Strona 14 z 23 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #131
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    No właśnie, jeśli układ działa w trybie auto a zmienimy ręcznie tylko jeden parametr, np kierunek nadmuchu, to pozostałe parametry działają dalej w trybie auto. Tak to powinno wyglądać.

  2. #132
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Zmienilem jeden parametr jedynie rozdział nadmuchu na górę środek i dół. Niestety siła nadmuchu pomimo upływu 30 minut nie zmieniła się w ogóle zatem tryb auto nie działa. Siła była spora, ale komf

  3. #133
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Nie wiem, w jakich dokładnie warunkach to testowałeś, ale być może taka siła nadmuchu powinna być. Żeby była całkowita pewność, tzeba by to zrobić tak: Odpalić mocno nagrzany samochód na słońcu, dać tryb auto i zaraz szybko zmienić kierunek nadmuchu na taki jak ustawiłeś. Wiadomo, jak bedzie w samochodzie mocno gorąco, to siła nadmuchu na początku będzie duża. Z czasem w trakcie wychładzania prędkość wentylatora powinna spadać. Klima mimo, że ma zmieniony nieco kierunek nadmuchu, oraz mimo tego że gaśnie dioda Auto powinna nadal w pozostałych parametrach pracować automatycznie. Tak się dzieje w Giuliettcie, sprawdzałem to nie raz przy temperaturach wysokich oraz ujemnych. W instrukcji obsługi Giulietty jest to nawet dokładnie opisane. Sprawdziłem w instrukcji Stelvio, niestety na ten temat nic tam nie ma.

  4. #134
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No byłoby fajnie jakby było jak w giuliettcie, mogę to sprawdzić w ten sposób, ale raczej nie ma takiej potrzeby. Sądzę że ten test który przeprowadziłem jest wiarygodny jak najbardziej, dlaczego? Dlatego, że po jakichś 20 minutach włączyłem tryb AUTO i prędkość nawiewu od razu spadła o dwa stopnie

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Czyli jednak nie działa w trybie auto. Nie rozumiem, czemu Alfa tak to zaprojektowała.

  6. #136
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Klima mimo, że ma zmieniony nieco kierunek nadmuchu, oraz mimo tego że gaśnie dioda Auto powinna nadal w pozostałych parametrach pracować automatycznie.
    U mnie na 99% nie bylo takiego zachowania, po zmianie jakiegokolwiek parametru od razu na ekranie pokazywala sie "sila" nadmuchu (ten bialy pasek), ktory jak dla mnie wskazywal moc z ktrora przed chwila jeszcze dzialalo auto.

    Moze rozne zachowania wynikaja z roznic w sofcie? Moze w ktoryms sofcie to poprawiali (albo w ktoryms zepsuli..)?

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Czyli jednak nie działa w trybie auto. Nie rozumiem, czemu Alfa tak to zaprojektowała.
    Staram się to wszystkim uświadomić od samego początku... przy zmianie kierunków wiania wyłącza się automatyczna regulacja siły nawiewu, sama temperatura jest w dalszym ciągu regulowania.
    Automatyka Stelvio ( jak jest ciepło ) polega na bardzo silnym lub silnym wianiu z centralnych nawiewów.


    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Nie rozumiem, czemu Alfa tak to zaprojektowała.
    Ja też tego nie rozumiem stąd ten temat na forum

  8. #138
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Nie wiem, w jakich dokładnie warunkach to testowałeś, ale być może taka siła nadmuchu powinna być. Żeby była całkowita pewność, tzeba by to zrobić tak: Odpalić mocno nagrzany samochód na słońcu, dać tryb auto i zaraz szybko zmienić kierunek nadmuchu na taki jak ustawiłeś. Wiadomo, jak bedzie w samochodzie mocno gorąco, to siła nadmuchu na początku będzie duża. Z czasem w trakcie wychładzania prędkość wentylatora powinna spadać. Klima mimo, że ma zmieniony nieco kierunek nadmuchu, oraz mimo tego że gaśnie dioda Auto powinna nadal w pozostałych parametrach pracować automatycznie. Tak się dzieje w Giuliettcie, sprawdzałem to nie raz przy temperaturach wysokich oraz ujemnych. W instrukcji obsługi Giulietty jest to nawet dokładnie opisane. Sprawdziłem w instrukcji Stelvio, niestety na ten temat nic tam nie ma.
    Otóż to. Dokładnie tak.

  9. #139
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    W każdym moim poprzednim samochodzie tak było , zmiana jakiegokolwiek parametru ,wyłączając temp. , skutkuje wyłączeniem trybu auto , audi A5 , alfa 156 , BMW

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Otóż to. Dokładnie tak.
    A skąd takie stwierdzenie że powinna tak działać? Może i w jakimś tam aucie tak działa ale każde inne. W stelvio po przełączeniu czegokolwiek na tryb ręczny auto się wyłącza i trzeba ustawiać siłę i kierunek i tu nie ma co gadać że powinno czy nie. Tak jest i nic tego nie zmieni. W innych autach różnie natomiast tu tak jest. Myślę ze dalszą dywagacja to tylko offtop bo nie dotyczą naszych fur..

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory