyle.

  10. #110
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Ja muszę z przykrością przyznać ze u mnie klima zachowywała się podobnie. Jazda w ciepłe dni w momencie kiedy słońce świeci z boku to był dramat. Klima na 99% puszczała tylko przez środek. Ustawienie nawiewów tak żeby było ok było w zasadzie nie możliwe. Zawsze kończyło się ręcznym częstym wachlowaniem wylotami i zwykle ktoś i tak był niezadowolony (któryś z pasażerów).
    Czytając te wszystkie narzekania na klimatyzację w Giulii/Stelvio, postanowiłem dzisiaj potestować, jak to wygląda u mnie. Auto od rana stało na nasłonecznionym parkingu i gdy do niego wsiadałem termometr na wyświetlaczu pokazywał 41 st. C. Usiąść na fotelu na czarnej skórze nawet się dało, bo byłem w dżinsach, ale już oprzeć plecy to nie bardzo, kierownica była mniej gorąca od oparcia fotela. Uruchomiłem silnik, pozamykałem okna i ruszyłem z klimatyzacją w trybie Auto z nawiewami skierowanymi na boki fotela. Pierwsze odczucie chłodu na łokciach poczułem po ok. 3 minutach i odsunąłem nawiewy na bok. Po 5-6 minutach intensywność nawiewu zaczęła już spadać, a po 10 minutach słychać było tylko szmer powietrza z bocznych i przednich nawiewów. Nawiewu na nogi i na szybę nigdy nie odczułem. Parę razy sięgałem ręką pod szybę, żeby to sprawdzić, ale nic tam nie leciało.

    I to by była pierwsza część testu w trybie Auto, bo teraz postanowiłem sprawdzić tryb manualny wybierając nawiew jednoczesny na górę, środek i dół. Już po minucie odczułem, że dotychczasowy komfort termiczny znika i jest mi po prostu za ciepło. Podkręciłem intensywność nawiewu do maksimum, bo do tej pory było ustawione na jakieś 2/3 i to trochę poprawiło komfort termiczny, ale kosztem większego szumu z nawiewów. Przy takich ustawieniach dojechałem do domu i wyłączyłem auto, ale po 2 godzinach musiałem jeszcze gdzieś podjechać, więc auto nadal stało na słońcu. Gdy wsiadłem do niego ponownie w środku było już trochę chłodniej, ale nadal gorąco, bo 35 st. C. Ruszyłem jak zwykle zapominając, że zostawiłem klimę na manualnych ustawieniach, ale bardzo szybko poczułem na sobie, że coś jest nie tak z klimą, bo nie schładza mi wnętrza. Wtedy sobie przypomniałem, że została na ustawieniach manualnych i szybko wróciłem do trybu Auto i więcej nie zamierzam brać udziału w takich testach.

    Mój wniosek jest taki, że przy otwartych wszystkich nawiewach ta klimatyzacja jest za mało wydajna, żeby szybko schłodzić całą kabinę. Jak ktoś potrzebuje, to niech sobie chłodzi nogi lub przednią szybę, choć nie wiem po co. Dla mnie najważniejszy jest odpowiedni komfort termiczny, a do tego wystarcza mi tryb Auto.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory