Strona 18 z 23 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #171
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przecież napisał wyżej - redukuje przenikanie promieniowania do wewnątrz. Ja też bym chętnie poznał markę/rodzaj tej folii. To świetne rozwiązanie - niewidoczna ochrona.

  2. #172
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Folia bezbarwna na przednią i boczne szyby? W jakim celu? Co to daje?
    Na pewno mandat i zatrzymany dowód rej. przy pierwszej drobiazgowej kontroli - żadna folia nie przepuszcza razem z fabryczną szybą powyżej 70% światła, a takie są wymagania dla przednich bocznych i czołowej szyby...

  3. #173
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Na pewno mandat i zatrzymany dowód rej. przy pierwszej drobiazgowej kontroli - żadna folia nie przepuszcza razem z fabryczną szybą powyżej 70% światła, a takie są wymagania dla przednich bocznych i czołowej szyby...
    Jak, bezbarwne też?

  4. #174
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    Gdzie wyciszales? Jaki koszt?

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki. A pytałeś może ile kilogramów przybyło?

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #175
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jak, bezbarwne też?
    Przecież to też warstwa materiału. Szyby same z siebie są grube i lekko przyciemnione, z filtrem UV. Może, jeżeli dołożysz jakąś super cienką folię, to przejdzie? Kiedyś krążyłem wokół tego tematu - wszelkie dostępne informacje wskazują, że na przednie szyby nie da rady dołożyć niczego - jeżeli ktoś ma dowody, że jest inaczej - sam bym się ucieszył...

  6. #176
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Na pewno mandat i zatrzymany dowód rej. przy pierwszej drobiazgowej kontroli - żadna folia nie przepuszcza razem z fabryczną szybą powyżej 70% światła, a takie są wymagania dla przednich bocznych i czołowej szyby...
    Na pewno jak przyciemnisz. Jasno było napisane że to folia bezbarwna. Nie wyciągaj pochopnych wniosków. Poczekajmy na konkret zanim będziesz tu kodeksem szachował. Mnie interesuje tylko i wyłączenie rozwiązanie zgodne z przepisami. I zakładam, że takie właśnie rozwiązanie przyjął właściciel. Dlatego zapytałem o konkretny jaka to folia. Nie wykluczone, że obecna technologia pozwala zrobić folie transparentne z filtrem UV.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    wszelkie dostępne informacje wskazują, że na przednie szyby nie da rady dołożyć niczego - jeżeli ktoś ma dowody, że jest inaczej - sam bym się ucieszył...
    też tak myślałem, dlatego mnie zainteresowało to co tu przeczytałem. Dlatego zapytałem i pytam ponownie. Co to za folia

  7. #177
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Osobiście niczego bym nie kładł na przednią szybę. Nawet po tym jak już 2 razy miałem uszkodzoną szybę przez spory kamień.

    Dopytuję jednak bo może warto. Co oprócz filtrowania UV to daje? Ja się UV nie boję Tak samo moja deska i tapicerka. W żadnym samochodzie tego nie miałem i nie zauważyłem żeby coś się wypaliło , wyblakło. Na oczy mam okulary.

    Może to jest jak z tą ceramiką?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #178
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie, chodzi po prostu o mniejsze nagrzewanie się auta. Ja też nie narzekam i nic mi się nie przegrzewa. Ale jeżeli jest taka folia spełniająca wymogi obowiązujących przepisów to dlaczego by nie miało być w aucie chłodniej? Dlaczego by nie miało dmuchać słabiej i mniej skoro by nie musiało.
    To tak jakbyś napisał, że po co auto ma mniej palić? Bo przecież i tak zawsze tankujesz do pełna

  9. #179
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok rozumiem Wszystko tylko zależy o ile. Jeśli to będzie kilka stopni to zakładam jutro. Jeśli 0.1 to dziękuję szkoda zachodu. Po prostu postawię samochód w cieniu Fajnie jakby ktoś zrobił test.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #180
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W autach przygotowywanych do sportu był (nie wiem jak to wygląda dzisiaj, nie jestem na bieżąco) wymóg oklejenia szyb przednich bocznych (w wyścigach - jedna osoba na pokładzie - dopuszczone było oklejenie szyby od strony kierowcy lub siatka) - jakoś nigdy to nie kolidowało z przepisami ruchu drogowego. BT również przechodziło bez przeszkód.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory