Strona 16 z 23 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #151
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie . Warunek

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Chyba nie bardzo

    Dziś jechałem Superbem kumpla (II gen. końcówka produkcji) i klima też przy dużej różnicy temperatur dmuchała tylko środkowymi nawiewami

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Dziś przy 35 stopniach- klima bardzo dobrze pracowała w Stelvio. Warunek: świecą się 4 diody na panelu klimy - pokrętła temperatury kierowcy i pasażera, automatyczna regulacja dopływu powietrza AQS oraz automatyczna regulacja dmuchawy.
    I zasady korzystania jak wyżej koledzy podali.
    Wyszedłem świeży i bez zadatków na ból gardła czy głowy. Nawet na nogi powiewało.
    Ręcznego dłubania przy automacie zdecydowanie nie polecam.

    Generalnie najlepszą klimę z jaką się zetknąłem miała Croma.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 15-06-2019 o 16:42

  2. #152
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok jakbym wykrakał

    Ostatnio byłem nad morzem. Ok 500km ode mnie. Cała trasa klima elegancko trzymała zadaną temperaturę. Pełen relaks Na zewnątrz ponad 30C. W drodze powrotnej dzisiaj do połowy trasy wszystko jak od zawsze. Nagle bez żadnych zmian zaczęło się robić się jakoś cieplej. Zdziwiło mnie to ale ok trochę słońce na mnie świeciło. Zmniejszyłem o 1C. Bez zmian. Jeszcze jeden mniej. Nadal bez zmian. 5min - 10min to samo. Po przyłożeniu ręki do nawiewu temperatura była sporo większa niż zwykle. Oho coś się skopało. Dałem na LOW. Obroty wentylatora zwiększyły się tylko nieznacznie. Temperatura z nawiewu nadal "ciepła". Po następnych 10min zatrzymałem się bo było duszno. Wyłączyłem silnik i poszedłem coś zjeść. Po powrocie przez następne ponad 200km wszystko już działało jak zawsze. Zakładam, że to jakiś błąd w sofcie bo jakby sprężarka poszła to by do teraz było gorąco. Zdarzyło mi się to tylko raz. Zlecę kontrolę na przeglądzie.

    To inna sytuacja niż pisał OP ale może komuś się zdarzyła?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #153
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    I jak sądzisz, co Ci wykryją na przeglądzie klimy, jak już wszystko działa OK?

    P.S. A nie zamknąłeś przypadkowo obiegu powietrza w kabinie na wewnętrzny? Bo z Twojego opisu tak mi to wygląda.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #154
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    ja napiszę wprawdzie o Giulii..
    ale zauważyliście może następujące działanie:

    jak jest gorąco 28/30+, to po uruchomieniu samochodu klimatyzacja sama ustawia się na stały obieg wewnętrzny [M],
    i nie chodzi o to że automatycznie załącza obieg wewnętrzny, tylko, że przełącza się na stałe załączony;
    więcej...
    wczoraj zaobserwowałem, że mimo, że jest włączony obieg zewnętrzny, to i tak po chwili (nie zmieniając żadnej diody, np. na auto, czy na M) włączał się obieg wewnętrzny...

    nie wiem dlaczego tak się dzieje..

  5. #155
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Pewnie system AQS, czy coś takiego. U mnie w Giulietcie mimo ustawienia na auto i otwarcia obiegu, klima sama czasem przełęczy na automatyczny obieg, ale nigdy nie zamknęla go na stałe.

  6. #156
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    I jak sądzisz, co Ci wykryją na przeglądzie klimy, jak już wszystko działa OK?
    Nie wiem Może coś w błędach będzie.


    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    P.S. A nie zamknąłeś przypadkowo obiegu powietrza w kabinie na wewnętrzny? Bo z Twojego opisu tak mi to wygląda.
    Ja nic nie zmieniam. Tylko temperaturę. Wszystko jest na auto ZAWSZE.

    Znam problem obiegu wewnętrznego ale on mnie nie dotyczy bo mam 2017. Nigdy z nim nie miałem problemu. U mnie teraz po prostu przestało chłodzić. Być może jest to powiązane z tym nieszczęsnym czujnikiem temperatury którego jeszcze nie wymieniłem. Jednak wskazania temp zew były prawidłowe.

    Nie wiem co to było Jak to mówią jeździć i obserwować
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #157
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    W moim przypadku również najlepiej sprawdza się ustawienie wszystkiego na auto - wszystkie cztery diody na ON (w tym Automatic na obiegu zamkniętym oraz SYNC z pasażerem). Jak do tej pory przy rekordowym wskazaniu na zewnątrz 40 stopni, w środku było komfortowo z przodu i z tyłu. Jedynie głośność nawiewu spora przez pierwszych kilka minut po starcie, później znośnie. Dodatkowo nawiew na początku leciał tylko ze środkowych, później dołączył się na nadmuch na nogi. Co do nawiewu na szybę to nie sprawdzałem bo musiałbym się uzbroić w rękawicę kuchenną żeby w ogóle dotknąć deski rozdzielczej.

  8. #158
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    No nie wiem.. U mnie (też tryb AUTO) czuję niewielki, ale wyczuwalny "powiew" kratkami tymi po bokach schowka na desce rozdzielczej (nazwijmy na podszybiu), czyli lekko schładza szybę, deskę i górę. Nie czuję powiewu na twarz z tego oczywiście, ale chłód tamtędy się "sączy". Pytanie, czy to bug, czy to feature.
    Zeby była jasność - w poliftowej julce z 2017 przy obecnych upałach w trybie auto nie leci nawet gram na przednią szybę (troszkę z kratek obok górnego schowka)- tylko nogi i nawiewy środkowe, boczne. Mimo to schłodzenie wnętrza następuje bardzo szybko.

  9. #159
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ok jakbym wykrakał

    Ostatnio byłem nad morzem. Ok 500km ode mnie. Cała trasa klima elegancko trzymała zadaną temperaturę. Pełen relaks Na zewnątrz ponad 30C. W drodze powrotnej dzisiaj do połowy trasy wszystko jak od zawsze. Nagle bez żadnych zmian zaczęło się robić się jakoś cieplej. Zdziwiło mnie to ale ok trochę słońce na mnie świeciło. Zmniejszyłem o 1C. Bez zmian. Jeszcze jeden mniej. Nadal bez zmian. 5min - 10min to samo. Po przyłożeniu ręki do nawiewu temperatura była sporo większa niż zwykle. Oho coś się skopało. Dałem na LOW. Obroty wentylatora zwiększyły się tylko nieznacznie. Temperatura z nawiewu nadal "ciepła". Po następnych 10min zatrzymałem się bo było duszno. Wyłączyłem silnik i poszedłem coś zjeść. Po powrocie przez następne ponad 200km wszystko już działało jak zawsze. Zakładam, że to jakiś błąd w sofcie bo jakby sprężarka poszła to by do teraz było gorąco. Zdarzyło mi się to tylko raz. Zlecę kontrolę na przeglądzie.

    To inna sytuacja niż pisał OP ale może komuś się zdarzyła?
    Tak , w Cromie. Wystarczył reset przez wyłączenie silnika. Kontrola pewnie nic nie da, wystarczy wahnięcie napięcia obojętnie z jakiego powodu i mogą czujniki nie podawać właściwej temperatury. Elektronika tak ma i musi stale się kalibrować niezależnie od producenta.

  10. #160
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Dzisiaj wszytko w normie. Zakładam więc, że to chwilowa niedyspozycja elektroniki
    Dodam jeszcze, że samochód wyłączyłem 2 razy. Tzn chwilę po zatrzymaniu wyłączyłem i włączyłem ale nie pomogło więc odstawiłem na dłuższą chwilę (na obiad) i pomogło.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory