Strona 17 z 23 PierwszyPierwszy ... 7891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #161
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ok jakbym wykrakał

    Ostatnio byłem nad morzem. Ok 500km ode mnie. Cała trasa klima elegancko trzymała zadaną temperaturę. Pełen relaks Na zewnątrz ponad 30C. W drodze powrotnej dzisiaj do połowy trasy wszystko jak od zawsze. Nagle bez żadnych zmian zaczęło się robić się jakoś cieplej. Zdziwiło mnie to ale ok trochę słońce na mnie świeciło. Zmniejszyłem o 1C. Bez zmian. Jeszcze jeden mniej. Nadal bez zmian. 5min - 10min to samo. Po przyłożeniu ręki do nawiewu temperatura była sporo większa niż zwykle. Oho coś się skopało. Dałem na LOW. Obroty wentylatora zwiększyły się tylko nieznacznie. Temperatura z nawiewu nadal "ciepła". Po następnych 10min zatrzymałem się bo było duszno. Wyłączyłem silnik i poszedłem coś zjeść. Po powrocie przez następne ponad 200km wszystko już działało jak zawsze. Zakładam, że to jakiś błąd w sofcie bo jakby sprężarka poszła to by do teraz było gorąco. Zdarzyło mi się to tylko raz. Zlecę kontrolę na przeglądzie.

    To inna sytuacja niż pisał OP ale może komuś się zdarzyła?
    Dzisiaj miałem tak samo.
    Trasa 1000 km po około 700 km nad ranem zrobiło się duszno. Wentylator pracował ale z nawiewów słabo wiało. Co ciekawe ręczne ustawienia nic nie dawało. Nawiew ustawiony na max i tylko wentylator huczał ale klapy nie pozwalały dostać się świeżemu powietrzu do środka.
    Przerwa kilkuminutowa nic nie dała. Po godzinnej przerwie w jeździe wszystko wróciło do normy.

  2. #162
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Dzisiaj miałem tak samo.
    Trasa 1000 km po około 700 km nad ranem zrobiło się duszno. Wentylator pracował ale z nawiewów słabo wiało. Co ciekawe ręczne ustawienia nic nie dawało. Nawiew ustawiony na max i tylko wentylator huczał ale klapy nie pozwalały dostać się świeżemu powietrzu do środka.
    Przerwa kilkuminutowa nic nie dała. Po godzinnej przerwie w jeździe wszystko wróciło do normy.
    Hmm no brzmi dokładnie jak u mnie. Kurcze żeby nie była z tego jakaś grubsza usterka. Przy sprawdzaniu ostatnim przy okazji innej usterki żadnych aktywnych błędów z klimą nie było
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #163
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ale w ogóle nie puszczało nawiewu żadnym kierunkiem, a silnik nasuwał? Dziwne. Domyślam się że to co innego, ale zauważyłem że jak temperatury nastawiona jest zbliżona do tej wskazywanej na zestawie wskaźników to wyłącza nawiewy środkowe zupełnie i jedynie dmucha nieco na nogi. Też się od razu robi nieco duszno

  4. #164
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Wentylator szedł na maksa ale nigdzie nie było ujścia. Jedynie bardzo lekki wydmuch. Musiałem uchylić okno aby przewietrzyć wnętrze co przy prędkości autostradowej jest mało przyjemne.

  5. #165
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Pora podsumować moje zmagania z "ucywilizowaniem" Stelvio

    - w poniedziałek odebrałem samochód po wyklejeniu szyb foliami - efekt przerósł moje oczekiwania.
    Nareszcie klimatyzacja daje radę schłodzić auto i to przy panujących upałach ( dziś pokazywało mi 39 stopni a w porywach 40 )
    Temperatura ustawiona na 23-24 stopnie tryb w pełni automatyczny i we wnętrzu było przyjemnie chłodno. Wentylator pracował
    na maksymalnie 50% obrotów.
    Wykleiłem tył folią 85% a przednią, boczne przednie i szyberach folią bezbarwną pochłaniającą 60% promieniowania.
    Efekt warty zainwestowanych pieniędzy. Nie ma uczucia nagrzewania kierowcy przez przednie i boczne szyby. A ograniczone nagrzewanie wnętrza
    pozwala klimatyzacji na jego schłodzenie.

    - od tygodnia Stelvio jest po kompleksowym wyciszeniu wnętrza, efekt rewelacyjny, brzmienie audio o wiele lepsze a komfort we wnętrzu
    nieporównywalny. Wyniki głośności przed i po w załączeniu. Wyciszenie w żadnym stopniu nie pogorszyło brzmienia silnika i wydechu w trakcie przyśpieszania.
    moim zdaniem brzmi nawet lepiej. Dodatkowo wyciszony został wentylator od nawiewu do tego stopnia, że przy 50% jego wydajności zasadniczo go nie słychać!
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190615_103446_1.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	70.0 KB
ID:	259701  

  6. #166
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Gdzie wyciszales? Jaki koszt?

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #167
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

  8. #168
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    To chyba Twoje, szkoda że tak daleko ode mnie. Widać, że znają się na rzeczy, ale z tym quadrifoglio to pojechali jak dzik w sosnę... To pewnie Twoje
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20190627-003548.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	259707

  9. #169
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    w poniedziałek odebrałem samochód po wyklejeniu szyb foliami - efekt przerósł moje oczekiwania
    Z racji, że będę miał w kolorze vulcano black chciałbym dokonać takiego samego zabiegu. Z tyłu będę miał fabrycznie przyciemniane szyby więc zostaje szyba przednia z bokami. Możesz podać jaką folię bezbarwną wybrałeś ?

  10. #170
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Folia bezbarwna na przednią i boczne szyby? W jakim celu? Co to daje?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory