Strona 15 z 23 PierwszyPierwszy ... 567891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #141
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    I uważasz takie działanie klimy w Stelvio za przyjazne użytkownikowi?

  2. #142
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał racepool Zobacz post
    A skąd takie stwierdzenie że powinna tak działać? Może i w jakimś tam aucie tak działa ale każde inne. W stelvio po przełączeniu czegokolwiek na tryb ręczny auto się wyłącza i trzeba ustawiać siłę i kierunek i tu nie ma co gadać że powinno czy nie. Tak jest i nic tego nie zmieni. W innych autach różnie natomiast tu tak jest. Myślę ze dalszą dywagacja to tylko offtop bo nie dotyczą naszych fur..
    Owszem zmieni. Odpowiedni soft. Tym bardziej, że przykład Giulietty pokazuje, że można to zrobić i na logikę, jest to lepsze rozwiązanie, bardziej przyjazne kierowcy niż to w Stelvio. Uważam że w tym aspekcie Alfa się nie popisala. Druga sprawa, to ergonomia dot sterowania układem. W Julce do każdego kierunku nawiewu jest oddzielny przycisk. Jeśli potrzebuje zmiany kierunku nawiewu, naciskam jeden konkretny przycisk tylko raz. W Stelvio trzeba go naciskać kilka razy, zanim osiągniemy żądany kierunek. Zamiast coś ulepszać, to się to spieprza. Odnośnie jeszcze warunków komfortowych w trybie auto, Andrzej pisał, że kratki czołowe umieszczone są niżej niż w Giuliettcie i w przypadku chłodzenia, może to mieć jakieś znaczenie.

  3. #143
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o funkcjonalność i liczbę przycisków masz rację, ale to powiedzmy kwestia coś za coś, mniejsza funkcjonalność, ale bardziej minimalistyczna stylistyka, mniej przycisków. Poza tym i tak przecież głównie układ działa w trybie auto. Dokładnie zmieniłaby to poprawka softu, ale jak widać dmuchanie w auto jedynie przez dysze środkowe przeszkadza znakomitej mniejszości. Ja mogę wypowiedzieć się jedynie za siebie i moim zdaniem wczoraj gdy jechałem w trybie nadmuchu na górę środek i dół schłodzenie auta przebiegało wydajniej i przede wszystkim ten chłód był rozproszony a nie jak przez sam środek. Wiadomo że praca w takim trybie by dmuchawa nie hałasowała i dmuchała w trzech kierunkach nawiew byłby za słaby ale sterownik powinien zmieniać czasem kierunek nadmuchu i byłoby o wiele lepiej

  4. #144
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Dziwnym by było, gdyby przechodził całkowicie w tryb manualny. Nawet w 159 po włączeniu AUTO i zmianie kierunku, resztą nadal działa w trybie automatycznym.
    W polifcie w 159 na pewno tak nie jest. Automatyka się wyłącza jak zmienisz kierunek nawiewu czy też prędkość wiatraka.

  5. #145
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    W polifcie w 159 na pewno tak nie jest. Automatyka się wyłącza jak zmienisz kierunek nawiewu czy też prędkość wiatraka.
    Sprawdzałem to u siebie w przed lifcie, więc widocznie po lifcie okroili nieco automatykę.

  6. #146
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Przez chwilą jechałem reanault kadjatem i zmiana kierunku nawiewu nie wyłącza automatyki w pozostałym zakresie. Czyli jedno robią tak, inni tak.

  7. #147
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Widzę, że Alfa jako producent powinna produkować soft w wersjach zależnych od tego, czym dany użytkownik jeździł wcześniej (lub jeździ żona, syn itp.) i czy był zadowolony lub nie z tego.

  8. #148
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Oczywiście. Powinni się uczyć od lepszych. Bo czasami walą takie babole, że byle renaultówka ma lepsze rozwiązania od quasi-premium Alfy.

  9. #149
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Liczę się z tym że mogę zostać zaraz zbesztany i pouczony, że może powinieniem sobie zamiast Stelvio kupić Octavię, ale obawiam się że w tym aucie dla ludu climatronic działa sporo lepiej

  10. #150
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Chyba nie bardzo

    Dziś jechałem Superbem kumpla (II gen. końcówka produkcji) i klima też przy dużej różnicy temperatur dmuchała tylko środkowymi nawiewami

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory