Strona 12 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Uruchomiłem silnik, pozamykałem okna i ruszyłem z klimatyzacją w trybie Auto z nawiewami skierowanymi na boki fotela. Pierwsze odczucie chłodu na łokciach poczułem po ok. 3 minutach i odsunąłem nawiewy na bok. Po 5-6 minutach intensywność nawiewu zaczęła już spadać, a po 10 minutach słychać było tylko szmer powietrza z bocznych i przednich nawiewów.
    No ale jak dla mnie to wlasnie twoje doswiadczenia dokladnie opisuja problem ktory tu dyskutujemy. Masz klime "auto", ale co chwile trzeba zmieniac gdzie i jak mocno wieje. Stelvio bylo pierwszym autem w ktorym co chwile musze zmieniac ustawienia wylotow zeby bylo ok.

    Dla mnie klima powinna w calym samochodzie wytworzyc jednakowa temperature a nie dmuchac we mnie zimnym powietrzem. Oczekuje od klimy w aucie ze wszedzie bedzie mniejwiecej taka sama temperatura. Dla mnie ta ze Stelvio tego nie umie zrobic. Bo w jednych miejscach jest za zimno (nogi tylny rzad...) w innych zbyt cieplo.


    Kierowanie zimnego strumienia na szybe ma na celu ochlodzenie szyby co powoduje ze nie grzeje znad szyby. Nie wiem dlaczego w alfie w zasadzie nie dalo sie tego osiagnac.

  2. #112
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    No ale jak dla mnie to wlasnie twoje doswiadczenia dokladnie opisuja problem ktory tu dyskutujemy. Masz klime "auto", ale co chwile trzeba zmieniac gdzie i jak mocno wieje. Stelvio bylo pierwszym autem w ktorym co chwile musze zmieniac ustawienia wylotow zeby bylo ok.

    Dla mnie klima powinna w calym samochodzie wytworzyc jednakowa temperature a nie dmuchac we mnie zimnym powietrzem. Oczekuje od klimy w aucie ze wszedzie bedzie mniejwiecej taka sama temperatura. Dla mnie ta ze Stelvio tego nie umie zrobic. Bo w jednych miejscach jest za zimno (nogi tylny rzad...) w innych zbyt cieplo.


    Kierowanie zimnego strumienia na szybe ma na celu ochlodzenie szyby co powoduje ze nie grzeje znad szyby. Nie wiem dlaczego w alfie w zasadzie nie dalo sie tego osiagnac.
    Ale z tego co ja zrozumiałem, to koledze właśnie w trybie auto pasowało najlepiej, a regulował tylko kratki, nic więcej.

  3. #113
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    No ale jak dla mnie to wlasnie twoje doswiadczenia dokladnie opisuja problem ktory tu dyskutujemy. Masz klime "auto", ale co chwile trzeba zmieniac gdzie i jak mocno wieje. Stelvio bylo pierwszym autem w ktorym co chwile musze zmieniac ustawienia wylotow zeby bylo ok.

    Dla mnie klima powinna w calym samochodzie wytworzyc jednakowa temperature a nie dmuchac we mnie zimnym powietrzem. Oczekuje od klimy w aucie ze wszedzie bedzie mniejwiecej taka sama temperatura. Dla mnie ta ze Stelvio tego nie umie zrobic. Bo w jednych miejscach jest za zimno (nogi tylny rzad...) w innych zbyt cieplo.


    Kierowanie zimnego strumienia na szybe ma na celu ochlodzenie szyby co powoduje ze nie grzeje znad szyby. Nie wiem dlaczego w alfie w zasadzie nie dalo sie tego osiagnac.
    No przeczytaj jeszcze raz, to co napisałem poprzednio. Jeżdżę non-stop w trybie Auto i jedyne co robię przy klimatyzacji, to przestawiam nawiewy na boki fotela kierowcy, gdy oparcie fotela jest mocno nagrzane. Po 2-3 minutach odsuwam nawiewy na boki, a klima w trybie Auto robi swoje w całej kabinie i ledwo ją słychać po 10 minutach jazdy.

    P.S. Czy podczas jazdy trzymasz ręce na przedniej szybie? Bo mnie to lata, jaką temperaturę ma przednia szyba dokąd się nie topi
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 11-06-2019 o 21:10
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #114
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Panowie, jakie sprawdzone filtry przeciwpyłkowe polecacie?

    To jest pytanie dotyczące tego tematu, bo to pierwsze co polecam każdemu kto narzeka na siłę nawiewów w swoim aucie, a co za tym idzie jakość chłodzenia.

  5. #115
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie nie o to chodzi żeby jedni drugim udowadniali co jest dla kogo ważne, czy trzyma ręce na szybie czy nie, czy o to żeby jedni drugim udowadniali że są dziwni bo oni są zadowoleni czy wprost przeciwnie bo ci nie są, a tamci są. Zadałem po prostu pytanie czy ktokolwiek uświadczył, że w trybie AUTO system dmucha gdzie indziej niż przez dysze środkowe. Jak na razie wszyscy powiedzieli że nadmuch realizowany jest przez dysze środkowe, bez uswiadczenia innych. Czy ktoś jest zadowolony czy nie to nie zmienia faktu, że klimatyzacja która jest automatyczna, a realizuje prace nie zmieniając rozdziału nadmuchu nie jest moim zdaniem w pełni tego słowa znaczeniu klimatyzacja automatyczną, sorki może jestem dziwny, ale we wszystkich autach jakie znam rozdział powietrza jest zmieniany tak jak siła nadmuchu czy jego temperatura.

  6. #116
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dzisiaj jak wsiadłem do auta termometr pokazywał 37, na początek ustawiłem zatem klimę 27,5 stopnia i o dziwo w trybie AUTO klima dmucha i na nogi i podszybiem, dzieje się tak jeszcze przy 27 stopniach. Od 26 wieje już tylko dyszami środkowymi, tak szczerze uważacie że to normalne, a ja się czepiam? Pewnie w innych autach jest tak samo.

  7. #117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    A ja wsiadłem do auta, termometr pokazywał 34 stopnie, włączyłem silnik i po przejechaniu paru kilometrów poczułem miły chłód we wnętrzu. Temperatury ustawionej na 23 stopnie nie ruszam od poniedziałku nie wspominając o nawiewach.
    Nie zaprzątałem sobie głowy skąd wieje, jak wieje ...było ok. Po 45 minutach dotarłem do celu, wysiadając uderzył mnie gorąc tropikalnego powietrza. Zamknąłem drzwi NISSANA QUASHQAI z wypożyczalni i poszedłem do domu.
    Pomyślałem, z cichą nadzieją, może upały miną do soboty, odbieram przecież Stelvio z "kuracji wyciszającej" ... a jak nie miną ? Co tam dam radę, wyklejanie szyb folią już za niecałe dwa tygodnie :-)

  8. #118
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Mam dokladnie takie doswiadczenia, w Stelvio zeby bylo ok musialem ustawiac 18-19 stopni bo inaczej bylo niekomfortowo cieplo. W zadnym innym aucie nie musialem nigdy ustawiac tak nisko zwykle 21-22. Ustawienie na 18-19 powodowalo czasami chlod nog u pasazerow z tylu, wiec tez bylo sporo wachlowania kratkami zawsze..

  9. #119
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Nic nie zmienia w Giuliettcie, dmucha tak samo jak w Waszych autach. Od założenia tego wątku sprawdzam co jakiś czas, czy nawiew na nogi się załącza - nic z tych rzeczy. Z tym że ja nigdy nie narzekałem, że mi za gorąco, czy w górne partie ciała, czy nogi. I nie rozumiem, po co Wam zimny nawiew na szybę. Ustawiłem sobie na szybę, nie wiele to daje szczerze mówiąc. Dużo efektywniejszy jest właśnie nawiew środkowymi kratkami.
    Dokładnie i tak działa automat i robi to dobrze.

    Mam trasę za sobą z warszawy nad morze czyli ok 500km. Był najgorszy upał czyli ponad 30C. W środku ustawiłem dobie 24C i zero problemu. Totalny relaks. Nikt z pasażerów nie narzekał. Nikt się nie spocił, nikomu nie było gorąco w nogi. Jedyna opcja to jak słońce się ustawiło totalnie na mnie to faktycznie trochę mi było ciepło. Nie zmieniłem wtedy temp bo to by było bez sensu tylko skierowałem na siebie lewy nawiew. Strumień powietrza musiał przelecieć przez kierownicę więc był rozproszony i idealnie mnie dochładzał.

    Ktoś tu pytał czy automat kieruje czasem na nogi i szybę i nie. Nie robi tego w taki upał bo to bez sensu. Lekko wieje zimnym przez kierunkowe.


    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    No ale jak dla mnie to wlasnie twoje doswiadczenia dokladnie opisuja problem ktory tu dyskutujemy. Masz klime "auto", ale co chwile trzeba zmieniac gdzie i jak mocno wieje. Stelvio bylo pierwszym autem w ktorym co chwile musze zmieniac ustawienia wylotow zeby bylo ok.
    Przecież jest ok. Już bardziej się nie da. Wsiadasz i masz wszystko w d... automat za ciebie zwiększa obroty i zmniejsza temp by szybko dobić do zadanej temperatury. Potem automatycznie zmniejsza obroty aby było cicho. W ziemie nawet ci szyby odparuje. Nie musisz NIC robić


    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Kierowanie zimnego strumienia na szybe ma na celu ochlodzenie szyby co powoduje ze nie grzeje znad szyby. Nie wiem dlaczego w alfie w zasadzie nie dalo sie tego osiagnac.
    Bo to jest bez sensu.


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Czy ktoś jest zadowolony czy nie to nie zmienia faktu, że klimatyzacja która jest automatyczna, a realizuje prace nie zmieniając rozdziału nadmuchu nie jest moim zdaniem w pełni tego słowa znaczeniu klimatyzacja automatyczną,
    nie jest automatyczna tylko:
    1. bada temp na zewnątrz i wewnątrz.
    2. dostosowuje obroty dmuchawy.
    3. reguluje temperaturę nawiewu. Steruje przepływem aby szyby nie parowały lub się odmrażały
    Przez chwilę myślałem, że może Stelvio faktycznie ma jakąś wadę ale z tego co potem czytam czego ludzie oczekują od klimy i jak wydziwiają to nie mam już wątpliwości
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #120
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    nie jest automatyczna tylko:
    1. bada temp na zewnątrz i wewnątrz.
    2. dostosowuje obroty dmuchawy.
    3. reguluje temperaturę nawiewu. Steruje przepływem aby szyby nie parowały lub się odmrażały
    Przez chwilę myślałem, że może Stelvio faktycznie ma jakąś wadę ale z tego co potem czytam czego ludzie oczekują od klimy i jak wydziwiają to nie mam już wątpliwości
    Nie ma co bić piany, ale nie bardzo rozumiem, czemu twierdzisz, że klimatyzacja nie jest automatyczna
    Fragment instrukcji Stelvio
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	24.0 KB
ID:	259314
    Jedynie dla mnie jest dziwny fakt, że wszystkimi samochodami, którymi jeździłem do tej pory, Skoda, Audi, Seat, Volvo podczas pracy klimy w trybie auto rozdział nadmuchu zmieniał się w czasie jazdy by optymalnie schłodzić wnętrze, mówisz że dla Ciebie szyba może być tak gorąca jak chce póki się nie topi, nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale jeżeli przez chłodny nadmuch szyba i dość spora deska rozdzielcza nie jest schładzana działa jak grzejnik. Po prostu nie spotkałem się do tej pory z samochodem, który w trybie AUTO realizuje nadmuch jedynie przez środkowe dysze.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory